İş Makinası Sektörü Haberleri

Chimach Türkiye Distribütörlük Vermeye Hazırlanıyor

Chimach Türkiye, zengin ürün gamıyla çalışmalarını sürdürüyor. Tüm Türkiye’de tamamlanan yapılanması ve baştan aşağıya yenilenen ürünleriyle Chimach, çeşitli ürünlerini de distribütörlüklere vermeye hazırlanıyor.

Çinli teknoloji devinin Türkiye için özel ürettiği Chimach marka makineler, Türkiye Genel Müdürlüğü’nün girdiği yeni yapılanma ve altyapıyı ile sektöre kattığı değeri arttıracak. Bölgesel servisler ve distribütörlükler ile tüm Türkiye için yapılanmasını tamamlayan Chimach, bir markanın doğru temsil edilebilmesi için gereken tüm faktörleri tamamladı. Chimach Türkiye Genel Müdürü Suat Kral, “Biz, bir markayı temsil etmek için gerek tüm altyapıyı elde ettikten sonra bu markayı ortaya çıkardık. Yeni yapımızla birlikte, makinelerimize ve markamıza tümüyle sahip çıkıyoruz.

"Servis hizmetlerimizi tamamladık"

Dünya genelindeki ekonomik çalkantılardan dolayı firmaların yüksek kaliteye ve düşük fiyatlara yöneldiklerini belirten Kral, Chimach markasının hem yüksek kalite sunduğunu hem de düşük fiyatlarla müşterinin yanında olduğunu söyledi. Müşterilere sundukları yeni imkanları anlatan Kral, “Türkiye genelinde servis aşamalarımızı tamamladık. Bölge ofislerimizi ayrı ayrı kurduk ve çalışanlarımızı atadık. Aynı zamanda sertbest bölgedeki kiraladığımız alanın tüm hazırlıklarını bitirdik. Bunun yanında Çin’den gelen mühendis ve pazarlamacı ortaklarımızı da Türkiye’de ikamet ettiriyoruz ve görevlerinin başındalar” diye konuştu.
 

"Başaramayacağımız iş yok"

Chimach’ın yaşadığı bu önemli değişimin temel sebebini açıklayan Suat Kral, “Bu günlere gelebilmemizde en büyük pay, Çin’deki genel müdürlüğümüzde bize güvenen ve bu işin altından kalkabileceğimize inanan insanlardır. Geldiğimiz bu yeni noktada onların bize olan inancının etkisi azımsanamaz. Güven olgusu ticarette çok önemli bir yer tutar. Bizim arkamızda bize güvenen böylesine güçlü bir firma varken başaramayacağımız iş olmadığını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
 

Hizmet müşterinin ayağında

Merkez üssü olarak Ankara’yı seçen Chimach, bunu hem yılların bilgi, birikim ve çevresine dayandırıyor hem de ekskavatör ve yükleyici gibi makinelerin Anadolu’da daha fazla potansiyeli olduğuna bağlıyor. Konuyla ilgili fikirlerini anlatan Suat Kral, “Bizim sektörümüzde sattığınız ürünü nerede sattığınız çok önemlidir. Ekskavatör, yükleyici ve fore kazık gibi makinelerin sıcak satışını kendimiz yapmayı planladığımız için, bu makinelerin yerinin Anadolu olduğunu düşünüyoruz. Bundan dolayı Ankara'yı tercih ettik. Aynı zamanda serbest bölge olarak da Ankara'yı seçtik. Bugün Ankara'da iş makineleri konusunda yerli üreticiler hariç serbest bölgesi olan hiçbir firma bulunmuyor. Müşterilerimizi götürüp makineleri kendi gözleriyle görmelerine imkan tanıyabiliyoruz. Nakliye sıkıntılarını müşterilerimizin sırtından almış bulunuyoruz. İleride İstanbul'da da kendimize ait bir yerimiz olacak. Amacımız hizmeti müşterilerimizin ayağına götürmek" ifadelerini kullandı.
 

Bazı ürünler distribütörlüklere verilecek

Chimach olarak Türkiye pazarında yer almak istedikleri ürünleri sıralayan Kral, ekskavatör yükleyici ve fore kazık gibi makineleri öne çıkardı. Kral, bu ürünlerin sıcak satışını bizzat kendilerinin yapacağını söyledi. Platformlarda da oldukça iddialı olduklarını anlatan Kral şöyle konuştu: "Platform konusunda çok iddialıyız. Chimach markalı platformlarımızın distribütörlüğünü Olgun Grup'a verdik ve satış süreçlerini onlar yönetecekler. Bunun yanında vinç konusunda da markamıza güvenimiz tam. Hali hazırda vinçlerimiz için distribütörlük görüşmelerimiz devam ediyor. Maden ve tünel makinelerimiz için de görüştüğümüz önemli firmalar var. Hem vinçlerimiz hem de maden / tünel makinelerimiz için firmalarla görüşmelerimiz devam ediyor. Tahlil aşamasındayız. Biz her ürünü satacağız demiyoruz. Bu işi en iyi kim yapacaksa ürünlerimizin satışını onlar yapsın istiyoruz. Amacımız; Chimach isminin yanına değerli bir isim getirmek ve iki değeri bir araya getirmiş olmak."

Güçlü değişimin adı: Chimach

Chimach ürünlerinin geçmişte yaşadığı süreçler konusunda da değerlendirmelerde bulunan Kral, "O süreçte hem iç piyasaya doğru bir sunuş yapılamadı hem de Çin tarafına gereken bilgilendirilme verilemedi. Geçmişte olanlar doğrularıyla da yanlışlarıyla da bizim için kapandı. Biz, en iyisini yapabilmek için önümüze bakmak zorundayız. Bundan dolayı Chimach markasını oluşturduk ve bütün yapılanmalarımızı tamamladık" dedi. "Satış sonrası hizmeti iyi veremedikten sonra makineyi bedava vermenin bile bir anlamı yoktur müşteriler için" diyen Suat Kral, bu sebeple biraz yavaş, sakin ve emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Kral, satış sonrası hizmetler noktasında da Hidroekol ile anlaştıklarını duyurdu. Satış sonrası hizmetler konusunda açıklamalarda bulunan Kral, "Biz asla 'satış sonrası için bir firma ile anlaştık ve ona bıraktık' demiyoruz. Tüm süreçlerin yine başındayız, yine kontrol elimizde. Sözleşmemizde en ufak gecikmede cezai şartlar bulunuyor. 24 saat içerisinde cevap vermek ve 48 saat içerisinde makineyi sahaya indirmek zorundalar" diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Formen Dergisi


1825 kez görüntülendi 05 Mart 2018

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

Ülkemizde çeşitli sektörlere doğrudan veya dolaylı hizmet sağlayan iş makineleri sektörü, 2023 yılında da güçlü bir satış ivmesi sergilemeye devam ediyor. İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) tarafından açıklanan tahminlere göre, temmuz ayında T&uum...

14 Ağustos 2023
İş ve istif makineleri sektöründe talep, üç yıl önce başlayan artış eğilimini mayıs ayında da sürdürdü. Türkiye'de İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ve İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER) tarafından açı...

05 Temmuz 2023
Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019
İş makineleri üreticisi JCB, geliştirdiği patenti kullandığı iddiasıyla iş makineleri üreticisi Manitou’ya dava açtı.

06 Mart 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Adana'da Kiralık Mini Loder (Bobcat) Aranıyor

1 adet, Süre: 1-2 Gün
Adana, Sarıhan ilçesinde PVC hurdasını içeri almada kullanılacak, operatörlü mini loder (Bobcat) kiralanacaktır.

28 Eylül 2023

Ankara'da Kiralık Beko Loder Aranıyor

1 adet, Süre: 2 Ay
Ankara, Çankaya ilçesinde ASKİ projelerinde dere temizliğinde kullanılacak, Jcb 3CX-4CX muadili, operatörlü kazıcı yükleyici (beko-loder) kiralanacaktır. Günlük 08:30-18... Devamı

28 Eylül 2023

İstanbul'da Kiralık Paletli Vinç Aranıyor

1 adet, Süre: 3-4 Ay
İstanbul, Avrupa Yakası Maslak' da fore kazık işinde vibro borusu çakmada kullanılacak, 100T-125T arası kapasiteli, min. 40m boma sahip, operatörlü paletli vinç kiralana... Devamı

1 firma teklif verdi 28 Eylül 2023

Adana'da Kiralık Beton Mikseri Aranıyor

2 adet, Süre: 12 Ay
Adana, İncirlik Hava Üssü'nde kullanılacak, 12m³ kapasiteli, operatörlü 2 adet beton mikseri kiralanacaktır.

1 firma teklif verdi 28 Eylül 2023

Kocaeli'de Kiralık Paletli Mini Ekskavatör Aranıyor

1 adet, Süre: 1 gün
Kocaeli, Kartepe bölgesinde havuz yapmak için kazım yapacak, 6T-9T arası kapasiteli, operatörlü paletli mini ekskavatör kiralanacaktır.

28 Eylül 2023

Kahramanmaraş'da Kiralık Beko Loder Aranıyor

4 adet, Süre: 5 Ay
Kahramanmaraş, Merkez ve ilçelerinde arıza bakım işlerinde kullanılacak, operatörlü/operatörsüz 4 adet kazıcı yükleyici (beko-loder) kiralanacaktır. Operatörlü olması ha... Devamı

28 Eylül 2023
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
20.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

7.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

40.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.