İş Makinası Sektörü Haberleri

İMDER Başkanlığına Merih Özgen Seçildi!

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) Yönetim Kurulu Başkanlığına, Hidromek Strateji Yönetimi Direktörü Merih Özgen seçildi.

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği’nin (İMDER) 9’uncu Olağan Genel Kurul Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. İMDER’in 2014-2015 ve 2016-2017 dönemleri başkanı Halil Tamer Öztoygar konuşmasında dört yıllık başkanlık göreviyle birlikte 15 yıldır İMDER çalışmalarının birebir içerisinde bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu paylaştı. İMDER’in sektöre ilham veren bir dernek olduğunu belirten Öztoygar, başkanlık dönemi boyunca birlikte çalışma şansı bulduğu yönetim kurulu üyelerine, dernek üyelerine, komite başkanları ve genel sekreterlik çalışanlarına özverili çalışmaları için teşekkürleri sunarak konuşmasını sonlandırdı.  

Genel Kurul Toplantısı’nda, yeni dönem başkanlık görevine daha önce İMDER çatısı altında İmalat Komitesi Başkanlığı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı gibi çeşitli aktif görevlerde yer alan Merih Özgen seçildi. Türkiye’nin önde gelen iş makinaları üreticilerinden olan ve Türk makina sanayiine büyük katkıları olan Hidromek’te Strateji Yönetimi Direktörlüğü görevini yürüten Özgen, sektördeki güçlü yapısı ve başarılı faaliyetleriyle adından söz ettiren İMDER’in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devralmaktan gurur duyduğunu belirterek, kendisine güvenerek bu göreve layık gören üyelere teşekkür etti.

Uzun yıllara dayanan sektör tecrübesi ile İMDER’in gelecek dönemdeki yol haritası için büyük destekler sağlayacak olan Özgen, sektörün ve Türkiye’nin dünyadaki konumunu sağlamlaştıracak ve üst sıralara taşıyacak olan İMDER çalışmalarının katlanarak artacağını vurguladı. Sektörel çalışmalardan, eğitim faaliyetlerine, uluslararası ilişkilerden, resmi kurumlarla ilişkilere ve mevzuat çalışmalarına kadar her alanda milli ekonominin ve sektörün büyümesi ana gayesiyle çalışma rotası izleyeceklerinin altını çizen Özgen, Türkiye’nin kalkınması için üstlendikleri görevin büyük bir sorumluluk gerektirdiğini ifade etti.

İMDER’in 9’uncu Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda oy birliği ile seçilen Yönetim Kurulu ise şu şekilde:

 • Merih Özgen - Yönetim Kurulu Başkanı / Hidromek Hidrolik ve Mekanik Makina İmalat San. ve Tic. AŞ
 • Serkan Karataş - Başkan Vekili / Sayman / Çukurova İthalat ve İhracat Türk AŞ
 • Aydın Karlı - Başkan Yardımcısı / MST İş ve Tarım Mak. San. Ve Tic. AŞ
 • Nadir Akgün - Başkan Yardımcısı / Enka Pazarlama İhracat ve İthalat AŞ
 • Ediz Calapoğlu - Yönetim Kurulu Üyesi / Çukurova Ziraat Endüstri ve Tic. AŞ
 • Mahir Hocaoğlu - Yönetim Kurulu Üyesi / Ascendum Makina Tic. AŞ
 • Özgür Günaydın - Yönetim Kurulu Üyesi / Borusan Makina ve Güç ve Güç Sistemleri San. ve Tic. AŞ
 • Reyhan Uğurlu Yücel - Yönetim Kurulu Üyesi / HMF Makina ve Servis San. Ve Tic. AŞ
 • Levent Büyükmurat - Yönetim Kurulu Üyesi / Sanko Makina Paz. ve Tic AŞ
 • Tolga Atmaca - Yönetim Kurulu Üyesi / Sif İş Mak. Paz. San. ve Tic. AŞ
 • Eşref Zeka - Yönetim Kurulu Üyesi / Temsa İş Makinaları İmalat Pazarlama ve Satış AŞ
 • Mustafa Cüneyt Aksu - Yönetim Kurulu Üyesi / Uygunlar Dış Tic. AŞ 

Merih Özgen kimdir?

1953 Diyarbakır doğumludur. Ankara Atatürk Lisesinden sonra ODTÜ Makina Mühendisliği Bölümünden 1976 yılında B. Sc, 1981 yılında M. Sc diplomalarını almıştır. 1981-1995 yılları arasında çeşitli ABD, Japon ve Avrupa menşeili iş ve hafriyat makinası üreticilerinin Türkiye mümessillerinde genellikle satışla ilgili yapılan yöneticilik görevlerinin yanı sıra 1981-1984 yılları arasında Makine Mühendisleri Odası Genel Sekreterliği görevinde bulunmuştur. 1995 yılında Hidromek firmasına katılmıştır ve şu an Strateji Yönetimi Direktörü görevini yürütmektedir. Evlidir ve iki erkek evlada sahiptir. İngilizce bilmektedir.


1648 kez görüntülendi 23 Şubat 2018

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

İş makinası sahipleri ve iş makinası arayanlar Android uygulamamızı makinaparkuru. com/android adresinden indirebilirsiniz.

17 Şubat 2021
Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019
İş makineleri üreticisi JCB, geliştirdiği patenti kullandığı iddiasıyla iş makineleri üreticisi Manitou’ya dava açtı.

06 Mart 2019
Orman Genel Müdürlüğü, makine parkını MST ekskavatörleri ile güçlendirmeyi sürdürdü.

06 Mart 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Ankara'da Kiralık Kırkayak Kamyon Aranıyor

2 adet, Süre: 12 Ay
Ankara, Bala ilçesinde kurumsal firma tarafından taş ocağında saha içerisinde alçı taşı taşımada kullanılacak, çift çeker, damperli, hardox kasa, şoförlü 2 kırkayak kamy... Devamı

2 firma teklif verdi 07 Aralık 2022

Bursa'da Kiralık Kule Vinç Aranıyor

1 adet, Süre: 6 Ay
Bursa, Karabey bölgesinde kurumsal firma tarafından fabrika inşaatında kullanılacak, 8T kapasiteli, 60m bom, 50m kanca altı yüksekliği, bom ucunda 1.2T kaldırabilecek, o... Devamı

1 firma teklif verdi 07 Aralık 2022

Muğla'da Kiralık Belden Kırma Kamyon Aranıyor

1 adet, Süre: 2 Ay
Muğla, Akbük' de villa projesinde saha içi işlerde kullanılacak, Volvo A25E muadili, şoförlü belden kırma kamyon kiralanacaktır. Şoföre kalacak yer ve yemek temin edilec... Devamı

1 firma teklif verdi 06 Aralık 2022

Antalya'da Kiralık Kule Vinç Aranıyor

1 adet, Süre: 6 + 6 Ay
Antalya, Alanya ilçesinde konut projesinde kullanılacak, 8T-10T kapasiteli, 50m boma sahip, 50m kanca altı yüksekliği olan, operatörsüz kule vinç kiralanacaktır.

06 Aralık 2022

Mersin'de Kiralık Su Tankeri (Arazöz) Aranıyor

10 adet, Süre: 6 Ay
Mersin, Akkuyu Nükleer Enerji Santrali’ nde, yol sulama ve taşıma alanında kullanılacak, 2010 model ve üzeri, min. 20T, tomalı, şanzımanlı, şoförlü, 10 adet su tankeri (... Devamı

06 Aralık 2022

Isparta'da Kiralık Beko Loder Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Ay
Isparta, Merkez' de okul projesinde kullanılacak, Jcb 3CX-4CX muadili, kırıcılı, operatörsüz kazıcı yükleyici (beko-loder) kiralanacaktır.

06 Aralık 2022
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
20.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

7.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

40.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.