İş Makinası Sektörü Haberleri

Atlas Copco Maden Tekniği Bölümü, Epiroc Olma Hazırlıklarını Sürdürüyor

Madencilikte yüksek kaliteyi amaçlayan şirketlerin tercihi olan Atlas Copco, az enerji kullanan, kişinin makineyi kullanımı sırasında güvende olmasını sağlayan ve çevre dostu ürünlerinin ülkemizdeki satışlarının teslimatlarını hızla sürdürürken bir yandan da Kurumsal değişiklikler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Ocak 2017’de, daha fazla büyüme ve müşterilere daha çok değer katabilmek için küresel Atlas Copco organizasyonunun “Atlas Copco” ve “Epiroc” olmak üzere ikiye ayrıldığı duyurulmuştu. Buna göre; Atlas Copco; endüstriyel pazara odaklanmaya devam ederken, kurulan yeni şirket olan Epiroc da şirketin inşaat ve madencilik sektöründeki lider konumunu daha da güçlendirmek üzere çalışacak ve 2018 yılı 2. çeyreğinde Nasdaq Stockholm Borsası’na kaydedilecek. Epiroc; hâli hazırda Atlas Copco bünyesinde bulunan Maden ve Kaya Kazısı Tekniği İş Alanı’nı, Hidrolik Kırıcılar ve Ataşmanlar Bölümü’nü ve bu bölüme ait servis hizmetlerini kapsıyor.

Atlas Copco Türkiye Maden Tekniği Genel Müdürü Erdem Tüzünalp’in Atlas Copco’da olan yenilikler ile ilgili olarak, bu süreci Türkiye’de nasıl yönetecekleri konusunda Madencilik Türkiye dergisine yaptığı açıklamalar ise şu şekilde oldu;

“2017 yılı Atlas Copco için hem dünyada hem de Türkiye’de oldukça dinamik, değişikliklerle dolu bir yıl olarak başladı ve öyle de devam ediyor. Oldukça hızlı gelişmekte olan bu sürece, biz de lokal olarak adapte olarak madencilik ve inşaat sektörlerine çözümler sunmaya ve müşterilerimizin operasyonlarına değer katarak, verimlilik sağlamaya devam edeceğiz. Epiroc Türkiye’nin 1 Kasım 2017’de kurulmuş olması planlanıyor. Maden Tekniği Türkiye yönetim ekibi olarak bu süreçte çok yoğun çalışıyor, maden sektörüne odaklanmış yepyeni bir şirketin kurulum aşamasında aktif olarak yer almanın heyecanını paylaşıyoruz.”


2738 kez görüntülendi 15 Ağustos 2017

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

İş makinası sahipleri ve iş makinası arayanlar Android uygulamamızı makinaparkuru. com/android adresinden indirebilirsiniz.

17 Şubat 2021
Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019
İş makineleri üreticisi JCB, geliştirdiği patenti kullandığı iddiasıyla iş makineleri üreticisi Manitou’ya dava açtı.

06 Mart 2019
Orman Genel Müdürlüğü, makine parkını MST ekskavatörleri ile güçlendirmeyi sürdürdü.

06 Mart 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

İzmir'de Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

1 adet, Süre: 3 Ay
İzmir, Bayraklı TOKİ konut şantiyesinde kullanılacak, 18m yüksekliğe ulaşabilen, sepet, kova ve forklift çatalı olan Manitou 1840 muadili, operatörlü telahandler Manito... Devamı

26 Eylül 2022

Edirne'de Kiralık Dış Cephe Platformu Aranıyor

1 adet, Süre: 2 Ay
Edirne, Merkez' de konut projesinde dış cephe tadilat işleminde kullanılmak üzere, 45m yükseklik, 24m genişliğinde kullanılacak dış cephe platformu kiralanacaktır. 4 ker... Devamı

26 Eylül 2022

Çanakkale'de Kiralık Beko Loder Aranıyor

2 adet, Süre: 12 ay
Çanakkale, Karabiga ilçesinde kurumsal firma tarafından biyogaz tesisimizde gübre taşıma ve kazma işlerinde kullanılacak, Jcb 4CX muadili, operatörlü 2 adet kazıcı yükle... Devamı

26 Eylül 2022

İzmir'de Kiralık 10 Teker Kamyon Aranıyor

8 adet, Süre: 12 Ay
İzmir, Çiğli ilçesinde enerji üretim sahası içerisinde toprak yükleme işinde kullanılacak, çift çeker 8 adet şoförlü, 10 teker kamyon kiralanacaktır. Operatörlere kalaca... Devamı

26 Eylül 2022

Amasya'da Kiralık Paletli Ekskavatör Aranıyor

2 adet, Süre: 6 Ay
Amasya, Merzifon ilçesinde kömür ocağında dekopaj işinde kullanılacak, 70T kapasiteli, operatörlü/operatörsüz 2 adet paletli ekskavatör kiralanacaktır. Operatöre kalacak... Devamı

26 Eylül 2022

Manisa'da Kiralık Paletli Ekskavatör Aranıyor

1 adet, Süre: 3 Ay
Manisa, Kula ilçesinde maden sahasında perakende taş toplamada kullanılacak, 20T ve üzeri kapasiteli, kırıcılı, operatörsüz paletli ekskavatör kiralanacaktır.

26 Eylül 2022
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
10.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

6.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

20.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.