İş Makinası Sektörü Haberleri

CAT Logosu Yenileniyor!

1925 yılına kurulan ve tarihi boyunca makinalarının görünümünü de sürekli geliştiren Caterpillar İş Makinaları, yeni logo tasarımıyla makinalarına farklı bir görünüm kazandıracak.

Yeni logonun tasarımını gerçekleştiren ekip, yeni tasarımla birlikte müşterilerine satın aldıkları ve kullandıkları iş makinalarının pazarın en iyisi olduğunu hatırlatmak istediklerini belirtti. Cat Modern Hex olarak adlandırılan yeni tasarım, siyah arka planlı ve çapraz kırmızı çizgili mevcut ‘Power Edge’ tasarımının yerini alacak. Simgeleşmiş CAT ibaresi yeni tasarımda korunmakla birlikte, içinde ızgara görünümü olan kırmızı çerçeveli bir altıgenle, 3D hissi veren bir görünüme kavuşuyor. Altıgendeki kırmızı renk seçiminde, 1925’te pazara sunulan ilk dozerlerdeki dalgalı Caterpillar logosundan esinlenildiği belirtiliyor.

Yeni logodaki CAT ibaresinde, sarı ve beyaz renklerdeki gölgelendirme ile bir kontrast yaratılarak, daha önce olmayan bir derinlik kazandırılmış. Beyaz yerine kullanılan gümüş rengi, parlayan çelik kalitesi imajı veriyor. Bu çelik rengi ve ızgaralı kırmızı altıgen tasarımı, CAT logosundan tamamen ayrı yere konumlandırılan model numaralarında da kullanılmış. İş makinaları ile birlikte motor ve jeneratör setlerine de kullanılacak olan yeni tasarımın kısa bir süre içerisinde uygulanmaya başlanacağı ve 2020’ye kadar tüm ürünlere yayılacağı belirtiliyor.

 

Kaynak: Forum Makina


3803 kez görüntülendi 10 Ocak 2019

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

Ülkemizde çeşitli sektörlere doğrudan veya dolaylı hizmet sağlayan iş makineleri sektörü, 2023 yılında da güçlü bir satış ivmesi sergilemeye devam ediyor. İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) tarafından açıklanan tahminlere göre, temmuz ayında T&uum...

14 Ağustos 2023
İş ve istif makineleri sektöründe talep, üç yıl önce başlayan artış eğilimini mayıs ayında da sürdürdü. Türkiye'de İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ve İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER) tarafından açı...

05 Temmuz 2023
Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019
İş makineleri üreticisi JCB, geliştirdiği patenti kullandığı iddiasıyla iş makineleri üreticisi Manitou’ya dava açtı.

06 Mart 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Malatya'da Kiralık Paletli Ekskavatör Aranıyor

1 adet, Süre: 6 Ay
Malatya, Merkez' de yıkım işlerinde kullanılacak, 30T ve üzeri kapasiteli, kırıcılı, operatörlü paletli ekskavatör kiralanacaktır. Operatör için kalacak yer ve yemek tem... Devamı

22 Eylül 2023

Ankara'da Kiralık Dozer Aranıyor

1 adet, Süre: 2 Hafta
Ankara, Polatlı' da GES sahasında yol işlerinde kullanılacak, Cat D7-G muadili, operatörlü dozer kiralanacaktır. Operatör için kalacak yer ve yemek temin edilecektir.

1 firma teklif verdi 22 Eylül 2023

Malatya'da Kiralık Paletli Ekskavatör Aranıyor

3 adet, Süre: 4-5 Ay
Malatya, Merkez' de yıkım işinde demir ayıklama ve moloz yüklemede kullanılacak, 20T-40T arası kapasiteli, kırıcılı, operatörlü 3 adet paletli ekskavatör kiralanacaktır:

1 firma teklif verdi 22 Eylül 2023

Kırıkkale'de Kiralık Hiyap (Araç Üstü) Vinç Aranıyor

2 adet, Süre: 3-4 Ay
Kırıkkale' de ROKETSAN şantiyesinde kamyona malzeme iletme ve kalıp işlerinde kullanılacak, 35T kapasiteli, çift kırma, operatörlü 2 adet Hiyap (araç üstü) vinç kiralana... Devamı

22 Eylül 2023

Aydın'da Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

1 adet, Süre: 2 Ay
Aydın, Söke ilçesinde kurumsal firma tarafından çırçır fabrikasında paletli pamuk malzemeyi iletmede kullanılacak, 7m yüksekliğe ulaşabilen, operatörsüz telehandler Mani... Devamı

22 Eylül 2023

Sivas'da Kiralık Su Tankeri (Arazöz) Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Hafta
Sivas, Merkez' de çöp sahasına 5km mesafeden su taşımada kullanılacak, 22T kapasiteli, operatörlü/operatörsüz su tankeri (arazöz) kiralanacaktır.

21 Eylül 2023
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
20.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

7.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

40.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.