İş Makinası Sektörü Haberleri

Hyundai'den Yeni Elektrikli Mini Ekskavatör

Hyundai İş Makinaları ve Cummins elektrikle çalışan yeni paletli mini ekskavatör geliştirdiklerini açıkladı

Hyundai İş Makinaları Kıdemli Başkan Yardımcısı D.S. Kim, elektrikli araçlar otomotiv pazarındaki payını artırmaya devam ederken, aynı zamanda inşaat ekipmanları için hem çevre dostu hemde ekonomik açıdan sürdürülebilir bir çözüm olarak pek çok kişi tarafından izlenen ticari güç sistemlerinin elektrifikasyonunu gördüklerini söyledi. HCE, yerleşim yerlerine yakın kentsel alanlarda faaliyet gösteren mini ekskavatörlerin, yakın gelecekte sıfır emisyon ve düşük gürültü gereksinimlerini karşılamak için elektrikli güç sistemlerine geçişin başlayacağı en önemli aday olacağını öngörüyor. Şirketlerin köklü ve etkin ortaklığına dayanan HCE ve Cummins, bu pazar için elektrikli mini ekskavatörlerin tasarımı ve geliştirilmesinde işbirliği yapmayı kabul etti. Cummins BM4.4E esnek pil modülleri (her biri 4.4 kWh) ile çalışan 3.5 tonluk ekskavatör, tam sekiz saatlik bir vardiyada çalışmak üzere ve üç saatin altında şarj olacak şekilde tasarlanmış. Makine tüm gaz emisyonlarını ortadan kaldırıyor ve gürültüyü önemli ölçüde azaltıyor. Bu da kentsel ve kentsel olmayan inşaatlarda kullanım için dikkat çekici bir özellik olarak ön plana çıkıyor.

Elektrikli iş makinesi kullanımı artıyor

Elektrik Güç Sistemleri Direktörü Julie Furber, “HCE’nin çok yönlü ekskavatörünün gücünü, Cummins’in lityum iyon pil çözümleri ve makine entegrasyonu uzmanlığı ile birleştiren bu elektrikle çalışan mini ekskavatör, elektrikli inşaat makinelerinin geleceğinin heyecan verici bir kutlamasıdır” dedi. Cummins, elektrik enerjisinin geleceğine öncülük etmeyi taahhüt ediyor ve sektörün en yeni teknolojilerini tasarlamak ve test etmek için HCE gibi şirketlerle ortaklık yapmayı sürdürmeyi umuyor. Julie Furber, “Dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirler, küçük ve orta ölçekli inşaat ekipmanlarını da kapsayacak şekilde şehirlerden geçen taşıtlar için sıfır emisyon standartlarını genişletirken, müşterilerimiz dizel motorlarımızın muadili güvenilirliğini ve performansını karşılayan veya aşan bu alanda elektrikli ürünler arıyorlar” dedi. Tasarlanmış olan prototip araç, performansı optimize etmek, entegrasyonu doğrulamak ve pazarlanabilirliği geliştirmek adına testler için kullanılacak.

Kaynak: Makina Market


2180 kez görüntülendi 11 Ocak 2019

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

İş makinası sahipleri ve iş makinası arayanlar Android uygulamamızı makinaparkuru. com/android adresinden indirebilirsiniz.

17 Şubat 2021
Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019
İş makineleri üreticisi JCB, geliştirdiği patenti kullandığı iddiasıyla iş makineleri üreticisi Manitou’ya dava açtı.

06 Mart 2019
Orman Genel Müdürlüğü, makine parkını MST ekskavatörleri ile güçlendirmeyi sürdürdü.

06 Mart 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Zonguldak'da Kiralık Paletli Mini Ekskavatör Aranıyor

1 adet, Süre: 6 AYLIK
Zonguldak Filyos mevkisinde kazık başı kırım işlerinde kullanılmak üzere kırıcılı 1 adet paletli mini ekskavatör 6 AYLIK operatörlü olarak kiralanacaktır. Mazot, Konakla... Devamı

1 firma teklif verdi 04 Aralık 2021

Zonguldak'da Kiralık Beko Loder Aranıyor

1 adet, Süre: 6 Aylık
Zonguldak Filyos mevkisinde kurulmakta olan şantiyede mobilizasyon kurulumlarında kullanılmak üzere mazot ,konaklama ,yemek ve makine geliş nakliyesi işveren kapsamında... Devamı

04 Aralık 2021

İzmir'de Kiralık Paletli Mini Ekskavatör Aranıyor

3 adet, Süre: 3 aylık
İzmir’de teraslama işinde çalıştırılmak üzere 5-9 ton arası 3 adet paletli mini ekskavatör 3 aylık operatörsüz olarak kiralanacaktır.

04 Aralık 2021

Kocaeli'de Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

1 adet, Süre: 2 haftalık
Kocaeli Şehir hastanesi şantiyesinde çalıştırılmak üzere 17-18 metre kapasiteli 1 adet telehandler 2 haftalık operatörlü olarak kiralanacaktır

04 Aralık 2021

Karabük'de Kiralık Beko Loder Aranıyor

1 adet, Süre: 1 yıllık
Karabük'de Yıl boyu saatlik kiralayabilecek ( Aylık ortalama 15 bin TL'lik iş yapılmakta) beko loder aranıyor. 7/24 esasına göre çalışılacak olup çalışma saati üzerinde... Devamı

03 Aralık 2021

İstanbul'da Kiralık Paletli Ekskavatör Aranıyor

1 adet, Süre: 2 aylık
İstanbul Beykoz'da Kum sahasında düzenleme işinde çalıştırılmak üzere 20-25 ton KAPASİTELİ 1 adet PALETLİ ekskavatör 2 aylık operatörlü olarak kiralanacaktır

1 firma teklif verdi 03 Aralık 2021
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
10.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

6.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

20.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.