İş Makinası Sektörü Haberleri

Hyundai'den Yeni Elektrikli Mini Ekskavatör

Hyundai İş Makinaları ve Cummins elektrikle çalışan yeni paletli mini ekskavatör geliştirdiklerini açıkladı

Hyundai İş Makinaları Kıdemli Başkan Yardımcısı D.S. Kim, elektrikli araçlar otomotiv pazarındaki payını artırmaya devam ederken, aynı zamanda inşaat ekipmanları için hem çevre dostu hemde ekonomik açıdan sürdürülebilir bir çözüm olarak pek çok kişi tarafından izlenen ticari güç sistemlerinin elektrifikasyonunu gördüklerini söyledi. HCE, yerleşim yerlerine yakın kentsel alanlarda faaliyet gösteren mini ekskavatörlerin, yakın gelecekte sıfır emisyon ve düşük gürültü gereksinimlerini karşılamak için elektrikli güç sistemlerine geçişin başlayacağı en önemli aday olacağını öngörüyor. Şirketlerin köklü ve etkin ortaklığına dayanan HCE ve Cummins, bu pazar için elektrikli mini ekskavatörlerin tasarımı ve geliştirilmesinde işbirliği yapmayı kabul etti. Cummins BM4.4E esnek pil modülleri (her biri 4.4 kWh) ile çalışan 3.5 tonluk ekskavatör, tam sekiz saatlik bir vardiyada çalışmak üzere ve üç saatin altında şarj olacak şekilde tasarlanmış. Makine tüm gaz emisyonlarını ortadan kaldırıyor ve gürültüyü önemli ölçüde azaltıyor. Bu da kentsel ve kentsel olmayan inşaatlarda kullanım için dikkat çekici bir özellik olarak ön plana çıkıyor.

Elektrikli iş makinesi kullanımı artıyor

Elektrik Güç Sistemleri Direktörü Julie Furber, “HCE’nin çok yönlü ekskavatörünün gücünü, Cummins’in lityum iyon pil çözümleri ve makine entegrasyonu uzmanlığı ile birleştiren bu elektrikle çalışan mini ekskavatör, elektrikli inşaat makinelerinin geleceğinin heyecan verici bir kutlamasıdır” dedi. Cummins, elektrik enerjisinin geleceğine öncülük etmeyi taahhüt ediyor ve sektörün en yeni teknolojilerini tasarlamak ve test etmek için HCE gibi şirketlerle ortaklık yapmayı sürdürmeyi umuyor. Julie Furber, “Dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirler, küçük ve orta ölçekli inşaat ekipmanlarını da kapsayacak şekilde şehirlerden geçen taşıtlar için sıfır emisyon standartlarını genişletirken, müşterilerimiz dizel motorlarımızın muadili güvenilirliğini ve performansını karşılayan veya aşan bu alanda elektrikli ürünler arıyorlar” dedi. Tasarlanmış olan prototip araç, performansı optimize etmek, entegrasyonu doğrulamak ve pazarlanabilirliği geliştirmek adına testler için kullanılacak.

Kaynak: Makina Market


2597 kez görüntülendi 11 Ocak 2019

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

İş makinası sahipleri ve iş makinası arayanlar Android uygulamamızı makinaparkuru. com/android adresinden indirebilirsiniz.

17 Şubat 2021
Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019
İş makineleri üreticisi JCB, geliştirdiği patenti kullandığı iddiasıyla iş makineleri üreticisi Manitou’ya dava açtı.

06 Mart 2019
Orman Genel Müdürlüğü, makine parkını MST ekskavatörleri ile güçlendirmeyi sürdürdü.

06 Mart 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Manisa'da Kiralık Dizel Forklift Aranıyor

1 adet, Süre: 3 Ay
Manisa, Saruhan ilçesinde mermer deposunda kullanılacak, 3T kapasiteli, 4.3 asansör yüksekliği olan, operatörsüz dizel forklift kiralanacaktır.

1 firma teklif verdi 27 Eylül 2022

Trabzon'da Kiralık Beton Mikseri Aranıyor

6 adet, Süre: 4 Ay
Trabzon, Maçka ve Çalpazarı ilçelerinde beton yol yapımında kullanılacak, 9m³-12m³ arası kapasiteli, operatörlü 6 adet beton mikseri kiralanacaktır. Operatörlere kalacak... Devamı

2 firma teklif verdi 27 Eylül 2022

Elazığ'da Kiralık 10 Teker Kamyon Aranıyor

5 adet, Süre: 2 Ay
Elazığ, Merkez'de toprak taşıma işinde kullanılacak, tek-çift çeker, damperli, saç-hardox kasa, 2005 model ve üzeri, şoförlü/şoförsüz 5 adet 10 teker veya kırkayak kamyo... Devamı

1 firma teklif verdi 27 Eylül 2022

Şırnak'da Kiralık Beko Loder Aranıyor

2 adet, Süre: 2 Ay
Şırnak, Güneyçam ilçesinde elektrik altyapı işinde kanal çukuru ve direk çukuru açmada kullanılacak, Jcb 3CX-4CX muadili, kırıcılı, operatörlü 2 adet kazıcı yükleyici (b... Devamı

27 Eylül 2022

İstanbul'da Kiralık Vibrasyonlu El Silindiri Aranıyor

1 adet, Süre: 3 Ay
Bitlis, Tatvan ilçesinde fabrika yapım şantiyesinde sıkıştırma işleminde kullanılacak, tambur genişliği 1.30'u geçmeyen ortalama 2T-3T basan vibrasyonlu el silindiri kir... Devamı

27 Eylül 2022

Adana'da Kiralık Bobcat Aranıyor

1 adet, Süre: 3 Ay
Adana, Karaisalı ilçesinde yer altı maden ocağında tünel içinde maden çıkarmada kullanılacak, Alpin m60 muadili, operatörsüz bobcat kiralanacaktır. Makina çok kısa sürel... Devamı

27 Eylül 2022
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
10.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

6.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

20.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.