İş Makinası Sektörü Haberleri

Caterpillar Elektrikli İş Makinası: CAT 323F Z-line

İnşaat ekipmanı şirketleri Caterpillar ve Pon Equipment, Norveç’te 26 ton ağırlığında ve tamamen elektrikli olarak çalışan bir ekskavatör üretti.

Elektrikli ekskavatör, en büyük Tesla modelinin kapasitesinin yaklaşık üç katı olan bir 300 kWh pil takımını içeriyor. Toplamda, 3,4 ton ağırlığındaki aküler, ekskavatörün şarj edilmesi gerekmeden önce beş ila yedi saat çalışmasını sağlayabiliyor. 

Enerji tüketimi saatte 40 ila 60 kWh olan ekskavatörün şarj işlemi, Avrupa’da ortak olarak kullanılan 43 kW’lık üç fazlı endüstriyel priz kullanarak bir saat içinde tamamlanabiliyor. Norveç, karşılaştırılabilir ekskavatörlerinin hepsini elektrikli versiyonlarla değiştirdiği takdirde, yıllık emisyonlarını 60 bin otomobil eş değerinde azaltabilecek. Bu nedenle tüm ulusların elektrikli inşaat ekipmanlarına geçmesi durumunda ciddi bir emisyon azalımı yaşanacak ve bu da çevreye ciddi anlamda fayda sağlayacak.

 

Şu anda bu ekskavatörlerden birini kullanan Veidekke adlı şirketin inşaat müdürü Øivind Larsen, kendileri için makine parkı emisyonlarını azaltmaya yardımcı yeni teknolojiyi kullanmanın önemli olduğunu söyledi. Ancak yeni elektrikli aracın tüm şantiyelerde kullanılmadan önce, fosil yakıtla çalışan meslektaşları kadar etkili olduklarını kanıtlamaları gerekiyor. Anlaşılan Veidekke sayesinde kısa süre içinde bunun devamının nasıl olacağını da öğreneceğiz gibi duruyor.

Kaynak: Webrazzi


3707 kez görüntülendi 01 Şubat 2019

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019
İş makineleri üreticisi JCB, geliştirdiği patenti kullandığı iddiasıyla iş makineleri üreticisi Manitou’ya dava açtı.

06 Mart 2019
Orman Genel Müdürlüğü, makine parkını MST ekskavatörleri ile güçlendirmeyi sürdürdü.

06 Mart 2019
1925 yılına kurulan ve tarihi boyunca makinalarının görünümünü de sürekli geliştiren Caterpillar İş Makinaları, yeni logo tasarımıyla makinalarına farklı bir görünüm kazandıracak.

10 Ocak 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Hatay'da Kiralık Dozer Aranıyor

6 adet, Süre: 6 Ay
Hatay, Merkez' de döküm sahası içerisinde kullanılacak, Cat D7 muadili, operatörlü 6 adet dozer kiralanacaktır. Operatörler için kalacak yer ve yemek temin edilecektir. ... Devamı

1 firma teklif verdi 05 Haziran 2023

Hatay'da Kiralık Su Tankeri (Arazöz) Aranıyor

6 adet, Süre: 6 Ay
Hatay, Merkez' de döküm yolu sulama işinde saha içerisinde kullanılacak, 18T-20T arası kapasiteli, operatörlü 6 adet su tankeri (arazöz) kiralanacaktır. Operatörler için... Devamı

2 firma teklif verdi 05 Haziran 2023

Bursa'da Kiralık Paletli Ekskavatör Aranıyor

2 adet, Süre: 4 Ay
Bursa, Karacabey' de rüzgar tribünü yapımında temel açma ve hafriyat işlerinde kullanılacak, 30T-35T kapasiteli, operatörlü 2 adet paletli ekskavatör kiralanacaktır. Ope... Devamı

05 Haziran 2023

Mersin'de Kiralık Dizel Forklift Aranıyor

1 adet, Süre: 6 Ay
Mersin, Erdemli ilçesinde belediye bünyesinde kilitli parke işinde kullanılacak, 3T ve üzeri kapasiteli, operatörsüz dizel forklift kiralanacaktır.

05 Haziran 2023

Sinop'da Kiralık Beton Mikseri Aranıyor

1 adet, Süre: 2 Ay
Sinop, Boyabat ilçesinde DSİ sulama kanalı işinde kullanılacak, 9m³-12m³ arası kapasiteli, operatörlü beton mikseri kiralanacaktır. Operatörler için kalacak yer ve yemek... Devamı

05 Haziran 2023

Diyarbakır'da Kiralık Beko Loder Aranıyor

2 adet, Süre: 5 Ay
Diyarbakır, Merkez' de elektrik altyapı işinde kanal kazımında kullanılacak, Jcb 3CX-4CX muadili, operatörlü 2 adet kazıcı yükleyici (beko-loder) kiralanacaktır. Operatö... Devamı

05 Haziran 2023
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
20.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

7.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

40.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.