Forklift Kiralama

Forklift kiralama için firmalardan aylık veya yıllık fiyat teklifi alın. Gelen tekliflerdeki marka modelleri kıyaslayın ve Türkiye'nin tüm şehirlerinde uygun fiyatlarla forklift kiralamanın keyfini yaşayın.
Makinaparkuru.com Nasıl Çalışır ?
1. Kiralık Forklift Arayanlar Talep Oluşturur

Kiralık forklift arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi marka/model iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.
2. Talep Anlaşmalı Forklift Sahiplerine Gönderilir

Makinaparkuru.com, gelen talepleri forklift sahibi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.
3. Forklift Sahipleri Fiyat Teklifini İletir

Forklift sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve forklift sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.

Kiralık Forklift Arayanlar

Ağrı'da 1 Adet Kiralık Dizel Forklift Aranıyor

Süre: 1-2 Ay
Ağrı, Merkez' de toptan gıda malzemesi olan depoda istiflemede kullanılacak, 2.5T kapasiteli, operatörsüz dizel forklift kiralanacaktır.

1 firma teklif verdi 29 Mayıs 2023

Hatay'da 1 Adet Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

Süre: 6 Ay
Hatay, İskenderun' da TOKİ projesinde katlara malzeme iletmede kullanılacak, 15m yüksekliğe ulaşabilen, operatörlü tele... Devamı

1 firma teklif verdi 26 Mayıs 2023

Zonguldak'da 1 Adet Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

Süre: 3 Ay
Zonguldak, Filyos' da kurumsal firma tarafından liman şantiyesinde paletli malzeme iletme işinde kullanılacak, 18m yüks... Devamı

25 Mayıs 2023

Mersin'de 1 Adet Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

Süre: 6-12 Ay
Mersin, Taşucu Limanı'nda kurumsal firma tarafından makina parçalarını taşımada kullanılacak, 5T kaldırma kapasiteli, operatörsüz telehandler Manitou kiralanacaktır.

2 firma teklif verdi 24 Mayıs 2023

Mersin'de 1 Adet Kiralık Dizel Forklift Aranıyor

Süre: 6 Ay
Mersin, Taşucu Limanı'nda kurumsal firma tarafından makina parçaları taşımasında kullanılacak, 10T kapasiteli, operatörsüz dizel forklift kiralanacaktır.

24 Mayıs 2023

Yalova'da 1 Adet Kiralık Dizel Forklift Aranıyor

Süre: 10 Gün
Yalova, Altınova ilçesinde kurumsal firma tarafından atölye taşımasında malzeme istiflemede kullanılacak, 3T ve 5T kapa... Devamı

1 firma teklif verdi 24 Mayıs 2023

Ankara'da 1 Adet Kiralık Dizel Forklift Aranıyor

Süre: 6-12 Ay
Ankara, Elmadağ ilçesinde hayvan çiftliğimizde tır içerisinden paletli yem taşıma gibi işlerde kullanılacak, operatörsü... Devamı

2 firma teklif verdi 24 Mayıs 2023

Afyon'da 1 Adet Kiralık Dizel Forklift Aranıyor

Süre: 4-5 Gün
Afyon, Bolvadin ilçesinde kurumsal firma tarafından tesis içerisinde demontaj ve montaj işlerinde kullanılacak, 3.5T ka... Devamı

24 Mayıs 2023

Kahramanmaraş'da 1 Adet Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

Süre: 5-6 Ay
Kahramanmaraş, Elbistan ilçesinde TOKİ şantiyesinde kullanılacak, 18m yüksekliğe ulaşabilen, operatörlü telehandler Man... Devamı

2 firma teklif verdi 23 Mayıs 2023

İzmir'de 1 Adet Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

Süre: 2 ay
Menemen seyrekte haziran temmuz ayında kullanılmak üzere operatörsüz kiralanıcak

19 Mayıs 2023

Niğde'de 1 Adet Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

Süre: 3 Ay
Niğde, Bor ilçesinde kurumsal firma tarafından GES projesinde malzeme iletmede kullanılacak, ortalama 6m yüksekliğe ula... Devamı

1 firma teklif verdi 16 Mayıs 2023

Tekirdağ'da 1 Adet Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

Süre: 1 Gün
Tekirdağ, Saray ilçesinde konut projesinde katlara malzeme verme işleminde kullanılacak, 9m yüksekliğe ulaşabilen, operatörlü telehandler Manitou kiralanacaktır.

1 firma teklif verdi 15 Mayıs 2023

Forklift (portif) Kiralama Avantajları

 • Kiralık Forklift ödemeleri sayesinde maliyetler sabitlenir ve düzgün bir bütçe elde edilir.
 • Aylık kiralık forkliftler (portif) şirket bilançosunda pasifte yer almadığı için kredi imkanlarını etkilemez.
 • Forklift banka kredisi ile alınsa bile en az %25-30 oranında peşin para bağlanması gerekmektedir.
 • Forklift Kiralama ile şirket sermayesinde bu hizmet için toplu bir para çıkışı olmaz. Şirket bu kazancını başka yatırımlar için kullanabilir.
 • Kiralık forklift fiyatı için aylık faturalar kesilir. Bu faturaların, direkt gider yazılabilmesi vergi avantajı sağlar. Böylelikle KDV; faturayı takip eden ilk ay mahsup edilerek, daha az KDV ödemesi sağlanmaktadır. Faturalarının tamamı, 3 aylık bilanço döneminde gider olarak kaydedilebilir.
 • Forkliftler için periyodik servis, bakım-onarım ve diğer bütün planlı ve plansız zorunlu ödemeler forklift (portif) kiralama süresi boyunca; forklift kiralama şirketi tarafından yapılır.
 • Anlaşmaya göre kiralama forklift operatörü ile birlikte yapılırsa, şirket personele ödenecek olan maaş, sigorta, ikramiye ve yan ödemeler gibi pek çok maliyeti ödemek zorunda değildir.
 • Muhasebe forkliftler ile ilgili; onlarca fatura ya da fiş ile uğraşmaz. 12 aylık kira sözleşmesi yapıldı ise, sadece 12 adet fatura ile tüm kontrolü sağlar. Muhasebe, amortisman ya da yeniden değerlendirme, finansman giderleri gibi detaylarla uğraşmak zorunda kalmaz.
 • Forklift yakıt faturalarının %100'ünün gider olarak kaydedilmesi de vergi avantajları yaratır.
 • Forklift (portif) satın alırken yapılan plaka ve tescil işlemleri için noter masrafları, vekaletname hazırlanması gibi zahmetli işlemlerle uğraşılmaması zaman ve maliyet avantajı yaratır.
 • Forklift satın alınması durumunda, ortalama 5-6 yıl sonra ekonomik ömrü zaten dolmuş olacaktır. Bu süreden ortalama 2-3 yıl sonra forkliftler genellikle satılmaktadır. Bu durumda firmalar forklift satış bedeli üzerinden ciddi oranda kâr elde etmiş gözüktüğünden, olmayan bu karın bir de vergisini vermek zorunda kalmaktadırlar. İkinci el Forklift satış riski ortadan kalkar.

Forklift Nedir ?

Ağır yükleri kaldırma, istenilen yerlere götürme ve doğru yerlere istifleme için insan gücünün yetmediği durumlarda kullanılan iş makinasıdır. Kiralayacağınız forklifti seçerken uygulamayı, yükü, ortamı, zemini yerinde incelemenizi tavsiye ederiz. Az da olsa bazı özel yükler için çatal yerine ataşman da kullanılabilir.

Forklift kapasiteleri genellikle 1.5 ton ile 40 ton arasındadır. Yük kaldırma yüksekliği genellikle 3m ile 7m arasındadır. Taşıdıkları yükü arka taraflarındaki karşı ağırlıkla dengelerler. Bu sayede boyutlarına göre daha ağır, zorlanan ve hassas bakım isteyen makinelerdir. Yaklaşık 3 ton yük kaldırabilen bir forkliftin kendi ağırlığı 4.5 ton, yük üzerindeyken ağırlığı 7.5 ton olur. Çok güçlü manevra kabiliyetine de sahiptirler.  

Nasıl Çalışır ?

Kiralık forklift veya kiralık portif ihtiyacınız için tedarikçi ağımızı kullanarak forklift kiralama veya portif kiralama firmalarından talepte bulunabilirsiniz.

Kiralık Forklift Kullanım Alanları

 • 4 ton ve üzeri ağır tonajlı yükler için dizel yakıtla çalışan dizel motorlu forkliftler kullanılır.
 • 1.5-4 ton arası orta tonajlı yükler için hem dizel hem de benzin motorlu LPG'li forkliftler kullanılır.
 • 1-3 ton arası düşük tonajlı yükler için elektrikli forkliftlerde kullanılır.

Genellikle;

 • Fabrikalarda
 • Gümrük, stoklama, ambarlama
 • Sanayi kesimlerinde
 • Depolarda
 • Şantiyelerde ve kapalı olan bütün mekanlarda kullanılır.

Forklift Markaları

Kiralık Forklift Arıyor Musunuz?