İş Makinası Sektörü Haberleri

İstif Makinaları Sektörü, 15-18 Mart 2018'de CeMAT Avrasya Fuarında Buluşuyor!

Taşıma, kaldırma, istifleme sektöründe ülkemizin önemli fuarları arasında yer alan Cemat Avrasya fuarı İSDER’in destekleriyle 15-18 Mart 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Taşıma & kaldırma sistemleri, depolama & yükleme, lojistik sektörlerindeki profesyonellerin katılımıyla yoğun geçeceğini beklenen fuarın ikinci gününde Avrupa’nın önemli kuruluşlarının temsilcilerinin katılacağı bir seminer programı düzenlenecek.

Seminer programında istif makinaları sektörünün Avrupa’daki kalbi olan Avrupa İstif Makinaları Federasyonu-FEM (European Materials Handling Federation)’nun Genel Sekreteri Olivier Janin ve depo ve raf sistemleri alanında İSDER Türkiye de dahil olmak üzere 15 ülkeden üyesi bulunan Avrupa Depo ve Raf Sistemleri Federasyonu- ERF (European Racking Federation) Genel Sekreteri Colin Hinton yer alacak. İSDER’in de üyeleri arasında yer aldığı FEM, istif makinaları alanında 14 ülkenin en önemli derneklerini bünyesinde barındırıyor.

Üretici firmalar için çevre, güvenlik, enerji gibi çeşitli alanlarda ekipmanın tasarımından kullanım ömrünün sonuna kadar tüm döngüsünü etkileyecek standartlar belirleyen FEM, bu standartlara uyum sağlayabilen firmalara logosunu kullanma yetkisi veriyor. Avrupa standartlarında üretim anlamı taşıyan FEM logosu, teknolojik yeterlilik ve güvenli teknik standartlar anlamlarını içeriyor.

İSDER, bu logonun üretici firmalara verilmesi yetkisine sahip Türkiye’deki tek kurum olarak faaliyet gösteriyor. Depolama ekipmanlarının daha güvenli kullanılması ve Avrupa işbirliğini kolaylaştırmak gibi alanlarda çalışmalar yürüten ERF, depo ve raf sistemleri sektöründe Avrupa’nın çatı kuruluşu olma özelliğini taşıyor. 16 Mart tarihinde düzenlenecek seminerde İSDER özel oturumunda bir araya gelecek bu iki önemli kuruluş istif makinaları sektörünün Türkiye’deki profesyonelleri ile buluşacak. Avrupa’daki gelişmeler, standartlar ve Avrupa ülkeleri için ortak bir vizyon geliştirilmesi için yapılacakların tartışılacağı panelin moderatörlüğünü İSDER yapacak.


915 kez görüntülendi 14 Mart 2018

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

İş makinası sahipleri ve iş makinası arayanlar Android uygulamamızı makinaparkuru. com/android adresinden indirebilirsiniz.

17 Şubat 2021
Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019
İş makineleri üreticisi JCB, geliştirdiği patenti kullandığı iddiasıyla iş makineleri üreticisi Manitou’ya dava açtı.

06 Mart 2019
Orman Genel Müdürlüğü, makine parkını MST ekskavatörleri ile güçlendirmeyi sürdürdü.

06 Mart 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Ankara'da Kiralık Kırkayak Kamyon Aranıyor

2 adet, Süre: 12 Ay
Ankara, Bala ilçesinde kurumsal firma tarafından taş ocağında saha içerisinde alçı taşı taşımada kullanılacak, çift çeker, damperli, hardox kasa, şoförlü 2 kırkayak kamy... Devamı

2 firma teklif verdi 07 Aralık 2022

Bursa'da Kiralık Kule Vinç Aranıyor

1 adet, Süre: 6 Ay
Bursa, Karabey bölgesinde kurumsal firma tarafından fabrika inşaatında kullanılacak, 8T kapasiteli, 60m bom, 50m kanca altı yüksekliği, bom ucunda 1.2T kaldırabilecek, o... Devamı

1 firma teklif verdi 07 Aralık 2022

Muğla'da Kiralık Belden Kırma Kamyon Aranıyor

1 adet, Süre: 2 Ay
Muğla, Akbük' de villa projesinde saha içi işlerde kullanılacak, Volvo A25E muadili, şoförlü belden kırma kamyon kiralanacaktır. Şoföre kalacak yer ve yemek temin edilec... Devamı

1 firma teklif verdi 06 Aralık 2022

Antalya'da Kiralık Kule Vinç Aranıyor

1 adet, Süre: 6 + 6 Ay
Antalya, Alanya ilçesinde konut projesinde kullanılacak, 8T-10T kapasiteli, 50m boma sahip, 50m kanca altı yüksekliği olan, operatörsüz kule vinç kiralanacaktır.

06 Aralık 2022

Mersin'de Kiralık Su Tankeri (Arazöz) Aranıyor

10 adet, Süre: 6 Ay
Mersin, Akkuyu Nükleer Enerji Santrali’ nde, yol sulama ve taşıma alanında kullanılacak, 2010 model ve üzeri, min. 20T, tomalı, şanzımanlı, şoförlü, 10 adet su tankeri (... Devamı

06 Aralık 2022

Isparta'da Kiralık Beko Loder Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Ay
Isparta, Merkez' de okul projesinde kullanılacak, Jcb 3CX-4CX muadili, kırıcılı, operatörsüz kazıcı yükleyici (beko-loder) kiralanacaktır.

06 Aralık 2022
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
20.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

7.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

40.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.