İş Makinası Sahibiyim;
1. Kiralık iş makinası arayanlar, aradıkları iş makinası detaylarını (hangi tür iş makinası, kaç adet, hangi iş için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

2. Makinaparkuru.com, iş makinası türü ve kiralanacağı şehire göre gelen talebi en uygun iş makinası sahiplerine gönderir.

3. İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir ve işverenin iletişim bilgilerini görüntüler. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.
Hayır, iş makinası sahipleri için Makinaparkuru.com üyeliği ücretsizdir. Ücretsiz olarak 5 iş makinanızı ekleyebilir ve işveren taleplerinden ücretsiz olarak haberdar olabilirsiniz. İşverenlere fiyat teklifi göndermek istediğinizde kredi yükleyebilirsiniz.

Makinaparkuru.com'a ücretsiz üye olmak için tıklayabilirsiniz.
Hayır, Makinaparkuru.com üzerinden yapılan kiralama anlaşmalarından herhangi bir komisyon talep etmiyoruz.
İş makinası sahipleri, Makinaparkuru.com'da işverenlere teklif verdikçe kredi harcar ve kullandıkça ödeme yaparak istediklerinde kredi satın alabilirler.
Kredi Sistemi Hakkında Detaylı Bilgi
İş makinası sahiplerine özel tahsilat, masraf, çalışma saati, önleyici bakım, operatör ve daha birçok konuda makinalarınıza ait bilgi ve evrakları takip etmenizi sağlayan bulut tabanlı bir yazılımdır. İş makinası sahiplerinin hayatını kolaylaştırmayı ve daha verimli hale getirmeyi amaçlar. Kredi yükledikçe herhangi bir ücret ödemeden kullanabilirsiniz!*  • Tahsilat-Masraf Takibi; Makinalarınızın gelir ve giderlerini güncel olarak takip edin, nakit akışınızı kontrol altında tutun.
  • Çalışma Saati / Kilometre Takibi; Araç takip cihazına bağlanın veya operatör SMS hatırlatması ile çalışma saatini kolayca takip edin, makinalarınız ne kadar çalışmış hepsini görüntüleyin.
  • Önleyici Bakım Takibi; Bakım periyoduna göre önleyici bakımı yaklaşan makinalarızı size hatırlatalım, sorunlar oluşmadan onarımları yaptırın.
  • Arvento / Telematik Entegrasyonu; Araç takip / telematik cihazı hareketleriniz günlük olarak MakinaTakip ®'e aktarılsın, farklı marka cihaz verilerini tek bir ekrandan yönetin!
  • Evrak Takibi; Makinalarınızın ruhsatını, kira sözleşmelerinizi, faturalarınızı ve masraf fişlerini kolayca kaydedin, istediğiniz zaman istediğiniz yerden evraklarınıza rahatça ulaşın.
  • Makina Takvimi; Makinalarınızın yaklaşan önleyici bakım tarihlerini, ödeme vade tarihlerini, sigorta bitiş tarihlerini ve hangi günler kirada veya arızalı olduğunu anlık olarak takvimde görün.
  • Raporlar; Makinalarınızın kazançlarını, vadesi geçmiş alacaklarınızı ve giderlerinizi anlık olarak görün, ne kadar kâr ettiğinizi bilin.
Makinaparkuru.com'da, kiralık iş makinası arayan işveren taleplerini üye girişi yapmadan da inceleyebilirsiniz. Ama işverenin iletişim bilgilerini sadece üye girişi yapan ve fiyat teklifi gönderen iş makinası sahipleri görüntüleyebilmektedir.

Fırsatları kaçırmamak için her sayfamızın üst kısmında da bulunan Kiralık İş Makinası Arayanlar bağlantısına gidin.
Evet, üyelik başvurusu onaylanan iş makinası sahipleri, Makinaparkuru.com'a giriş yapıp, menüdeki Makinalarım > Yeni Makina Ekle bağlantısından iş makinası marka/modeli, üretim yılı, kiralama fiyatları ve fotoğrafları ile 5 adet iş makinasını ücretsiz olarak ekleyebilir.

İş makinası ekleme limiti var mı?
Hayır, ücretsiz olarak en fazla 5 adet iş makinası ekleyebilirsiniz. 5 iş makinasına ulaştıktan sonra, hesabınızdan her yeni iş makinası için 2 kredi harcarsınız.

Satılan iş makinamı Makinaparkuru.com'dan kaldırabiliyor muyum?
Evet, sattığınız iş makinalarını Makinaparkuru.com'a giriş yapıp, Makinalarım > Makina Düzenle bağlantı adresindeki "Makina Satıldı" butonunu tıklayarak kaldırabilirsiniz.
Evet, üyelik başvurusu yapan iş makinası sahiplerinin cep telefonuna gönderilen onay kodunu doğrulaması gerekmektedir. Makinaparkuru.com, hem işverenler hem de iş makinası sahipleri için güvenilir bir platform oluşturmak için sürekli çalışır. Bu nedenle, platforma üye olan herkesin gerçek kişi olduğunu kontrol eder. Telefon numaranızı, hesabınızı doğrulama ve gelen yeni taleplerle ilgili bilgilendirme SMS'lerini göndermek için kullanıyoruz.
Evet, geçici veya kalıcı olarak SMS/Eposta bildirimlerini kapatabilirsiniz. Bunun için giriş yapın ve menüdeki Hesap Bilgilerim bağlantısından bildirimlerinizi kapatın. Ya da bize İletişim sayfası üzerinden ulaşın.

Gelen yeni taleplerle ilgili bilgilendirmeleri, doğruladığınız telefon numarasına ve eposta adresinize gönderiyoruz. Bildirimleri kapattığınız takdirde kiralama fırsatlarını kaçırmış olacaksınız!
Şifrenizi unuttuysanız;

1. Üye girişi sayfamızda yer alan Şifremi Unuttum bağlantı adresine tıklayın.
2. Açılan sayfadaki bilgi alanına, üyeliğinize ait telefon numarası veya eposta adresini girin.
3. Şifreniz, üyeliğinize kayıtlı cep telefonu numarasına ve eposta adresinize gönderilecek.
4. Giriş yaptıktan sonra menüdeki Şifre Değiştir bağlantısından şifrenizi belirleyebilirsiniz.
Üyeliğinizi iptal etmek istemenize üzüldük. Sizi Makinaparkuru.com ailesinin bir üyesi olarak görmeye devam etmek istediğimiz için görüşleriniz bizim için çok değerli. Üyeliğiniz ile ilgili yaşadığınız bir sorun, sormak istedikleriniz varsa ve iptal işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız bize İletişim sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.
Üyelik durdurma, Makinaparkuru.com Kullanım Koşulları gereği, tüm kullanıcıların güvenliği göz önünde bulundurularak üyeliğinizin, geçici veya kalıcı olarak kullanıma kapatılmasıdır.

Hangi durumlarda üyelik durdurulur?
1. İşverenler tarafından belli sayıda şikayet alındığında,
2. İşverenlere yanıltıcı teklifler gönderildiği tespit edildiğinde,
3. Makinaparkuru.com'daki işveren bilgilerinin sosyal medya vs... farklı ortamlarda paylaşıldığı tespit edildiğinde,
4. Üyelik hesabında yeralan bilgilerin, fotoğrafların gerçek veya tüzel bir kişiye ait olmadığı tespit edildiğinde,
5. İşverenlere karşı taciz, küfür ve şiddet gibi olumsuz davranışların sergilendiği tespit edildiğinde,
6. İşverenin savcılık, mahkeme, emniyet vb. resmi kurumlarca gönderilmiş bir yazının konusu olması durumunda,

Üyeliğimin durdurulduğunu nasıl öğrenirim?
Üyeliğiniz durdurulduğunda, Makinaparkuru.com'a giriş yapmak istediğinizde "Üyeliğiniz pasif duruma getirilmiştir" uyarısı ile karşılaşırsınız.

Durdurulan üyeliğimin devam etmesi için ne yapmam gerekir?
- Kalıcı olarak durdurulmuş (üyeliği iptal edilmiş) üyelikler hiçbir koşulda devam etmez.
- Üyeliğiniz geçici durdurulduysa ve sizden bir açıklama istendiyse, istenen açıklamaları belgeleri ile birlikte sadece [email protected] adresine göndermeniz gerekir. Gerekli incelemeler yapılır ve uygun bulunması halinde üyeliğiniz yeniden aktiflenir. Üyeliğiniz yeniden aktif hale geldiğinde sizi bilgilendiririz.
Evet, kategori bazlı reklam çalışmaları yapıyoruz. Reklam formatları ve ücretleri ile ilgili daha detaylı bilgi için iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.
Merak ettiğiniz her konu için sorunuzu [email protected] adresine eposta olarak gönderebilir veya 0850 304 6699 numaralı müşteri hizmetlerinden bize ulaşabilirsiniz.
İş Makinası Arıyorum;
1. Kiralık iş makinası arayanlar, aradıkları iş makinası detaylarını (hangi tür iş makinası, kaç adet, hangi iş için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

2. Makinaparkuru.com, iş makinası türü ve kiralanacağı şehire göre gelen talebi en uygun iş makinası sahiplerine gönderir.

3. İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir.

4. İşveren kendisine gelen fiyat tekliflerini karşılatırır ve ilgilendiği teklifler için makina sahiplerinin iletişim bilgilerini görüntüler.
Makinaparkuru.com'dan teklif almak ücretsizdir. İşverenler dilediği kadar iş makinası kiralama talebi oluşturabilir ve gelen fiyat tekliflerini görüntüleyebilir.
Hayır, Makinaparkuru.com'dan teklif almak için önceden üye olmanıza gerek yoktur. Talep formunu doldururken girdiğiniz eposta adresi ve şifre ile üyeliğiniz oluşmaktadır. Giriş yaptığınızda, yeni iş makinası taleplerinizi kolayca iletebilir, iş makinası sahipleri tarafından verilen fiyat tekliflerini görüntüleyebilir ve sizin için en uygun iş makinası sahiplerine ulaşabilirsiniz.
Evet, ilk kez talep oluşturan işverenlerin cep telefonuna gönderilen onay kodunu doğrulaması gerekmektedir. Makinaparkuru.com, hem işverenler hem de iş makinası sahipleri için güvenilir bir platform oluşturmak için sürekli çalışır. Bu nedenle, platforma üye olan herkesin gerçek kişi olduğunu kontrol eder. Telefon numaranızı, hesabınızı doğrulama ve sadece taleplerinizle ilgili bilgilendirme SMS'lerini göndermek için kullanıyoruz.
Şifrenizi unuttuysanız;

1. Üye girişi sayfamızda yer alan Şifremi Unuttum bağlantı adresine tıklayın.
2. Açılan sayfadaki bilgi alanına, üyeliğinize ait telefon numarası veya eposta adresini girin.
3. Yeni şifreniz, üyeliğinize kayıtlı cep telefonu numarasına ve eposta adresinize gönderilecek.
4. Giriş yaptıktan sonra menüdeki Şifre Değiştir bağlantısından şifrenizi belirleyebilirsiniz.
Talebinizi inceleyip iş makinası sahiplerine gönderdikten sonra, en fazla 24 saat içerisinde uygun olan iş makinası sahipleri fiyat tekliflerini eposta adresinize gönderecek. Teklifler ile ilgili epostayı aldıktan sonra giriş yaparak teklifleri inceleyebilir ve sizin için en uygun teklifi seçebilirsiniz.
Makinaparkuru.com, size birden fazla iş makinası sahibinden fiyat teklifi toplama kolaylığı sağlar. İş makinası sahipleri arasındaki teklif rekabeti sayesinde, daha uygun fiyatlarla, daha yüksek modelli iş makinaları kiralama fırsatı elde edersiniz.
Makinaparkuru.com'un kendisine ait iş makinası bulunmamaktadır. Platformda kiralanan tüm iş makinaları, üyemiz olan iş makinası sahiplerine aittir. Makinaparkuru.com, kiralık iş makinası arayan firmalar ile iş makinası sahipleri için bir buluşma noktasıdır.
Evet, Makinaparkuru.com hem yurt içi hem de yurt dışına kiralık iş makinası arayan işverenlerin taleplerini makina sahiplerine göndermektedir.
Merak ettiğiniz her konu için sorunuzu [email protected] adresine eposta olarak gönderebilir veya 0850 304 6699 numaralı müşteri hizmetlerinden hafta içi 09:00 – 18:00 saatlerinde bize ulaşabilirsiniz.
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
20.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

7.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

40.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.