İş Makinası Sektörü Haberleri

Hyundai'den Yeni Elektrikli Mini Ekskavatör

Hyundai İş Makinaları ve Cummins elektrikle çalışan yeni paletli mini ekskavatör geliştirdiklerini açıkladı

Hyundai İş Makinaları Kıdemli Başkan Yardımcısı D.S. Kim, elektrikli araçlar otomotiv pazarındaki payını artırmaya devam ederken, aynı zamanda inşaat ekipmanları için hem çevre dostu hemde ekonomik açıdan sürdürülebilir bir çözüm olarak pek çok kişi tarafından izlenen ticari güç sistemlerinin elektrifikasyonunu gördüklerini söyledi. HCE, yerleşim yerlerine yakın kentsel alanlarda faaliyet gösteren mini ekskavatörlerin, yakın gelecekte sıfır emisyon ve düşük gürültü gereksinimlerini karşılamak için elektrikli güç sistemlerine geçişin başlayacağı en önemli aday olacağını öngörüyor. Şirketlerin köklü ve etkin ortaklığına dayanan HCE ve Cummins, bu pazar için elektrikli mini ekskavatörlerin tasarımı ve geliştirilmesinde işbirliği yapmayı kabul etti. Cummins BM4.4E esnek pil modülleri (her biri 4.4 kWh) ile çalışan 3.5 tonluk ekskavatör, tam sekiz saatlik bir vardiyada çalışmak üzere ve üç saatin altında şarj olacak şekilde tasarlanmış. Makine tüm gaz emisyonlarını ortadan kaldırıyor ve gürültüyü önemli ölçüde azaltıyor. Bu da kentsel ve kentsel olmayan inşaatlarda kullanım için dikkat çekici bir özellik olarak ön plana çıkıyor.

Elektrikli iş makinesi kullanımı artıyor

Elektrik Güç Sistemleri Direktörü Julie Furber, “HCE’nin çok yönlü ekskavatörünün gücünü, Cummins’in lityum iyon pil çözümleri ve makine entegrasyonu uzmanlığı ile birleştiren bu elektrikle çalışan mini ekskavatör, elektrikli inşaat makinelerinin geleceğinin heyecan verici bir kutlamasıdır” dedi. Cummins, elektrik enerjisinin geleceğine öncülük etmeyi taahhüt ediyor ve sektörün en yeni teknolojilerini tasarlamak ve test etmek için HCE gibi şirketlerle ortaklık yapmayı sürdürmeyi umuyor. Julie Furber, “Dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirler, küçük ve orta ölçekli inşaat ekipmanlarını da kapsayacak şekilde şehirlerden geçen taşıtlar için sıfır emisyon standartlarını genişletirken, müşterilerimiz dizel motorlarımızın muadili güvenilirliğini ve performansını karşılayan veya aşan bu alanda elektrikli ürünler arıyorlar” dedi. Tasarlanmış olan prototip araç, performansı optimize etmek, entegrasyonu doğrulamak ve pazarlanabilirliği geliştirmek adına testler için kullanılacak.

Kaynak: Makina Market


2855 kez görüntülendi 11 Ocak 2019

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019
İş makineleri üreticisi JCB, geliştirdiği patenti kullandığı iddiasıyla iş makineleri üreticisi Manitou’ya dava açtı.

06 Mart 2019
Orman Genel Müdürlüğü, makine parkını MST ekskavatörleri ile güçlendirmeyi sürdürdü.

06 Mart 2019
İnşaat ekipmanı şirketleri Caterpillar ve Pon Equipment, Norveç’te 26 ton ağırlığında ve tamamen elektrikli olarak çalışan bir ekskavatör üretti.

01 Şubat 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Hatay'da Kiralık Lastikli Yükleyici Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Ay
Hatay, Dörtyol' da hafriyat sahasında düzeltme işinde kullanılacak, Volvo 120F muadili, operatörlü lastikli yükleyici kiralanacaktır. Operatör için kalacak yer ve yemek ... Devamı

1 firma teklif verdi 31 Mart 2023

Aydın'da Kiralık Dozer Aranıyor

1 adet, Süre: 2 Ay
Aydın, Bozdoğan ilçesinde TOKİ şantiyesinde kullanılacak, CAT D8-D9 muadili, operatörlü dozer kiralanacaktır. Operatör için kalacak yer ve yemek temin edilecektir. Günlü... Devamı

1 firma teklif verdi 31 Mart 2023

Muğla'da Kiralık Beton Mikseri Aranıyor

2 adet, Süre: 2 Ay
Muğla, Yatağan ilçesinde Termik Enerji Santrali'nde beton santralinden 10km mesafeye beton taşıma işinde kullanılacak, 12m³ kapasiteli, operatörlü 2 adet beton mikseri k... Devamı

31 Mart 2023

Ankara'da Kiralık Kabinli Dizel Jeneratör Aranıyor

1 adet, Süre: 6 Ay
Ankara, Çankaya ilçesinde Beytepe' de konut projesinde kule vinç ve şantiye elektriğinde kullanılacak, 400kVA kapasiteli kabinli dizel jeneratör kiralanacaktır.

31 Mart 2023

Kuveyt'de Kiralık 10 Teker Kamyon Aranıyor

200 adet, Süre: 36 Ay
Kuveyt için yol ve asfalt projesinde kullanılacak, 2019 model ve üzeri, 18m³-20m³ arası kapasiteli, şoförsüz 200 adet 10 teker kamyon kiralanacaktır.

1 firma teklif verdi 31 Mart 2023

Trabzon'da Kiralık Sabit Beton Pompası Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Gün
Trabzon, Of ilçesinde köy yolu yapımında kullanılacak, 33m uzunluğunda, operatörlü sabit beton pompası kiralanacaktır.

31 Mart 2023
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
20.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

7.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

40.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.