İş Makinası Sektörü Haberleri

Atlas Copco Maden Tekniği Bölümü, Epiroc Olma Hazırlıklarını Sürdürüyor

Madencilikte yüksek kaliteyi amaçlayan şirketlerin tercihi olan Atlas Copco, az enerji kullanan, kişinin makineyi kullanımı sırasında güvende olmasını sağlayan ve çevre dostu ürünlerinin ülkemizdeki satışlarının teslimatlarını hızla sürdürürken bir yandan da Kurumsal değişiklikler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Ocak 2017’de, daha fazla büyüme ve müşterilere daha çok değer katabilmek için küresel Atlas Copco organizasyonunun “Atlas Copco” ve “Epiroc” olmak üzere ikiye ayrıldığı duyurulmuştu. Buna göre; Atlas Copco; endüstriyel pazara odaklanmaya devam ederken, kurulan yeni şirket olan Epiroc da şirketin inşaat ve madencilik sektöründeki lider konumunu daha da güçlendirmek üzere çalışacak ve 2018 yılı 2. çeyreğinde Nasdaq Stockholm Borsası’na kaydedilecek. Epiroc; hâli hazırda Atlas Copco bünyesinde bulunan Maden ve Kaya Kazısı Tekniği İş Alanı’nı, Hidrolik Kırıcılar ve Ataşmanlar Bölümü’nü ve bu bölüme ait servis hizmetlerini kapsıyor.

Atlas Copco Türkiye Maden Tekniği Genel Müdürü Erdem Tüzünalp’in Atlas Copco’da olan yenilikler ile ilgili olarak, bu süreci Türkiye’de nasıl yönetecekleri konusunda Madencilik Türkiye dergisine yaptığı açıklamalar ise şu şekilde oldu;

“2017 yılı Atlas Copco için hem dünyada hem de Türkiye’de oldukça dinamik, değişikliklerle dolu bir yıl olarak başladı ve öyle de devam ediyor. Oldukça hızlı gelişmekte olan bu sürece, biz de lokal olarak adapte olarak madencilik ve inşaat sektörlerine çözümler sunmaya ve müşterilerimizin operasyonlarına değer katarak, verimlilik sağlamaya devam edeceğiz. Epiroc Türkiye’nin 1 Kasım 2017’de kurulmuş olması planlanıyor. Maden Tekniği Türkiye yönetim ekibi olarak bu süreçte çok yoğun çalışıyor, maden sektörüne odaklanmış yepyeni bir şirketin kurulum aşamasında aktif olarak yer almanın heyecanını paylaşıyoruz.”


3254 kez görüntülendi 15 Ağustos 2017

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

İnşaattan madenciliğe, tarımdan sanayiye kadar geniş bir yelpazede hizmet sunan iş makineleri sektörü, 2023 yılında kendini gösteren güçlü satış trendiyle dikkat çekiyor.

14 Kasım 2023
Ülkemizde çeşitli sektörlere doğrudan veya dolaylı hizmet sağlayan iş makineleri sektörü, 2023 yılında da güçlü bir satış ivmesi sergilemeye devam ediyor. İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) tarafından açıklanan tahminlere göre, temmuz ayında T&uum...

14 Ağustos 2023
İş ve istif makineleri sektöründe talep, üç yıl önce başlayan artış eğilimini mayıs ayında da sürdürdü. Türkiye'de İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ve İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER) tarafından açı...

05 Temmuz 2023
Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Hatay'da Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Ay
Hatay, İskenderun ilçesinde konteyner doldurma ve boşaltmada kullanılacak, 16m-18m arası yüksekliğe ulaşabilen, opeatörsüz telehandler Manitou kiralanacaktır.

1 firma teklif verdi 17 Mayıs 2024

Amasya'da Kiralık Paletli Mini Ekskavatör Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Gün
Amasya, Suluova ilçesinde havuz için kazı yapmada kullanılacak, 2T kapasiteli, operatörlü paletli mini ekskavatör kiralanacaktır. Operatör için yemek temin edilecektir.

17 Mayıs 2024

İstanbul'da Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Ay
İstanbul, Tuzla ilçesinde konut projesinde balkon katlarına mıcır verilmesinde kullanılacak, 15m-18m arası yüksekliğe ulaşabilen, sepeti olan, operatörlü telehandler Man... Devamı

2 firma teklif verdi 16 Mayıs 2024

Artvin'de Kiralık Beko Loder Aranıyor

1 adet, Süre: 15 Ay
Artvin, Ardanuç ilçesinde HES tünelinde tarama amaçlı kullanılacak, kırıcısı olan, operatörsüz kazıcı yükleyici (beko loder) kiralanacaktır.

1 firma teklif verdi 16 Mayıs 2024

İstanbul'da Kiralık Paletli Mini Ekskavatör Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Ay
İstanbul, Silivri ilçesinde peyzaj işlerinde kullanılacak, 6T-9T arası kapasiteli, operatörlü paletli mini ekskavatör kiralanacaktır. Operatör için yemek temin edilecekt... Devamı

6 firma teklif verdi 15 Mayıs 2024

Aksaray'da Kiralık Traktör Aranıyor

1 adet, Süre: 5 Ay
Aksaray, Sultanhanı ilçesinde bulunan arazide ot biçmede kullanılacak, 90hp-110hp arası kapasiteli, çift çeker, şoförsüz traktör kiralanacaktır.

15 Mayıs 2024
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
20.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

7.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

40.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.