Silindir Kiralama

Silindir kiralama için firmalardan aylık veya yıllık fiyat teklifi alın. Gelen tekliflerdeki marka modelleri kıyaslayın ve Türkiye'nin tüm şehirlerinde uygun fiyatlarla silindir kiralamanın keyfini yaşayın.
Makinaparkuru.com Nasıl Çalışır ?
1. Kiralık Silindir Arayanlar Talep Oluşturur

Kiralık silindir arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi marka/model iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.
2. Talep Anlaşmalı Silindir Sahiplerine Gönderilir

Makinaparkuru.com, gelen talepleri silindir sahibi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.
3. Silindir Sahipleri Fiyat Teklifini İletir

Silindir sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve silindir sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.

Kiralık Silindir Arayanlar

Ankara'da 4 Adet Kiralık Asfalt Silindiri Aranıyor

Süre: 4 aylık
Ankara ve ilçelerinde belediyenin 100 bin ton asfalt serim sıkıştırma işinde çalıştırılacak 4 adet bandajlı asfalt sili... Devamı

2 firma teklif verdi 06 Mart 2019

İstanbul'da 1 Adet Kiralık Asfalt Silindiri Aranıyor

Süre: 3 aylık
İstanbul Başakşehir’de konut inşaatında çalıştırılmak üzere 2-5 ton arası asfalt silindiri 3 aylık operatörsüz olarak kiralanacaktır.

4 firma teklif verdi 26 Şubat 2019

Erzurum'da 4 Adet Kiralık Asfalt Silindiri Aranıyor

Süre: 4 aylık
Erzurum Havalimanı Pist Tadilatı Projesinde kurumsal firma için çalışacak 4 adet Tandem Silindir 4 aylık operatörsüz ol... Devamı

1 firma teklif verdi 19 Şubat 2019

Erzurum'da 2 Adet Kiralık Lastik Tekerlekli Vabıl Silindir Aranıyor

Süre: 4 aylık
Erzurum Havalimanı Pist Tadilatı Projesinde kurumsal firma için çalışacak 2 adet Vabıl Silindir 4 aylık operatörsüz ola... Devamı

1 firma teklif verdi 19 Şubat 2019

Bayburt'da 2 Adet Kiralık Toprak Silindiri Aranıyor

Süre: 5 aylık
Bayburt Demirözü’nde DSİ’nin arazi yolları yapım işinde çalıştırılacak 10 ton civarı 2 adet toprak silindiri 5 aylık op... Devamı

6 firma teklif verdi 18 Şubat 2019

Mardin'de 1 Adet Kiralık Toprak Silindiri Aranıyor

Süre: 4 aylık
Mardin Nuraybin'de belediyenin parke taşı işinde çalışacak 3 ton kapasiteli, tek bandajlı tekerlekli 1 adet mini silindir operatörsüz olarak 4 aylık kiralanacaktır.

2 firma teklif verdi 25 Ocak 2019

Sivas'da 1 Adet Kiralık Toprak Silindiri Aranıyor

Süre: 2 yıllık
Sivas Divriği açık demir madeni işletmesinde çift vardiya çalıştırılacak 15 ton civarı 1 adet toprak silindiri 2 yıll... Devamı

5 firma teklif verdi 06 Ocak 2019

Çanakkale'de 2 Adet Kiralık Toprak Silindiri Aranıyor

Süre: 4-5 aylık
Çanakkale Çan ilçesinde DSİ'nin gölet işi için kaya ocağında kaya sıkıştırmada çalışacak 1 adet tamburlu toprak silindi... Devamı

5 firma teklif verdi 05 Ocak 2019

Ankara'da 1 Adet Kiralık Toprak Silindiri Aranıyor

Süre: En az 3-4 aylık
Ankara'da Akyurt Uluslararası Fuar Alanı inşaatında yol düzenleme işleri için 3 tonluk 1 adet Toprak Silindiri operatör... Devamı

4 firma teklif verdi 22 Aralık 2018

Şırnak'da 1 Adet Kiralık Vibrasyonlu El Silindiri Aranıyor

Süre: 1 hafta
Vibrasyonlu silindir

08 Aralık 2018

İstanbul'da 1 Adet Kiralık Asfalt Silindiri Aranıyor

Süre: 3-4 günlük
İstanbul Hadımköy'de bulunan entegre lojistik firması depo şantiyesinde ring yolunun yapımında kullanılacak 1 adet 10-1... Devamı

1 firma teklif verdi 13 Kasım 2018

İstanbul'da 1 Adet Kiralık Vibrasyonlu El Silindiri Aranıyor

Süre: 2-3 günlük
İstanbul Arnavutköy Ömerli mahallesinde zemin betonu için zemin sıkıştırmada çalışacak 3-4 tonluk Vibrasyonlu El Silindiri 2-3 günlük operatörsüz olarak kiralanacaktır.

1 firma teklif verdi 10 Kasım 2018

Silindir (zemin sıkıştırma makinası, sıkıştırıcı) Kiralama Avantajları

 • Kiralık Silindir ödemeleri sayesinde maliyetler sabitlenir ve düzgün bir bütçe elde edilir.
 • Aylık kiralık silindirler (zemin sıkıştırma makinası, sıkıştırıcı) şirket bilançosunda pasifte yer almadığı için kredi imkanlarını etkilemez.
 • Silindir banka kredisi ile alınsa bile en az %25-30 oranında peşin para bağlanması gerekmektedir.
 • Silindir Kiralama ile şirket sermayesinde bu hizmet için toplu bir para çıkışı olmaz. Şirket bu kazancını başka yatırımlar için kullanabilir.
 • Kiralık silindir fiyatı için aylık faturalar kesilir. Bu faturaların, direkt gider yazılabilmesi vergi avantajı sağlar. Böylelikle KDV; faturayı takip eden ilk ay mahsup edilerek, daha az KDV ödemesi sağlanmaktadır. Faturalarının tamamı, 3 aylık bilanço döneminde gider olarak kaydedilebilir.
 • Silindirler için periyodik servis, bakım-onarım ve diğer bütün planlı ve plansız zorunlu ödemeler silindir (zemin sıkıştırma makinası, sıkıştırıcı) kiralama süresi boyunca; silindir kiralama şirketi tarafından yapılır.
 • Anlaşmaya göre kiralama silindir operatörü ile birlikte yapılırsa, şirket personele ödenecek olan maaş, sigorta, ikramiye ve yan ödemeler gibi pek çok maliyeti ödemek zorunda değildir.
 • Muhasebe silindirler ile ilgili; onlarca fatura ya da fiş ile uğraşmaz. 12 aylık kira sözleşmesi yapıldı ise, sadece 12 adet fatura ile tüm kontrolü sağlar. Muhasebe, amortisman ya da yeniden değerlendirme, finansman giderleri gibi detaylarla uğraşmak zorunda kalmaz.
 • Silindir yakıt faturalarının %100'ünün gider olarak kaydedilmesi de vergi avantajları yaratır.
 • Silindir (zemin sıkıştırma makinası, sıkıştırıcı) satın alırken yapılan plaka ve tescil işlemleri için noter masrafları, vekaletname hazırlanması gibi zahmetli işlemlerle uğraşılmaması zaman ve maliyet avantajı yaratır.
 • Silindir satın alınması durumunda, ortalama 5-6 yıl sonra ekonomik ömrü zaten dolmuş olacaktır. Bu süreden ortalama 2-3 yıl sonra silindirler genellikle satılmaktadır. Bu durumda firmalar silindir satış bedeli üzerinden ciddi oranda kâr elde etmiş gözüktüğünden, olmayan bu karın bir de vergisini vermek zorunda kalmaktadırlar. İkinci el Silindir satış riski ortadan kalkar.

Silindir Nedir ?

Finişer ile istenen homojenlik ve kalınlıkta serilen asfaltın son sıkıştırması silindirler ile yapılır.

Silindirler; yol, baraj ve inşaat işlerinde tercih edilmektedir. Toprak ve stabilize temel malzemeler ile bitümlü asfalt karışımı malzemelerin sıkıştırılmasını yapan iş makinalarıdır. 

Vabil silindirler; Her iki aksı da lastik tekerlekli silindirlerdir. Vabil silindirlerde vibrasyon yoktur. Sıkıştırma belli sayıda (genelde yedi veya dokuz) lastiğin asfaltı statik olarak etkilemesiyle sağlanır. Lastiklerin hava basınçları operatör kabininden ayarlanarak asfalta basma yüzeyi (dolayısıyla basınç kuvveti) değiştirilebilir. Balastlar sayesinde silindirin ağırlığı lastik başına azami 3 ton olacak şekilde belirlenir (7 lastik için 21 ton, 9 lastik için 27 ton gibi).

Keçi ayağı silindirler; Her iki aksı da demir bandajlı silindirlerdir. Bu silindirlerin ön aksında kübik çıkıntılar ve vibrasyon elemanları sayesinde sathı dinamik etkilerle sıkıştırırlar. Bu tip silindirler daha çok özel projelerde (baraj, tünel, otoyol inşasında) üstyapı tabanı hazırlamada kullanılırlar. İsmini ön akstaki kübik çıkıntılardan almaktadır.

Bazı özel uygulamalar için yukarıdaki iki tip silindirin birleşiminden oluşan Kombi Silindirler de kullanılabilir. Bu silindirlerde ön aksta vibrasyonlu tambur, arka aksta ise statik lastik tekerlekler bulunmaktadır.

Neden Asfalt Sıkıştırma Yapılır ?

Çünkü sıkıştırma asfaltın stabilitesini, taşıma gücünü, kayma direncini, fren emniyetini ve yüzey kalitesinin dayanıklılık ve ömrünü artırır. Eğer sıkıştırma yapılmazsa kısa ömürlü çabuk bozulan ve tamir maliyetleri yüksek bir yol yapılmış olur.

Nasıl Çalışır ?

Kiralık yol silindiri (zemin sıkıştırma makinası) ihtiyacınız için tedarikçi ağımızı kullanarak yol silindiri kiralama firmalarından talepte bulunabilirsiniz.

Kiralık Silindir Kullanım Alanları

 • Yol, baraj ve inşaat işlerinde

Silindir Markaları

Kiralık Silindir Arıyor Musunuz?