Forklift Kiralama

Forklift kiralama için firmalardan aylık veya yıllık fiyat teklifi alın. Gelen tekliflerdeki marka modelleri kıyaslayın ve Türkiye'nin tüm şehirlerinde uygun fiyatlarla forklift kiralamanın keyfini yaşayın.
Makinaparkuru.com Nasıl Çalışır ?
1. Kiralık Forklift Arayanlar Talep Oluşturur

Kiralık forklift arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi marka/model iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.
2. Talep Anlaşmalı Forklift Sahiplerine Gönderilir

Makinaparkuru.com, gelen talepleri forklift sahibi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.
3. Forklift Sahipleri Fiyat Teklifini İletir

Forklift sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve forklift sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.

Kiralık Forklift Arayanlar

İzmir'de 1 Adet Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

Süre: 1 aylık
İzmir Bornova'da kurumsal bir inşaat firmasında bir kattan diğer bir kata malzeme taşıma işi için 1 adet telehandler ma... Devamı

2 firma teklif verdi 17 Nisan 2019

Ankara'da 1 Adet Kiralık Dizel Forklift Aranıyor

Süre: 3 Aylık
Ankara Etimesgut'da kurumsal bir inşaat firmasında yük indirme bindirme işinde kullanılmak üzere 1 adet dizel forklift ... Devamı

3 firma teklif verdi 16 Nisan 2019

Sakarya'da 1 Adet Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

Süre: 3 aylık
Sakarya'da AVM projesinde gaz beton paleti, çimento paleti verebilecek 21 metre kapasiteli 1 adet Telehandler Manitou 3... Devamı

8 firma teklif verdi 08 Nisan 2019

Balıkesir'de 1 Adet Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

Süre: 15 Günlük
Balıkesir Susurluk'ta otoban çalışmasında meydana çıkan odunların kamyonlara yüklenmesi için 1 adet Telehandler Manitou... Devamı

3 firma teklif verdi 02 Nisan 2019

Kars'da 1 Adet Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

Süre: 15 Günlük
Kars ve Sivas arasındaki botaş tesislerinde 4 farklı lokasyonda (tesis içerisinde kaldırma operasyonu) çalıştırılmak üz... Devamı

26 Mart 2019

Uşak'da 1 Adet Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

Süre: 1 hafta
Uşak Ulubey'de Toki inşaatında 10-12 metre kapasiteli 1 adet Telehandler Manitou 1 haftalık operatörlü olarak kiralanacaktır.

1 firma teklif verdi 14 Mart 2019

Ankara'da 1 Adet Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

Süre: 5 aylık
Ankara Sincan Malıköy’de kurumsal veri merkezi firmasının yapı projesinde 17-18 metre yükseklik 4 ton kaldırma kapasite... Devamı

14 firma teklif verdi 13 Mart 2019

Konya'da 1 Adet Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

Süre: 1 aylık
Konya Sarayönü bölgesinde kurumsal tohum üreticisinin tohum ekiminde araç üzerinden bigbag patates çuvalı indirilmesi i... Devamı

6 firma teklif verdi 11 Mart 2019

Konya'da 1 Adet Kiralık Elektrikli Forklift Aranıyor

Süre: En az 6 aylık
Konya Büsan Sanayi’deki İmalat Fabrikasında çalışacak 2 ton kapasiteli elektrikli forklift en az 6 aylık operatörsüz ol... Devamı

11 Mart 2019

Karaman'da 2 Adet Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

Süre: 45 Günlük
Karaman Akçaşehir bölgesinde yapılacak olan tohumluk patates tarlasında kamyon yükleme işinde çalışacak 10 metre kapasi... Devamı

6 firma teklif verdi 08 Mart 2019

Kırklareli'de 1 Adet Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

Süre: 3 aylık
Kırklareli Kıyıköy’de Kurumsal İnşaat Şirketi bünyesinde doğalgaz projesi şantiyesinde palet yükleme işinde çalışacak 1... Devamı

10 firma teklif verdi 06 Mart 2019

Kocaeli'de 2 Adet Kiralık Akülü İstif Makinası Aranıyor

Süre: 1 aylık
Kocaeli Tüpraş Rafinerisi’nde dar alanda çalıştırılacak 1000-1200 kg kapasiteli 2 adet akülü istif makinası 1 aylık kiralanacaktır.

06 Mart 2019

Forklift (portif) Kiralama Avantajları

 • Kiralık Forklift ödemeleri sayesinde maliyetler sabitlenir ve düzgün bir bütçe elde edilir.
 • Aylık kiralık forkliftler (portif) şirket bilançosunda pasifte yer almadığı için kredi imkanlarını etkilemez.
 • Forklift banka kredisi ile alınsa bile en az %25-30 oranında peşin para bağlanması gerekmektedir.
 • Forklift Kiralama ile şirket sermayesinde bu hizmet için toplu bir para çıkışı olmaz. Şirket bu kazancını başka yatırımlar için kullanabilir.
 • Kiralık forklift fiyatı için aylık faturalar kesilir. Bu faturaların, direkt gider yazılabilmesi vergi avantajı sağlar. Böylelikle KDV; faturayı takip eden ilk ay mahsup edilerek, daha az KDV ödemesi sağlanmaktadır. Faturalarının tamamı, 3 aylık bilanço döneminde gider olarak kaydedilebilir.
 • Forkliftler için periyodik servis, bakım-onarım ve diğer bütün planlı ve plansız zorunlu ödemeler forklift (portif) kiralama süresi boyunca; forklift kiralama şirketi tarafından yapılır.
 • Anlaşmaya göre kiralama forklift operatörü ile birlikte yapılırsa, şirket personele ödenecek olan maaş, sigorta, ikramiye ve yan ödemeler gibi pek çok maliyeti ödemek zorunda değildir.
 • Muhasebe forkliftler ile ilgili; onlarca fatura ya da fiş ile uğraşmaz. 12 aylık kira sözleşmesi yapıldı ise, sadece 12 adet fatura ile tüm kontrolü sağlar. Muhasebe, amortisman ya da yeniden değerlendirme, finansman giderleri gibi detaylarla uğraşmak zorunda kalmaz.
 • Forklift yakıt faturalarının %100'ünün gider olarak kaydedilmesi de vergi avantajları yaratır.
 • Forklift (portif) satın alırken yapılan plaka ve tescil işlemleri için noter masrafları, vekaletname hazırlanması gibi zahmetli işlemlerle uğraşılmaması zaman ve maliyet avantajı yaratır.
 • Forklift satın alınması durumunda, ortalama 5-6 yıl sonra ekonomik ömrü zaten dolmuş olacaktır. Bu süreden ortalama 2-3 yıl sonra forkliftler genellikle satılmaktadır. Bu durumda firmalar forklift satış bedeli üzerinden ciddi oranda kâr elde etmiş gözüktüğünden, olmayan bu karın bir de vergisini vermek zorunda kalmaktadırlar. İkinci el Forklift satış riski ortadan kalkar.

Forklift Nedir ?

Ağır yükleri kaldırma, istenilen yerlere götürme ve doğru yerlere istifleme için insan gücünün yetmediği durumlarda kullanılan iş makinasıdır. Kiralayacağınız forklifti seçerken uygulamayı, yükü, ortamı, zemini yerinde incelemenizi tavsiye ederiz. Az da olsa bazı özel yükler için çatal yerine ataşman da kullanılabilir.

Forklift kapasiteleri genellikle 1.5 ton ile 40 ton arasındadır. Yük kaldırma yüksekliği genellikle 3m ile 7m arasındadır. Taşıdıkları yükü arka taraflarındaki karşı ağırlıkla dengelerler. Bu sayede boyutlarına göre daha ağır, zorlanan ve hassas bakım isteyen makinelerdir. Yaklaşık 3 ton yük kaldırabilen bir forkliftin kendi ağırlığı 4.5 ton, yük üzerindeyken ağırlığı 7.5 ton olur. Çok güçlü manevra kabiliyetine de sahiptirler.  

Nasıl Çalışır ?

Kiralık forklift (portif) ihtiyacınız için tedarikçi ağımızı kullanarak forklift (portif) kiralama firmalarından talepte bulunabilirsiniz.

Kiralık Forklift Kullanım Alanları

 • 4 ton ve üzeri ağır tonajlı yükler için dizel yakıtla çalışan dizel motorlu forkliftler kullanılır.
 • 1.5-4 ton arası orta tonajlı yükler için hem dizel hem de benzin motorlu LPG'li forkliftler kullanılır.
 • 1-3 ton arası düşük tonajlı yükler için elektrikli forkliftlerde kullanılır.

Genellikle;

 • Fabrikalarda
 • Gümrük, stoklama, ambarlama
 • Sanayi kesimlerinde
 • Depolarda
 • Şantiyelerde ve kapalı olan bütün mekanlarda kullanılır.

Forklift Markaları

Kiralık Forklift Arıyor Musunuz?