İş Makinası Sektörü Haberleri

İSKİ'nin Tercihi Yerli ve Milli Hidromek!

İSKİ yerli üretimi destekleyen dev yatırımında HİDROMEK’i tercih ederek 5 adet paletli ekskavatör, 4 adet kazıcı yükleyici ve 1 adet lastikli ekskavatör olmak üzere 10 adet iş makinesi alımı gerçekleştirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, ülkemizin 2023 vizyonu doğrultusunda başta savunma sanayi olmak üzere son yıllardaki yerli ve milli üretim hamlesine katkı sağlamak için çalışıyor, yerli ve milli üretimi destekliyor.

Ekonomiye destek vermek, yerli üretimin artması için teşvik etmek ve özellikle yurt dışı rekabette yerli firmaların yanında olabilmek amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi bağlı kuruluşları da yerli ve milli üreticilere gereken katkıyı sağlıyor. İSKİ; içme suyu, atık su ve dere ıslahı gibi alanlarda gerçekleştirilen hizmetlerde yerli üretim araçlarını tercih ederek bu noktadaki hassasiyetini gösteriyor.

Bu kapsamda İSKİ, 17’si tamamen Türk Malı olan iş makinesi ve forklift ile 10 adedi yerli üretim araç olmak üzere toplam 27 iş makinesi ve araç satın aldı. Tek kalemde gerçekleştirilen en büyük yerli iş makinesi alımı ile yaklaşık 10 milyon TL’lik ödemeyle yerli üretime önemli bir destek sağlandı.

İSKİ Merkez Kampüsü’nde gerçekleşen araçların tanıtım törenine İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan, İSKİ üst yönetimi, İSKİ çalışanları ve yüklenici firma yetkilileri katıldı. Programda kısa bir konuşma yapan İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan; “Bugün ülkemiz her alanda büyük bir ivme yakaladı. Başarıyı perçinlemek için yerli ve milli teknolojiyi kullanmak gerekiyor. Biz de İSKİ ailesi olarak, İstanbul Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde, yerli ve milli teknolojiye öncelik vermekteyiz dedi.” İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan konuşmasına şöyle devam etti; “İstanbul’un ilk su tünelinin kazısında %95’i Türk mühendislerince üretilen yerli TBM makinesini kullandık. Yine su ve atık su alanında, yerli milli ürünlerin nasıl geliştirileceği, kalitenin nasıl artırılacağı konularının konuşulduğu ‘Yerli Ürün Çalıştayı’nı’ ilk kez biz düzenledik. Bu çalıştay sonrasında ‘Yerli Teknoloji Ofisi’ kuruldu.  Paşaköy Atık Su Arıtma Tesisi’ne ve Ataköy Atık Su Arıtma Tesisi’ne yerli blower ve difüzörler alındı. Ayrıca yerli ve milli teknoloji kapsamında akıllı şebeke sistemleri kuruyoruz. Su şebekemizi de bu şekilde yöneteceğiz. Bugün de yaklaşık 10 milyon TL’yi bulan 27 adet iş makinesi ve aracı filomuza katıyoruz. Yerli ve milli teknolojinin gelişimine verdiği büyük destekten ötürü Sayın Başkanımız Mevlüt Uysal Bey’e şükranlarımı sunuyorum.  İSKİ olarak, teknolojiyi satın alan değil, üreten ülke hedefine bu şekilde katkı sağlamış olduk. Tasarımcısından işçisine kadar araçlarımızın üretiminde emek verenlere teşekkür ediyorum” dedi.


4610 kez görüntülendi 07 Şubat 2018

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

İş makinası sahipleri ve iş makinası arayanlar Android uygulamamızı makinaparkuru. com/android adresinden indirebilirsiniz.

17 Şubat 2021
Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019
İş makineleri üreticisi JCB, geliştirdiği patenti kullandığı iddiasıyla iş makineleri üreticisi Manitou’ya dava açtı.

06 Mart 2019
Orman Genel Müdürlüğü, makine parkını MST ekskavatörleri ile güçlendirmeyi sürdürdü.

06 Mart 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Ankara'da Kiralık Kırkayak Kamyon Aranıyor

2 adet, Süre: 12 Ay
Ankara, Bala ilçesinde kurumsal firma tarafından taş ocağında saha içerisinde alçı taşı taşımada kullanılacak, çift çeker, damperli, hardox kasa, şoförlü 2 kırkayak kamy... Devamı

2 firma teklif verdi 07 Aralık 2022

Bursa'da Kiralık Kule Vinç Aranıyor

1 adet, Süre: 6 Ay
Bursa, Karabey bölgesinde kurumsal firma tarafından fabrika inşaatında kullanılacak, 8T kapasiteli, 60m bom, 50m kanca altı yüksekliği, bom ucunda 1.2T kaldırabilecek, o... Devamı

1 firma teklif verdi 07 Aralık 2022

Muğla'da Kiralık Belden Kırma Kamyon Aranıyor

1 adet, Süre: 2 Ay
Muğla, Akbük' de villa projesinde saha içi işlerde kullanılacak, Volvo A25E muadili, şoförlü belden kırma kamyon kiralanacaktır. Şoföre kalacak yer ve yemek temin edilec... Devamı

1 firma teklif verdi 06 Aralık 2022

Antalya'da Kiralık Kule Vinç Aranıyor

1 adet, Süre: 6 + 6 Ay
Antalya, Alanya ilçesinde konut projesinde kullanılacak, 8T-10T kapasiteli, 50m boma sahip, 50m kanca altı yüksekliği olan, operatörsüz kule vinç kiralanacaktır.

06 Aralık 2022

Mersin'de Kiralık Su Tankeri (Arazöz) Aranıyor

10 adet, Süre: 6 Ay
Mersin, Akkuyu Nükleer Enerji Santrali’ nde, yol sulama ve taşıma alanında kullanılacak, 2010 model ve üzeri, min. 20T, tomalı, şanzımanlı, şoförlü, 10 adet su tankeri (... Devamı

06 Aralık 2022

Isparta'da Kiralık Beko Loder Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Ay
Isparta, Merkez' de okul projesinde kullanılacak, Jcb 3CX-4CX muadili, kırıcılı, operatörsüz kazıcı yükleyici (beko-loder) kiralanacaktır.

06 Aralık 2022
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
20.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

7.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

40.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.