Silindir Kiralama

Silindir kiralama için firmalardan aylık veya yıllık fiyat teklifi alın. Gelen tekliflerdeki marka modelleri kıyaslayın ve Türkiye'nin tüm şehirlerinde uygun fiyatlarla silindir kiralamanın keyfini yaşayın.
Makinaparkuru.com Nasıl Çalışır ?
1. Kiralık Silindir Arayanlar Talep Oluşturur

Kiralık silindir arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi marka/model iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.
2. Talep Anlaşmalı Silindir Sahiplerine Gönderilir

Makinaparkuru.com, gelen talepleri silindir sahibi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.
3. Silindir Sahipleri Fiyat Teklifini İletir

Silindir sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve silindir sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.

Kiralık Silindir Arayanlar

Ankara'da 1 Adet Kiralık Toprak Silindiri Aranıyor

Süre: 8 aylık
Ankara Sincan'da toprak sıkıştırma işinde çalışacak 1 adet 15-20 ton kapasiteli keçi tırnaklı toprak silindiri operatörlü olarak 8 aylık kiralanacaktır.

2 firma teklif verdi 13 Nisan 2021

Tekirdağ'da 1 Adet Kiralık Toprak Silindiri Aranıyor

Süre: 3 aylık
Tekirdağ Kapaklı'da toprak sıkıştırma işinde çalıştırılmak üzere belden kırma 16 ton kapasiteli 1 adet toprak silindiri 3 aylık operatörsüz olarak kiralanacaktır.

2 firma teklif verdi 07 Nisan 2021

Çankırı'da 1 Adet Kiralık Toprak Silindiri Aranıyor

Süre: 6 aylık
Çankırı Çerkeş’de toprak sıkıştırma işinde çalıştırılmak üzere 16 ton kapasiteli 1 adet toprak silindiri 6 aylık operat... Devamı

1 firma teklif verdi 04 Nisan 2021

Edirne'de 1 Adet Kiralık Toprak Silindiri Aranıyor

Süre: 6 AYLIK
EDİRNE İL ÖZEL İDARESİNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE,130 HP, 12 TON, BANDAJ GENİŞLİĞİ EN AZ 2000 MM, 2015 MODEL VE ÜZERİ 1 ADE... Devamı

1 firma teklif verdi 25 Mart 2021

Çanakkale'de 1 Adet Kiralık Vibrasyonlu El Silindiri Aranıyor

Süre: 3 aylık
Çanakkale Gelibolu’da otoyol işinde çalıştırılacak 3-4 tonluk 1 adet vibrasyonlu el silindiri 3 aylık ACİL kiralanacaktır.

10 Mart 2021

İstanbul'da 1 Adet Kiralık Toprak Silindiri Aranıyor

Süre: 1 veya 1,5 aylık
İstanbul Şile İstaç İBB katı atık bertaraf Şantiyesinde, Yaklaşık hafriyat kazı 8000m³, yaklaşık taş dolgu 4000m³ olan ... Devamı

1 firma teklif verdi 01 Mart 2021

Ankara'da 1 Adet Kiralık Toprak Silindiri Aranıyor

Süre: 3 aylık
Ankara Kahramankazan'da Millet bahçesi altyapı işinde çalıştırılmak 13 ton kapasiteli 1 adet toprak silindiri 3 aylık operatörsüz olarak kiralanacaktır.

2 firma teklif verdi 01 Mart 2021

Uşak'da 1 Adet Kiralık Toprak Silindiri Aranıyor

Süre: 2 aylık
Uşak Uluğbey de Altın madeninde 2 ay süre ile çalışacak, henüz ihalesi alınmamış, ihaleye girecek olan bir firma tarafı... Devamı

2 firma teklif verdi 26 Şubat 2021

Mersin'de 3 Adet Kiralık Asfalt Silindiri Aranıyor

Süre: 12 aylık
Mersin'de kamu işinde çalıştırılmak üzere 2015 model ve üzeri 120-135 hp gücünde 3 adet asfalt silindiri 12 aylık operatörsüz ACİL olarak kiralanacaktır.

1 firma teklif verdi 21 Şubat 2021

Şanlıurfa'da 1 Adet Kiralık Toprak Silindiri Aranıyor

Süre: 1 aylık
Şanlıurfa’da mıcır sıkıştırma işinde çalıştırılmak üzere 1 adet Vibratörlü toprak silindiri 1 aylık operatörlü olarak kiralanacaktır.

2 firma teklif verdi 17 Şubat 2021

Mersin'de 2 Adet Kiralık Toprak Silindiri Aranıyor

Süre: 6 Aylık
Mersin Gülnar Akkuyu Nükleer Enerji Santralinde kurumsal firma bünyesinde çalıştırılmak üzere 2015 model ve üzeri 12 to... Devamı

6 firma teklif verdi 06 Şubat 2021

Kocaeli'de 5 Adet Kiralık Asfalt Silindiri Aranıyor

Süre: 6 aylık
Kurumsal bir firmanın Kocaeli şubesinin aldığı ihale gereği, aşınma otoyolda çalıştırılmak üzere Bomag BW 161 AD-4, Amm... Devamı

1 firma teklif verdi 04 Şubat 2021

Silindir (zemin sıkıştırma makinası, sıkıştırıcı) Kiralama Avantajları

 • Kiralık Silindir ödemeleri sayesinde maliyetler sabitlenir ve düzgün bir bütçe elde edilir.
 • Aylık kiralık silindirler (zemin sıkıştırma makinası, sıkıştırıcı) şirket bilançosunda pasifte yer almadığı için kredi imkanlarını etkilemez.
 • Silindir banka kredisi ile alınsa bile en az %25-30 oranında peşin para bağlanması gerekmektedir.
 • Silindir Kiralama ile şirket sermayesinde bu hizmet için toplu bir para çıkışı olmaz. Şirket bu kazancını başka yatırımlar için kullanabilir.
 • Kiralık silindir fiyatı için aylık faturalar kesilir. Bu faturaların, direkt gider yazılabilmesi vergi avantajı sağlar. Böylelikle KDV; faturayı takip eden ilk ay mahsup edilerek, daha az KDV ödemesi sağlanmaktadır. Faturalarının tamamı, 3 aylık bilanço döneminde gider olarak kaydedilebilir.
 • Silindirler için periyodik servis, bakım-onarım ve diğer bütün planlı ve plansız zorunlu ödemeler silindir (zemin sıkıştırma makinası, sıkıştırıcı) kiralama süresi boyunca; silindir kiralama şirketi tarafından yapılır.
 • Anlaşmaya göre kiralama silindir operatörü ile birlikte yapılırsa, şirket personele ödenecek olan maaş, sigorta, ikramiye ve yan ödemeler gibi pek çok maliyeti ödemek zorunda değildir.
 • Muhasebe silindirler ile ilgili; onlarca fatura ya da fiş ile uğraşmaz. 12 aylık kira sözleşmesi yapıldı ise, sadece 12 adet fatura ile tüm kontrolü sağlar. Muhasebe, amortisman ya da yeniden değerlendirme, finansman giderleri gibi detaylarla uğraşmak zorunda kalmaz.
 • Silindir yakıt faturalarının %100'ünün gider olarak kaydedilmesi de vergi avantajları yaratır.
 • Silindir (zemin sıkıştırma makinası, sıkıştırıcı) satın alırken yapılan plaka ve tescil işlemleri için noter masrafları, vekaletname hazırlanması gibi zahmetli işlemlerle uğraşılmaması zaman ve maliyet avantajı yaratır.
 • Silindir satın alınması durumunda, ortalama 5-6 yıl sonra ekonomik ömrü zaten dolmuş olacaktır. Bu süreden ortalama 2-3 yıl sonra silindirler genellikle satılmaktadır. Bu durumda firmalar silindir satış bedeli üzerinden ciddi oranda kâr elde etmiş gözüktüğünden, olmayan bu karın bir de vergisini vermek zorunda kalmaktadırlar. İkinci el Silindir satış riski ortadan kalkar.

Silindir Nedir ?

Finişer ile istenen homojenlik ve kalınlıkta serilen asfaltın son sıkıştırması silindirler ile yapılır.

Silindirler; yol, baraj ve inşaat işlerinde tercih edilmektedir. Toprak ve stabilize temel malzemeler ile bitümlü asfalt karışımı malzemelerin sıkıştırılmasını yapan iş makinalarıdır. 

Vabil silindirler; Her iki aksı da lastik tekerlekli silindirlerdir. Vabil silindirlerde vibrasyon yoktur. Sıkıştırma belli sayıda (genelde yedi veya dokuz) lastiğin asfaltı statik olarak etkilemesiyle sağlanır. Lastiklerin hava basınçları operatör kabininden ayarlanarak asfalta basma yüzeyi (dolayısıyla basınç kuvveti) değiştirilebilir. Balastlar sayesinde silindirin ağırlığı lastik başına azami 3 ton olacak şekilde belirlenir (7 lastik için 21 ton, 9 lastik için 27 ton gibi).

Keçi ayağı silindirler; Her iki aksı da demir bandajlı silindirlerdir. Bu silindirlerin ön aksında kübik çıkıntılar ve vibrasyon elemanları sayesinde sathı dinamik etkilerle sıkıştırırlar. Bu tip silindirler daha çok özel projelerde (baraj, tünel, otoyol inşasında) üstyapı tabanı hazırlamada kullanılırlar. İsmini ön akstaki kübik çıkıntılardan almaktadır.

Bazı özel uygulamalar için yukarıdaki iki tip silindirin birleşiminden oluşan Kombi Silindirler de kullanılabilir. Bu silindirlerde ön aksta vibrasyonlu tambur, arka aksta ise statik lastik tekerlekler bulunmaktadır.

Neden Asfalt Sıkıştırma Yapılır ?

Çünkü sıkıştırma asfaltın stabilitesini, taşıma gücünü, kayma direncini, fren emniyetini ve yüzey kalitesinin dayanıklılık ve ömrünü artırır. Eğer sıkıştırma yapılmazsa kısa ömürlü çabuk bozulan ve tamir maliyetleri yüksek bir yol yapılmış olur.

Nasıl Çalışır ?

Kiralık yol silindiri (zemin sıkıştırma makinası) ihtiyacınız için tedarikçi ağımızı kullanarak yol silindiri kiralama firmalarından talepte bulunabilirsiniz.

Kiralık Silindir Kullanım Alanları

 • Yol, baraj ve inşaat işlerinde

Silindir Markaları

Kiralık Silindir Arıyor Musunuz?