İş Makinası Sektörü Haberleri

AKSA Jeneratör, Azerbaycan pazarında büyümeyi hedefliyor

Türkiye’nin lider jeneratör markası AKSA Jeneratör, Azerbaycan’da düzenlenen ve Hazar Bölgesi’nin enerji alanındaki tek etkinliği olan Caspian Power Fuarı’na katıldı.

Dünyanın ilk 5 jeneratör üreticisinden biri olan AKSA Jeneratör, 31 Mayıs-3 Haziran tarihleri arasında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirilen Caspian Power Uluslararası Elektrik ve Alternatif Enerji Fuarı’na katıldı. Bu yıl 7.’si düzenlenen Caspian Power Fuarı’nın katılımcıları arasında Azerbaycan, Beyaz Rusya, Türkiye gibi birçok ülkeden elektrik enerjisi endüstrisi, nükleer enerji mühendisliği, ölçüm araçları, kontrol, endüstriyel ve ev enerjisi, enerji tasarrufu teknolojileri, radyo frekansı kabloları, endüstriyel otomasyon kabloları gibi birçok alanda hizmet veren şirketler yer aldı. Bakü Expo Center'da gerçekleştirilen fuar, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji alanında Hazar Bölgesindeki tek etkinlik olma özelliğine de sahip.
 
Fuara ilişkin konuşan Aksa Jeneratör Ceo’su Alper Peker: “Azerbaycan, Hazar Bölgesi’nde hızla gelişen bir pazar, enerji de bu pazarda en hızlı gelişen sektörler arasında yer alıyor. Tarihi ve kültürel bağlarımız olan bu coğrafyada, ülkenin gelişimi adına stratejik işbirlikleri yapabilme potansiyelinden büyük heyecan duyuyoruz. Caspian Power, enerji sektöründeki deneyimimizi, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi sadece Azerbaycan pazarına değil tüm bölgeye tanıtabilmek adına büyük önem taşıyor. Fuarda geliştirdiğimiz ilişkilerin olumlu yansımalarını en kısa sürede göreceğimize inanıyoruz” dedi.
 
AKSA Jeneratör Hakkında:


1968 yılında Ali Metin Kazancı’nın kurduğu elektrikli motor fabrikasıyla üretim yolculuğuna başlayan AKSA, 1984 yılında ilk jeneratörünü üretti ve kısa zamanda elektrik enerjisi temini için makine ve donanım üretimi konusunda uzmanlaşarak, dünyadaki sayılı jeneratör üreticilerinden biri oldu. 1994 yılında Aksa topluluğunun Kazancı Holding adı altında birleşmesi ve yeni organizasyonu ile Aksa Jeneratör bugünkü yapısına ulaştı. Uzun yıllardır Türkiye jeneratör pazarının lideri olan Aksa, 3 kıtada üretim ile 160 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Üretiminin %50’den fazlasını ihraç eden Aksa Jeneratör; İstanbul dışında Çin’de ve Amerika’da bulunan üretim tesisleriyle, Asya, Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Amerika’da bulunan 14 ofisi ile küresel sektörde ilk 5 firma arasındadır. Doğal gazlı jeneratörlerin dünyadaki ilk üreticilerinden biri olan Aksa Jeneratör senkron jeneratör projelerinde tartışmasız üstünlüğünü korurken, Ar-Ge yatırımları ile daha düşük yakıt sarfiyatlı, daha düşük ses seviyeli ve çevre dostu jeneratörler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.


922 kez görüntülendi 10 Haziran 2017

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

İş makinası sahipleri ve iş makinası arayanlar Android uygulamamızı makinaparkuru. com/android adresinden indirebilirsiniz.

17 Şubat 2021
Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019
İş makineleri üreticisi JCB, geliştirdiği patenti kullandığı iddiasıyla iş makineleri üreticisi Manitou’ya dava açtı.

06 Mart 2019
Orman Genel Müdürlüğü, makine parkını MST ekskavatörleri ile güçlendirmeyi sürdürdü.

06 Mart 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

İzmir'de Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

1 adet, Süre: 3 Ay
İzmir, Bayraklı TOKİ konut şantiyesinde kullanılacak, 18m yüksekliğe ulaşabilen, sepet, kova ve forklift çatalı olan Manitou 1840 muadili, operatörlü telahandler Manito... Devamı

26 Eylül 2022

Edirne'de Kiralık Dış Cephe Platformu Aranıyor

1 adet, Süre: 2 Ay
Edirne, Merkez' de konut projesinde dış cephe tadilat işleminde kullanılmak üzere, 45m yükseklik, 24m genişliğinde kullanılacak dış cephe platformu kiralanacaktır. 4 ker... Devamı

26 Eylül 2022

Çanakkale'de Kiralık Beko Loder Aranıyor

2 adet, Süre: 12 ay
Çanakkale, Karabiga ilçesinde kurumsal firma tarafından biyogaz tesisimizde gübre taşıma ve kazma işlerinde kullanılacak, Jcb 4CX muadili, operatörlü 2 adet kazıcı yükle... Devamı

26 Eylül 2022

İzmir'de Kiralık 10 Teker Kamyon Aranıyor

8 adet, Süre: 12 Ay
İzmir, Çiğli ilçesinde enerji üretim sahası içerisinde toprak yükleme işinde kullanılacak, çift çeker 8 adet şoförlü, 10 teker kamyon kiralanacaktır. Operatörlere kalaca... Devamı

26 Eylül 2022

Amasya'da Kiralık Paletli Ekskavatör Aranıyor

2 adet, Süre: 6 Ay
Amasya, Merzifon ilçesinde kömür ocağında dekopaj işinde kullanılacak, 70T kapasiteli, operatörlü/operatörsüz 2 adet paletli ekskavatör kiralanacaktır. Operatöre kalacak... Devamı

26 Eylül 2022

Manisa'da Kiralık Paletli Ekskavatör Aranıyor

1 adet, Süre: 3 Ay
Manisa, Kula ilçesinde maden sahasında perakende taş toplamada kullanılacak, 20T ve üzeri kapasiteli, kırıcılı, operatörsüz paletli ekskavatör kiralanacaktır.

26 Eylül 2022
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
10.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

6.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

20.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.