İş Makinası Sektörü Haberleri

İstif Makinaları Sektörü, 15-18 Mart 2018'de CeMAT Avrasya Fuarında Buluşuyor!

Taşıma, kaldırma, istifleme sektöründe ülkemizin önemli fuarları arasında yer alan Cemat Avrasya fuarı İSDER’in destekleriyle 15-18 Mart 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Taşıma & kaldırma sistemleri, depolama & yükleme, lojistik sektörlerindeki profesyonellerin katılımıyla yoğun geçeceğini beklenen fuarın ikinci gününde Avrupa’nın önemli kuruluşlarının temsilcilerinin katılacağı bir seminer programı düzenlenecek.

Seminer programında istif makinaları sektörünün Avrupa’daki kalbi olan Avrupa İstif Makinaları Federasyonu-FEM (European Materials Handling Federation)’nun Genel Sekreteri Olivier Janin ve depo ve raf sistemleri alanında İSDER Türkiye de dahil olmak üzere 15 ülkeden üyesi bulunan Avrupa Depo ve Raf Sistemleri Federasyonu- ERF (European Racking Federation) Genel Sekreteri Colin Hinton yer alacak. İSDER’in de üyeleri arasında yer aldığı FEM, istif makinaları alanında 14 ülkenin en önemli derneklerini bünyesinde barındırıyor.

Üretici firmalar için çevre, güvenlik, enerji gibi çeşitli alanlarda ekipmanın tasarımından kullanım ömrünün sonuna kadar tüm döngüsünü etkileyecek standartlar belirleyen FEM, bu standartlara uyum sağlayabilen firmalara logosunu kullanma yetkisi veriyor. Avrupa standartlarında üretim anlamı taşıyan FEM logosu, teknolojik yeterlilik ve güvenli teknik standartlar anlamlarını içeriyor.

İSDER, bu logonun üretici firmalara verilmesi yetkisine sahip Türkiye’deki tek kurum olarak faaliyet gösteriyor. Depolama ekipmanlarının daha güvenli kullanılması ve Avrupa işbirliğini kolaylaştırmak gibi alanlarda çalışmalar yürüten ERF, depo ve raf sistemleri sektöründe Avrupa’nın çatı kuruluşu olma özelliğini taşıyor. 16 Mart tarihinde düzenlenecek seminerde İSDER özel oturumunda bir araya gelecek bu iki önemli kuruluş istif makinaları sektörünün Türkiye’deki profesyonelleri ile buluşacak. Avrupa’daki gelişmeler, standartlar ve Avrupa ülkeleri için ortak bir vizyon geliştirilmesi için yapılacakların tartışılacağı panelin moderatörlüğünü İSDER yapacak.


961 kez görüntülendi 14 Mart 2018

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019
İş makineleri üreticisi JCB, geliştirdiği patenti kullandığı iddiasıyla iş makineleri üreticisi Manitou’ya dava açtı.

06 Mart 2019
Orman Genel Müdürlüğü, makine parkını MST ekskavatörleri ile güçlendirmeyi sürdürdü.

06 Mart 2019
İnşaat ekipmanı şirketleri Caterpillar ve Pon Equipment, Norveç’te 26 ton ağırlığında ve tamamen elektrikli olarak çalışan bir ekskavatör üretti.

01 Şubat 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Sakarya'da Kiralık Kırkayak Kamyon Aranıyor

4 adet, Süre: 3 Ay
Sakarya Ferizli ve Karasu arasında tahkimat taşı çekmede kullanılacak, çift çeker, damperli, hardox kasa, şoförlü/şoförsüz 4 adet kırkayak kamyon kiralanacaktır. Şoförle... Devamı

28 Mart 2023

Balıkesir'de Kiralık Dozer Aranıyor

2 adet, Süre: 1 Ay
Balıkesir, Gönen ilçesinde GES kurulacak toprak olan araziye tesviye işleminde kullanılacak, Cat D6 muadili, operatörlü 2 adet dozer kiralanacaktır. Günlük 08:30-18:00 ç... Devamı

1 firma teklif verdi 28 Mart 2023

Niğde'de Kiralık Aydınlatma Kulesi Aranıyor

1 adet, Süre: 3 Ay
Niğde, Bor ilçesinde GES şantiyesinde kullanılacak, 5kw-6kw kapasiteli aydınlatma kulesi kiralanacaktır.

28 Mart 2023

Bilecik'de Kiralık Beko Loder Aranıyor

1 adet, Süre: 6 Ay
Bilecik, Elmabahçe' de kapalı ova sulamasında boru taşıma ve döşeme gibi işlerde kullanılacak, Jcb 3CX-4CX muadili, operatörlü/operatörsüz kazıcı yükleyici (beko-loder) ... Devamı

1 firma teklif verdi 28 Mart 2023

Antalya'da Kiralık Paletli Ekskavatör Aranıyor

2 adet, Süre: 3 Ay
Antalya, Alanya ilçesinde kurumsal firma tarafından Bayırköy şantiyesinde saha içi işlerde kullanılmak üzere, 30T kapasiteli, kırıcılı, operatörlü 2 adet paletli ekskava... Devamı

1 firma teklif verdi 28 Mart 2023

Muğla'da Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

1 adet, Süre: 2 Ay
Muğla, Bodrum'da kurumsal firma tarafından 45 adet villa projesinde peyzaj işlerinde kullanılacak, 1840 muadili, operatörlü telehandler Manitou kiralanacaktır. Operatör ... Devamı

28 Mart 2023
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
20.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

7.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

40.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.