İş Makinası Sektörü Haberleri

İnşaat Sektörü Son Aylarda Makina Kiralamaya Yöneldi

Geçtiğimiz yıl hareketli bir sezon geçiren iş makinası satışlarında, Nisan-Mayıs aylarında dövizde yaşanan dalgalanmanın olumsuz etkisi yaşanıyor. Bu dönemde yeni makina satın almak yerine kiralamaya olan eğilim %55 arttı.

Makinaparkuru.com, 2018'in ilk 5 ayında Türkiye'de iş makinaları satışındaki durgunluğa rağmen, iş makinaları kiralamasının yüzde 55 arttığını kaydetti. İş makinası tedarikçileri saha satış ekiplerinden alınan geri dönüşlere göre, kamu ve yeni başlayacak bir çok projede toplu makine alımları durduruldu. Projelerde satın alma yerine kiralama modeliyle devam etme kararları alındı.

2018 yılının Ocak-Mayıs döneminde iş makinalarına ilişkin kiralama verilerini açıkladı. Buna göre, gölet inşaatlarından, konutlara, karayolundan, içme suyu kanallarınına, doğalgaz boru hattından, yüklemeye kadar çok geniş bir yelpazede ihtiyaç duyulan iş makinalarında ibre satın almadan kiralamaya kaydı.

Ekskavatör ve kazıcı yükleyici kategorisinde yer alan 1 Ocak – 31 Mayıs 2018 tarihlerindeki verilere göre, iş makinası kiralamak isteyen işveren sayısı geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 55'lik artış kaydetti. Kiralık iş makinalarında yüzde 60 ile en fazla kiralama talebi gelen makina paletli ekskavatör oldu.

Makinaparkuru.com Hakkında:

2016 yılında faaliyete geçen Makinaparkuru.com, kiralık iş makinası arayan firmalar ile iş makinası sahipleri için bir buluşma noktası ve Türkiye'de sektörün en etkili B2B platformudur.


1962 kez görüntülendi 31 Mayıs 2018

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019
İş makineleri üreticisi JCB, geliştirdiği patenti kullandığı iddiasıyla iş makineleri üreticisi Manitou’ya dava açtı.

06 Mart 2019
Orman Genel Müdürlüğü, makine parkını MST ekskavatörleri ile güçlendirmeyi sürdürdü.

06 Mart 2019
İnşaat ekipmanı şirketleri Caterpillar ve Pon Equipment, Norveç’te 26 ton ağırlığında ve tamamen elektrikli olarak çalışan bir ekskavatör üretti.

01 Şubat 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Bayburt'da Kiralık Paletli Ekskavatör Aranıyor

1 adet, Süre: 15 Gün
Bayburt, Aydıntepe ilçesinde konut projesinde hafriyat ve kırım işlerinde kullanılacak, 22T kapasiteli, kırıcılı, operatörlü paletli ekskavatör kiralanacaktır. Operatör ... Devamı

27 Mart 2023

Bayburt'da Kiralık 10 Teker Kamyon Aranıyor

1 adet, Süre: 15 Gün
Bayburt, Aydıntepe ilçesinde konut inşaatında ortalama 5km mesafede hafriyatta kullanılacak, tek-çift çeker, damperli, hardox kasa, şoförlü 10 teker kamyon kiralanacaktı... Devamı

27 Mart 2023

Denizli'de Kiralık 10 Teker Kamyon Aranıyor

1 adet, Süre: 6 Ay
Aydın-Denizli otoban inşaatında elektrik aydınlatma işlerinde kum taşımada kullanılacak, tek-çift çeker, damperli, hardox kasa, şoförlü 10 teker kamyon kiralanacaktır. Ş... Devamı

27 Mart 2023

Mersin'de Kiralık Paletli Mini Ekskavatör Aranıyor

1 adet, Süre: 5 Ay
Mersin, Tarsus ilçesinde içme suyu altyapı işinde kanal kazımında kullanılacak, 5T-6T kapasiteli, kırıcılı, operatörlü paletli mini ekskavatör kiralanacaktır. Operatör i... Devamı

27 Mart 2023

Şanlıurfa'da Kiralık Beton Mikseri Aranıyor

1 adet, Süre: 6 Ay
Şanlıurfa, Haliliye ilçesinde TEDAŞ elektrik alt yapı işinde direk diplerine beton dökmede kullanılacak, 9m³-12m³ arası kapasiteli, operatörlü beton mikseri kiralanacakt... Devamı

27 Mart 2023

İzmir'de Kiralık Paletli Mini Ekskavatör Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Ay
İzmir, Menderes' de bahçe çalışmasında yol düzenleme ve havuz düzeltme gibi işlerde kullanılacak, 5T kapasiteli, operatörlü paletli mini ekskavatör kiralanacaktır. Günlü... Devamı

1 firma teklif verdi 27 Mart 2023
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
20.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

7.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

40.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.