İş Makinası Sektörü Haberleri

Hyundai'den Yeni Elektrikli Mini Ekskavatör

Hyundai İş Makinaları ve Cummins elektrikle çalışan yeni paletli mini ekskavatör geliştirdiklerini açıkladı

Hyundai İş Makinaları Kıdemli Başkan Yardımcısı D.S. Kim, elektrikli araçlar otomotiv pazarındaki payını artırmaya devam ederken, aynı zamanda inşaat ekipmanları için hem çevre dostu hemde ekonomik açıdan sürdürülebilir bir çözüm olarak pek çok kişi tarafından izlenen ticari güç sistemlerinin elektrifikasyonunu gördüklerini söyledi. HCE, yerleşim yerlerine yakın kentsel alanlarda faaliyet gösteren mini ekskavatörlerin, yakın gelecekte sıfır emisyon ve düşük gürültü gereksinimlerini karşılamak için elektrikli güç sistemlerine geçişin başlayacağı en önemli aday olacağını öngörüyor. Şirketlerin köklü ve etkin ortaklığına dayanan HCE ve Cummins, bu pazar için elektrikli mini ekskavatörlerin tasarımı ve geliştirilmesinde işbirliği yapmayı kabul etti. Cummins BM4.4E esnek pil modülleri (her biri 4.4 kWh) ile çalışan 3.5 tonluk ekskavatör, tam sekiz saatlik bir vardiyada çalışmak üzere ve üç saatin altında şarj olacak şekilde tasarlanmış. Makine tüm gaz emisyonlarını ortadan kaldırıyor ve gürültüyü önemli ölçüde azaltıyor. Bu da kentsel ve kentsel olmayan inşaatlarda kullanım için dikkat çekici bir özellik olarak ön plana çıkıyor.

Elektrikli iş makinesi kullanımı artıyor

Elektrik Güç Sistemleri Direktörü Julie Furber, “HCE’nin çok yönlü ekskavatörünün gücünü, Cummins’in lityum iyon pil çözümleri ve makine entegrasyonu uzmanlığı ile birleştiren bu elektrikle çalışan mini ekskavatör, elektrikli inşaat makinelerinin geleceğinin heyecan verici bir kutlamasıdır” dedi. Cummins, elektrik enerjisinin geleceğine öncülük etmeyi taahhüt ediyor ve sektörün en yeni teknolojilerini tasarlamak ve test etmek için HCE gibi şirketlerle ortaklık yapmayı sürdürmeyi umuyor. Julie Furber, “Dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirler, küçük ve orta ölçekli inşaat ekipmanlarını da kapsayacak şekilde şehirlerden geçen taşıtlar için sıfır emisyon standartlarını genişletirken, müşterilerimiz dizel motorlarımızın muadili güvenilirliğini ve performansını karşılayan veya aşan bu alanda elektrikli ürünler arıyorlar” dedi. Tasarlanmış olan prototip araç, performansı optimize etmek, entegrasyonu doğrulamak ve pazarlanabilirliği geliştirmek adına testler için kullanılacak.

Kaynak: Makina Market


3313 kez görüntülendi 11 Ocak 2019

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

İnşaattan madenciliğe, tarımdan sanayiye kadar geniş bir yelpazede hizmet sunan iş makineleri sektörü, 2023 yılında kendini gösteren güçlü satış trendiyle dikkat çekiyor.

14 Kasım 2023
Ülkemizde çeşitli sektörlere doğrudan veya dolaylı hizmet sağlayan iş makineleri sektörü, 2023 yılında da güçlü bir satış ivmesi sergilemeye devam ediyor. İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) tarafından açıklanan tahminlere göre, temmuz ayında T&uum...

14 Ağustos 2023
İş ve istif makineleri sektöründe talep, üç yıl önce başlayan artış eğilimini mayıs ayında da sürdürdü. Türkiye'de İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ve İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER) tarafından açı...

05 Temmuz 2023
Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Hatay'da Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Ay
Hatay, İskenderun ilçesinde konteyner doldurma ve boşaltmada kullanılacak, 16m-18m arası yüksekliğe ulaşabilen, opeatörsüz telehandler Manitou kiralanacaktır.

1 firma teklif verdi 17 Mayıs 2024

Amasya'da Kiralık Paletli Mini Ekskavatör Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Gün
Amasya, Suluova ilçesinde havuz için kazı yapmada kullanılacak, 2T kapasiteli, operatörlü paletli mini ekskavatör kiralanacaktır. Operatör için yemek temin edilecektir.

17 Mayıs 2024

İstanbul'da Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Ay
İstanbul, Tuzla ilçesinde konut projesinde balkon katlarına mıcır verilmesinde kullanılacak, 15m-18m arası yüksekliğe ulaşabilen, sepeti olan, operatörlü telehandler Man... Devamı

2 firma teklif verdi 16 Mayıs 2024

Artvin'de Kiralık Beko Loder Aranıyor

1 adet, Süre: 15 Ay
Artvin, Ardanuç ilçesinde HES tünelinde tarama amaçlı kullanılacak, kırıcısı olan, operatörsüz kazıcı yükleyici (beko loder) kiralanacaktır.

1 firma teklif verdi 16 Mayıs 2024

İstanbul'da Kiralık Paletli Mini Ekskavatör Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Ay
İstanbul, Silivri ilçesinde peyzaj işlerinde kullanılacak, 6T-9T arası kapasiteli, operatörlü paletli mini ekskavatör kiralanacaktır. Operatör için yemek temin edilecekt... Devamı

6 firma teklif verdi 15 Mayıs 2024

Aksaray'da Kiralık Traktör Aranıyor

1 adet, Süre: 5 Ay
Aksaray, Sultanhanı ilçesinde bulunan arazide ot biçmede kullanılacak, 90hp-110hp arası kapasiteli, çift çeker, şoförsüz traktör kiralanacaktır.

15 Mayıs 2024
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
20.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

7.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

40.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.