İş Makinası Sektörü Haberleri

Japon Sumitomo Yatırım Arttırıyor

JAPON Sumitomo İş Makineleri Başkanı Shinji Shimomura, Türkiye’deki iş ortağı TSM Global ile başlattığı büyüme ve yatırım birlikteliğine daha yüksek ivme kazandırma kararı aldıklarını açıkladı.

Japonya menşeili Sumitomo İş Makineleri, Türkiye'deki iş ortağı TSM Global ile başlattığı büyüme ve yatırım birlikteliğine daha yüksek ivme kazandırma kararı aldığını açıkladı. Türkiye'deki Sumitomo Ekskavatör kullanıcılarına ve TSM Global ‘in başarılı ekibine teşekkür etmek üzere Sumitomo İş Makineleri Başkanı Shinji Shimomura ve TSM Global Türkiye üst düzey yöneticileri İstanbul'da gerçekleştirilen toplantıda bir araya geldi. Toplantıda sektördeki gelişmeleri, geleceğe dönük planları ve Türkiye bazlı bölgesel büyüme ilgili açıklamalarda bulunuldu.

''Türkiye‘nin potansiyeline güvendiğimiz için büyük yatırımlar yapmak istiyoruz''

Türkiye’de son 3,5 yılda 8 bölge müdürlüğü ve 40’a yakın geniş bayi ağı ile istihdama katkı yaptıkları bilgisini veren Shinji Shimomura, ''Çok ciddi yatırımlar yaptık. Türkiye iş makineleri ekskavatör pazarındaki payımızı her geçen yıl artırdık ve ithal edilen ürünler arasında kendi ürün gamımızda lider konumuna geldik. Müşteri memnuniyetinde ve satış sonrası hizmetlerinde çok ileri gittik. Bu yaptığımız yatırımlara ek olarak 2018 'den sonra da, yatırımları daha da büyüterek devam edeceğiz. Türkiye‘nin potansiyeline güvendiğimiz için büyük alanlara yatırım yapıp, her büyük projede ülkenin gelişimine destek vermek istiyoruz'' dedi.

''Türkiye coğrafik olarak bizim açımızdan çok önemli'' 

Türkiye'nin coğrafi konumunun önemine değinen Shimomura, ''Türkiye coğrafik olarak bizim açımızdan çok önemli. Türkiye; Orta Doğu, Afrika ve Avrupa'yı birbirine bağlayan çok önemli köprü konumunda biz bunun önemini bildiğimiz için Türkiye bizim için çok ciddi önem teşkil ediyor. Türkiye, Avrupa ve Hindistan'da fabrikamız yok. O yüzden gelecek ile ilgili planlarımızda Türkiye'nin önemi her geçen gün bizim için daha da artıyor. Türkiye’nin önemi ve artan potansiyeli ve bölgedeki coğrafi stratejik önemi açısından gerekli koşullar oluştuğunda ilerde Türkiye’de üretimi de gündemimize alabiliriz '' şeklinde konuştu.

''Teknolojiye çok ciddi yatırım yapıyoruz''

Teknolojik geliştirmelere çok ciddi yatırım yaptıklarının altını çizen Shimomura, ''Japonya'da yüksek teknolojili makineler konusunda ürettiğimiz ve denediğimiz ürünler var. İş makinaları sektöründe her geçen gün teknolojinin daha etkin olacağını düşünüyoruz'' açıklamasında bulundu.

Geçen yıl yeni 6 serisi ürünlerini Türk kullanıcılarının beğenisine sunduklarını dile getiren Shimomura, ''Bu alanda özellikle yakıt sarfiyatında büyük avantajımız, aynı zamanda makine çalışma veriminin yeni seride çok yüksek olması ve operatörlerin rahat kullanımı ve verimlerinde artış olması bizi iş makineleri ekskavatör pazarında lider konumuna taşıdı'' diye konuştu. Bu başarıda Sumitomo Ekskavatörlerin yeni serilerinin kullanıcıya sağladığı avantajlar kadar, TSM GLOBAL ekibinin de özverili çalışması ve 7/24 servis sağlama kapasiteleri etkili oldu.

Sumitomo’dan TSM Global’e Ödül

Toplantı sonunda Sumitomo İş Makineleri Başkanı Shinji Shimomura, TSM Global CEO’su ve ortağı Taner Sönmezer’e ve ekibine başarılarından ötürü teşekkür ederek plaket verdi. Sumitomo Ekskavatörlerinin dünya pazarında yükselen yıldızı Türkiye’nin büyüyen ekonomisine işaret eden TSM Global CEO’su Taner Sönmezer, TSM Global olarak bu büyümeye katkı sağlamayı hedeflediklerini söyleyerek teşekkür etti. Sönmezer, iş makineleri pazarının bu yıl da geçen yıl olduğu gibi büyüme trendini sürdüreceği beklentisinde olduklarının ve bu yönde yatırımlarını devam ettireceklerini sözlerine ekledi.


2219 kez görüntülendi 11 Mart 2018

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

İnşaattan madenciliğe, tarımdan sanayiye kadar geniş bir yelpazede hizmet sunan iş makineleri sektörü, 2023 yılında kendini gösteren güçlü satış trendiyle dikkat çekiyor.

14 Kasım 2023
Ülkemizde çeşitli sektörlere doğrudan veya dolaylı hizmet sağlayan iş makineleri sektörü, 2023 yılında da güçlü bir satış ivmesi sergilemeye devam ediyor. İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) tarafından açıklanan tahminlere göre, temmuz ayında T&uum...

14 Ağustos 2023
İş ve istif makineleri sektöründe talep, üç yıl önce başlayan artış eğilimini mayıs ayında da sürdürdü. Türkiye'de İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ve İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER) tarafından açı...

05 Temmuz 2023
Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Kahramanmaraş'da Kiralık Mini Loder (Bobcat) Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Ay
Kahramanmaraş, Merkez'de sanayi sitesinde hafriyat taşımada kullanılacak, operatörlü mini loder (Bobcat) kiralanacaktır.

24 Mayıs 2024

Çanakkale'de Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

1 adet, Süre: 12 Ay
Çanakkale, Ezine ilçesinde TOKI şantiyesinde katlara malzeme iletmede kullanılacak, 18m-21m arası yüksekliğe ulaşabilen, operatörlü telehandler Manitou kiralanacaktır. O... Devamı

2 firma teklif verdi 24 Mayıs 2024

Tokat'da Kiralık Beko Loder Aranıyor

1 adet, Süre: 3 Ay
Tokat, Zile ilçesinde saha içerisinde kömür yüklemede kullanılacak, JCB 4CX muadili, operatörlü kazıcı yükleyici (beko loder) kiralanacaktır. Operatör için kalacak yer v... Devamı

24 Mayıs 2024

Antalya'da Kiralık 10 Teker Kamyon Aranıyor

2 adet, Süre: 12 Ay
Antalya, Alanya ilçesinde saha içerisinde atık malzeme taşımada kullanılacak, tek çeker, sac kasa, şoförlü 2 adet 10 teker kamyon kiralanacaktır. Şoförler için kalacak y... Devamı

3 firma teklif verdi 23 Mayıs 2024

İstanbul'da Kiralık Portatif Dizel Jeneratör Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Ay
İstanbul, Bahçeşehir ilçesinde kaynak makinası için güç üretmede kullanılacak, 10kVA-15kVA arası kapasiteli portatif dizel jeneratör kiralanacaktır.

23 Mayıs 2024

Ankara'da Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Ay
Ankara, Polatlı ilçesinde depodan malzeme taşımada kullanılacak, 18m yüksekliğe ulaşabilen, operatörlü telehandler Manitou kiralanacaktır. Operatör için yemek temin edil... Devamı

1 firma teklif verdi 22 Mayıs 2024
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
20.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

7.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

40.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.