İş Makinası Sektörü Haberleri

Japon Sumitomo Yatırım Arttırıyor

JAPON Sumitomo İş Makineleri Başkanı Shinji Shimomura, Türkiye’deki iş ortağı TSM Global ile başlattığı büyüme ve yatırım birlikteliğine daha yüksek ivme kazandırma kararı aldıklarını açıkladı.

Japonya menşeili Sumitomo İş Makineleri, Türkiye'deki iş ortağı TSM Global ile başlattığı büyüme ve yatırım birlikteliğine daha yüksek ivme kazandırma kararı aldığını açıkladı. Türkiye'deki Sumitomo Ekskavatör kullanıcılarına ve TSM Global ‘in başarılı ekibine teşekkür etmek üzere Sumitomo İş Makineleri Başkanı Shinji Shimomura ve TSM Global Türkiye üst düzey yöneticileri İstanbul'da gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi. Toplantıda sektördeki gelişmeleri, geleceğe dönük planları ve Türkiye bazlı bölgesel büyüme ilgili açıklamalarda bulunuldu.

''Türkiye‘nin potansiyeline güvendiğimiz için büyük yatırımlar yapmak istiyoruz''

Türkiye’de son 3,5 yılda 8 bölge müdürlüğü ve 40’a yakın geniş bayi ağı ile istihdama katkı yaptıkları bilgisini veren Shinji Shimomura, ''Çok ciddi yatırımlar yaptık. Türkiye iş makineleri ekskavatör pazarındaki payımızı her geçen yıl artırdık ve ithal edilen ürünler arasında kendi ürün gamımızda lider konumuna geldik. Müşteri memnuniyetinde ve satış sonrası hizmetlerinde çok ileri gittik. Bu yaptığımız yatırımlara ek olarak 2018 'den sonra da, yatırımları daha da büyüterek devam edeceğiz. Türkiye‘nin potansiyeline güvendiğimiz için büyük alanlara yatırım yapıp, her büyük projede ülkenin gelişimine destek vermek istiyoruz'' dedi.

''Türkiye coğrafik olarak bizim açımızdan çok önemli'' 

Türkiye'nin coğrafi konumunun önemine değinen Shimomura, ''Türkiye coğrafik olarak bizim açımızdan çok önemli. Türkiye; Orta Doğu, Afrika ve Avrupa'yı birbirine bağlayan çok önemli köprü konumunda biz bunun önemini bildiğimiz için Türkiye bizim için çok ciddi önem teşkil ediyor. Türkiye, Avrupa ve Hindistan'da fabrikamız yok. O yüzden gelecek ile ilgili planlarımızda Türkiye'nin önemi her geçen gün bizim için daha da artıyor. Türkiye’nin önemi ve artan potansiyeli ve bölgedeki coğrafi stratejik önemi açısından gerekli koşullar oluştuğunda ilerde Türkiye’de üretimi de gündemimize alabiliriz '' şeklinde konuştu.

''Teknolojiye çok ciddi yatırım yapıyoruz''

Teknolojik geliştirmelere çok ciddi yatırım yaptıklarının altını çizen Shimomura, ''Japonya'da yüksek teknolojili makineler konusunda ürettiğimiz ve denediğimiz ürünler var. İş makinaları sektöründe her geçen gün teknolojinin daha etkin olacağını düşünüyoruz'' açıklamasında bulundu.

Geçen yıl yeni 6 serisi ürünlerini Türk kullanıcılarının beğenisine sunduklarını dile getiren Shimomura, ''Bu alanda özellikle yakıt sarfiyatında büyük avantajımız, aynı zamanda makine çalışma veriminin yeni seride çok yüksek olması ve operatörlerin rahat kullanımı ve verimlerinde artış olması bizi iş makineleri ekskavatör pazarında lider konumuna taşıdı'' diye konuştu. Bu başarıda Sumitomo Ekskavatörlerin yeni serilerinin kullanıcıya sağladığı avantajlar kadar, TSM GLOBAL ekibinin de özverili çalışması ve 7/24 servis sağlama kapasiteleri etkili oldu.

Sumitomo’dan TSM Global’e Ödül

Toplantı sonunda Sumitomo İş Makineleri Başkanı Shinji Shimomura, TSM Global CEO’su ve ortağı Taner Sönmezer’e ve ekibine başarılarından ötürü teşekkür ederek plaket verdi. Sumitomo Ekskavatörlerinin dünya pazarında yükselen yıldızı Türkiye’nin büyüyen ekonomisine işaret eden TSM Global CEO’su Taner Sönmezer, TSM Global olarak bu büyümeye katkı sağlamayı hedeflediklerini söyleyerek teşekkür etti. Sönmezer, iş makineleri pazarının bu yıl da geçen yıl olduğu gibi büyüme trendini sürdüreceği beklentisinde olduklarının ve bu yönde yatırımlarını devam ettireceklerini sözlerine ekledi.


1880 kez görüntülendi 11 Mart 2018

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

İş makinası sahipleri ve iş makinası arayanlar Android uygulamamızı makinaparkuru. com/android adresinden indirebilirsiniz.

17 Şubat 2021
Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019
İş makineleri üreticisi JCB, geliştirdiği patenti kullandığı iddiasıyla iş makineleri üreticisi Manitou’ya dava açtı.

06 Mart 2019
Orman Genel Müdürlüğü, makine parkını MST ekskavatörleri ile güçlendirmeyi sürdürdü.

06 Mart 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Ankara'da Kiralık Kırkayak Kamyon Aranıyor

2 adet, Süre: 12 Ay
Ankara, Bala ilçesinde kurumsal firma tarafından taş ocağında saha içerisinde alçı taşı taşımada kullanılacak, çift çeker, damperli, hardox kasa, şoförlü 2 kırkayak kamy... Devamı

2 firma teklif verdi 07 Aralık 2022

Bursa'da Kiralık Kule Vinç Aranıyor

1 adet, Süre: 6 Ay
Bursa, Karabey bölgesinde kurumsal firma tarafından fabrika inşaatında kullanılacak, 8T kapasiteli, 60m bom, 50m kanca altı yüksekliği, bom ucunda 1.2T kaldırabilecek, o... Devamı

1 firma teklif verdi 07 Aralık 2022

Muğla'da Kiralık Belden Kırma Kamyon Aranıyor

1 adet, Süre: 2 Ay
Muğla, Akbük' de villa projesinde saha içi işlerde kullanılacak, Volvo A25E muadili, şoförlü belden kırma kamyon kiralanacaktır. Şoföre kalacak yer ve yemek temin edilec... Devamı

1 firma teklif verdi 06 Aralık 2022

Antalya'da Kiralık Kule Vinç Aranıyor

1 adet, Süre: 6 + 6 Ay
Antalya, Alanya ilçesinde konut projesinde kullanılacak, 8T-10T kapasiteli, 50m boma sahip, 50m kanca altı yüksekliği olan, operatörsüz kule vinç kiralanacaktır.

06 Aralık 2022

Mersin'de Kiralık Su Tankeri (Arazöz) Aranıyor

10 adet, Süre: 6 Ay
Mersin, Akkuyu Nükleer Enerji Santrali’ nde, yol sulama ve taşıma alanında kullanılacak, 2010 model ve üzeri, min. 20T, tomalı, şanzımanlı, şoförlü, 10 adet su tankeri (... Devamı

06 Aralık 2022

Isparta'da Kiralık Beko Loder Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Ay
Isparta, Merkez' de okul projesinde kullanılacak, Jcb 3CX-4CX muadili, kırıcılı, operatörsüz kazıcı yükleyici (beko-loder) kiralanacaktır.

06 Aralık 2022
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
20.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

7.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

40.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.