İş Makinası Sektörü Haberleri

Caterpillar'dan 2018’e Güçlü Başlangıç

Sektörün lider iş markalarından Caterpillar, yılın son çeyreğini de kapsayan 2017 finansal raporunu yayımladı. Dördüncü çeyrek satış ve gelirlerinde yüzde 35 artış elde eden şirket, 2017 genelinde de cirosunu yüzde 18 artırarak 45,5 milyar Dolar iş hacmine ulaştı.

Caterpillar, 2016 yılının dördüncü çeyreğinde 9,6 milyar Dolar olan cirosunu 2017 yılının aynı döneminde yüzde 35’lik bir artış ile 12,9 milyar Dolara taşıdı. 2017 yılı toplam satış ve gelirlerde ise yüzde 18’lik bir büyüme ile 45,5 milyar ABD Dolarına ulaşıldı. Şirketin gelirlerindeki artışta özellikle iş makineleri segmentinde yaşanan son kullanıcı taleplerindeki artışın etkili olduğu açıklandı. Caterpillar, dünya genelindeki tüm bölgelerde satış hacmini artırmayı başardı.

İnşaat makinelerine olan talep artışında bayrağı Kuzey Amerika’nın çektiği belirtildi. Kuzey Amerika’da satışlar hem ekipman hem de satış sonrası parça talepleri ile yüzde 46 arttı. Avrupa, Afrika ve Orta Doğu pazarlarını temsil eden EAME bölgesinde de artan talep sayesinde yüzde 38 artış yaşandı. Asya/Pasifik bölgesinde de yüzde 22 artış kaydeden şirketin bu bölgedeki büyümesi, özellikle bina ve altyapı yatırımları ile gelişen Çin sayesinde oldu. Latin Amerika’da düzelmeye başlayan ekonomik koşullar sebebiyle artan talep, Caterpillar’ın bu bölgede yüzde 39 büyüme kaydetmesini sağladı.

Bu olumlu sonuçlarla ilgili bir açıklama yapan Caterpillar CEO'su Jim Umpleby, “Zorlu dört yılın ardından 2017 yılında birçok anahtar pazarda iyileşme kaydettik ve küresel ekibimiz güçlü sonuçlar elde etti. Bu süreçte operasyonel mükemmelliğe odaklandık ve yeni stratejimizi uygulamaya başladığımız andan itibaren kâr elde edeceğimiz yeni yatırımlarımızı gerçekleştirdik. 2018 yılına artan siparişler ve erimiş satıcı stokları ile güçlü bir başlangıç yaptık. Dünyanın birçok bölgesinde ve Caterpillar’ın aktif olduğu pazarların çoğunda göstergeler olumluyu işaret ediyor. Yeni stratejimiz ile bu sene de yüksek oranlarda büyümeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Forum Makina


1390 kez görüntülendi 09 Şubat 2018

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

Ülkemizde çeşitli sektörlere doğrudan veya dolaylı hizmet sağlayan iş makineleri sektörü, 2023 yılında da güçlü bir satış ivmesi sergilemeye devam ediyor. İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) tarafından açıklanan tahminlere göre, temmuz ayında T&uum...

14 Ağustos 2023
İş ve istif makineleri sektöründe talep, üç yıl önce başlayan artış eğilimini mayıs ayında da sürdürdü. Türkiye'de İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ve İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER) tarafından açı...

05 Temmuz 2023
Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019
İş makineleri üreticisi JCB, geliştirdiği patenti kullandığı iddiasıyla iş makineleri üreticisi Manitou’ya dava açtı.

06 Mart 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Karabük'de Kiralık Paletli Ekskavatör Aranıyor

1 adet, Süre: min. 2 Ay
Karabük, Eflani ilçesinde betonarme duvarları kırma ve hafriyat işlerinde kullanılacak, 22T-30T arası kapasiteli, kırıcılı, operatörlü/operatörsüz paletli ekskavatör kir... Devamı

02 Ekim 2023

Adana'da Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

1 adet, Süre: 21 Gün
Adana, Ceyhan ilçesinde yer fıstığı yüklemede kullanılacak, 7m-9m arası yüksekliğe ulaşabilen, operatörsüz telehandler Manitou kiralanacaktır.

02 Ekim 2023

Balıkesir'de Kiralık Paletli Ekskavatör Aranıyor

1 adet, Süre: 2 Ay
Balıkesir, Dursunbey ilçesinde manganez ocağında kırma ve yüklemede kullanılacak, 35T kapasiteli, kırıcılı, operatörlü paletli ekskavatör kiralanacaktır. Operatör için k... Devamı

02 Ekim 2023

Denizli'de Kiralık Lastikli Ekskavatör Aranıyor

1 adet, Süre: 15 Gün
Denizli, Tavas ilçesinde 50 dönüm tarlayı tesviye ve zeytin çukuru açma gibi işlerde kullanılacak, 20T kapasiteli, operatörsüz lastikli ekskavatör kiralanacaktır.

02 Ekim 2023

Kütahya'da Kiralık 10 Teker Kamyon Aranıyor

5 adet, Süre: 10 Gün
Kütahya, Çavdarlı ilçesinde 14km orman yolu yapım işinde kullanılacak, tek-çift çeker, damperli, hardox kasa, şoförlü 5 adet 10 teker kamyon kiralanacaktır. Şoförler içi... Devamı

02 Ekim 2023

Samsun'da Kiralık Beko Loder Aranıyor

1 adet, Süre: 12 Ay
Samsun, Bafra ilçesinde Orman İşletme bünyesinde traktör için orman yolu yapımında kullanılacak, Jcb 3CX-4CX muadili, operatörsüz kazıcı yükleyici (beko-loder) kiralanac... Devamı

02 Ekim 2023
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
20.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

7.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

40.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.