Silindir Kiralama

Silindir kiralama için firmalardan aylık veya yıllık fiyat teklifi alın. Gelen tekliflerdeki marka modelleri kıyaslayın ve Türkiye'nin tüm şehirlerinde uygun fiyatlarla silindir kiralamanın keyfini yaşayın.
Makinaparkuru.com Nasıl Çalışır ?
1. Kiralık Silindir Arayanlar Talep Oluşturur

Kiralık silindir arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi marka/model iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.
2. Talep Anlaşmalı Silindir Sahiplerine Gönderilir

Makinaparkuru.com, gelen talepleri silindir sahibi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.
3. Silindir Sahipleri Fiyat Teklifini İletir

Silindir sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve silindir sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.

Kiralık Silindir Arayanlar

İstanbul'da 1 Adet Kiralık Toprak Silindiri Aranıyor

Süre: 5 Gün
İtanbul'da 5000m2 alan için temel dolgusu sıkıştırmak üzere 16t ve üstü silindir kiralanacaktır.

2 firma teklif verdi 11 Mayıs 2022

Bilecik'de 1 Adet Kiralık Toprak Silindiri Aranıyor

Süre: 1 gün
Bilecik Pazaryeri ilçesinde 1000 m2 alanlı prefabrik bina içerisindeki saha betonu öncesi dolgu sıkıştırmak işlemi için... Devamı

1 firma teklif verdi 10 Mayıs 2022

Artvin'de 1 Adet Kiralık Toprak Silindiri Aranıyor

Süre: 3 Ay
Artvin, Yusufeli ilçesinde, parke altı kum ve reglaj işinde kullanılacak, 15T operatörlü, toprak silindiri kiralanacakt... Devamı

3 firma teklif verdi 29 Nisan 2022

Mersin'de 1 Adet Kiralık Lastik Tekerlekli Vabıl Silindir Aranıyor

Süre: 1 Ay
Mersin, Tarsus'da ihalesi alınmış olan, asfalt yol yapım işinde kullanılmak üzere, 1 adet operatörlü, lastik tekerli vabıl silindir kiralanacaktır.

1 firma teklif verdi 26 Nisan 2022

Kahramanmaraş'da 1 Adet Kiralık Toprak Silindiri Aranıyor

Süre: 6 Ay
Kahramanmaraş Belediye işlerinde çalışmak üzere 13T operatörsüz toprak silindiri kiralanacaktır.

4 firma teklif verdi 23 Nisan 2022

Bursa'da 1 Adet Kiralık Asfalt Silindiri Aranıyor

Süre: 12 AY
Bursa-Eskişehir arasındaki yol şantiyesinde kullanılmak üzere, BW202 muadili Asfalt Silindiri kiralaması yapılacaktır.

2 firma teklif verdi 18 Nisan 2022

Tekirdağ'da 1 Adet Kiralık Toprak Silindiri Aranıyor

Süre: 2 gün
Tekirdağ, Altınova'da 2 günlük süreyle, Toprak Silindiri kiralanacaktır.

15 Nisan 2022

İstanbul'da 1 Adet Kiralık Toprak Silindiri Aranıyor

Süre: 4 ay
Kurumsal firma bünyesinde, İstanbul Büyükçekmece'deki konut şantiyesi için 13t silindir, operatörlü olarak kiralanacaktır.

5 firma teklif verdi 09 Nisan 2022

Erzincan'da 1 Adet Kiralık Toprak Silindiri Aranıyor

Süre: 9 Aylık
Erzincan'da çalıştırılmak üzere 16-19 Ton arası 1 adet Toprak silindiri 9 Aylık operatörlü olarak kiralanacaktır

3 firma teklif verdi 16 Mart 2022

Zonguldak'da 1 Adet Kiralık Vibrasyonlu El Silindiri Aranıyor

Süre: 8 aylık
Zonguldak Filyos'da zemin toprak şıkıştırma işinde çalıştırılmak üzere 3-4 ton kapasiteli 1 adet el silindiri 8 aylık kiralanacaktır.

1 firma teklif verdi 12 Mart 2022

Manisa'da 1 Adet Kiralık Toprak Silindiri Aranıyor

Süre: 1 YILLIK
Manisa Soma'da yeraltı kömür işletmesinde çalıştırılacak 2007 model ve üzeri 13 ton kapasiteli 1 adet toprak Silindiri ... Devamı

8 firma teklif verdi 21 Şubat 2022

Adana'da 1 Adet Kiralık Vibrasyonlu El Silindiri Aranıyor

Süre: 6 aylık
Adana’da Kilitli parke taşı işinde çalıştırılmak üzere 1 adet vibrasyonlu el silindri 6 aylık kiralanacaktır.

1 firma teklif verdi 21 Şubat 2022

Silindir (zemin sıkıştırma makinası, sıkıştırıcı) Kiralama Avantajları

 • Kiralık Silindir ödemeleri sayesinde maliyetler sabitlenir ve düzgün bir bütçe elde edilir.
 • Aylık kiralık silindirler (zemin sıkıştırma makinası, sıkıştırıcı) şirket bilançosunda pasifte yer almadığı için kredi imkanlarını etkilemez.
 • Silindir banka kredisi ile alınsa bile en az %25-30 oranında peşin para bağlanması gerekmektedir.
 • Silindir Kiralama ile şirket sermayesinde bu hizmet için toplu bir para çıkışı olmaz. Şirket bu kazancını başka yatırımlar için kullanabilir.
 • Kiralık silindir fiyatı için aylık faturalar kesilir. Bu faturaların, direkt gider yazılabilmesi vergi avantajı sağlar. Böylelikle KDV; faturayı takip eden ilk ay mahsup edilerek, daha az KDV ödemesi sağlanmaktadır. Faturalarının tamamı, 3 aylık bilanço döneminde gider olarak kaydedilebilir.
 • Silindirler için periyodik servis, bakım-onarım ve diğer bütün planlı ve plansız zorunlu ödemeler silindir (zemin sıkıştırma makinası, sıkıştırıcı) kiralama süresi boyunca; silindir kiralama şirketi tarafından yapılır.
 • Anlaşmaya göre kiralama silindir operatörü ile birlikte yapılırsa, şirket personele ödenecek olan maaş, sigorta, ikramiye ve yan ödemeler gibi pek çok maliyeti ödemek zorunda değildir.
 • Muhasebe silindirler ile ilgili; onlarca fatura ya da fiş ile uğraşmaz. 12 aylık kira sözleşmesi yapıldı ise, sadece 12 adet fatura ile tüm kontrolü sağlar. Muhasebe, amortisman ya da yeniden değerlendirme, finansman giderleri gibi detaylarla uğraşmak zorunda kalmaz.
 • Silindir yakıt faturalarının %100'ünün gider olarak kaydedilmesi de vergi avantajları yaratır.
 • Silindir (zemin sıkıştırma makinası, sıkıştırıcı) satın alırken yapılan plaka ve tescil işlemleri için noter masrafları, vekaletname hazırlanması gibi zahmetli işlemlerle uğraşılmaması zaman ve maliyet avantajı yaratır.
 • Silindir satın alınması durumunda, ortalama 5-6 yıl sonra ekonomik ömrü zaten dolmuş olacaktır. Bu süreden ortalama 2-3 yıl sonra silindirler genellikle satılmaktadır. Bu durumda firmalar silindir satış bedeli üzerinden ciddi oranda kâr elde etmiş gözüktüğünden, olmayan bu karın bir de vergisini vermek zorunda kalmaktadırlar. İkinci el Silindir satış riski ortadan kalkar.

Silindir Nedir ?

Finişer ile istenen homojenlik ve kalınlıkta serilen asfaltın son sıkıştırması silindirler ile yapılır.

Silindirler; yol, baraj ve inşaat işlerinde tercih edilmektedir. Toprak ve stabilize temel malzemeler ile bitümlü asfalt karışımı malzemelerin sıkıştırılmasını yapan iş makinalarıdır. 

Vabil silindirler; Her iki aksı da lastik tekerlekli silindirlerdir. Vabil silindirlerde vibrasyon yoktur. Sıkıştırma belli sayıda (genelde yedi veya dokuz) lastiğin asfaltı statik olarak etkilemesiyle sağlanır. Lastiklerin hava basınçları operatör kabininden ayarlanarak asfalta basma yüzeyi (dolayısıyla basınç kuvveti) değiştirilebilir. Balastlar sayesinde silindirin ağırlığı lastik başına azami 3 ton olacak şekilde belirlenir (7 lastik için 21 ton, 9 lastik için 27 ton gibi).

Keçi ayağı silindirler; Her iki aksı da demir bandajlı silindirlerdir. Bu silindirlerin ön aksında kübik çıkıntılar ve vibrasyon elemanları sayesinde sathı dinamik etkilerle sıkıştırırlar. Bu tip silindirler daha çok özel projelerde (baraj, tünel, otoyol inşasında) üstyapı tabanı hazırlamada kullanılırlar. İsmini ön akstaki kübik çıkıntılardan almaktadır.

Bazı özel uygulamalar için yukarıdaki iki tip silindirin birleşiminden oluşan Kombi Silindirler de kullanılabilir. Bu silindirlerde ön aksta vibrasyonlu tambur, arka aksta ise statik lastik tekerlekler bulunmaktadır.

Neden Asfalt Sıkıştırma Yapılır ?

Çünkü sıkıştırma asfaltın stabilitesini, taşıma gücünü, kayma direncini, fren emniyetini ve yüzey kalitesinin dayanıklılık ve ömrünü artırır. Eğer sıkıştırma yapılmazsa kısa ömürlü çabuk bozulan ve tamir maliyetleri yüksek bir yol yapılmış olur.

Nasıl Çalışır ?

Kiralık yol silindiri (zemin sıkıştırma makinası) ihtiyacınız için tedarikçi ağımızı kullanarak yol silindiri kiralama firmalarından talepte bulunabilirsiniz.

Kiralık Silindir Kullanım Alanları

 • Yol, baraj ve inşaat işlerinde

Silindir Markaları

Kiralık Silindir Arıyor Musunuz?