İş Makinası Sektörü Haberleri

JCB Güç Sistemleri, SİF İş Makinaları Ile Türkiye’de

SİF İş Makinaları, JCB Power Systems (JCB Güç Sistemleri) Türkiye temsiliciliğini de üstlendi. JCB Güç Sistemleri, birçok ekipman ve ürüne OEM diye tabir edilen endüstriyel ve jeneratör tipinde dizel motor tedariki sağlıyor

 

1970’li yıllarda motor üretimi için başlayan Ar-Ge çalışmaları, 4 silindirli prototip modellerin üretimi için devam etti. 2004 yılında talepleri karşılamak amacı ile kurulan JCB Power Systems (JCB Güç Sistemleri) milyonlarca sterlinlik bir üretim tesisi ve montaj hattına sahip fabrikasından çıkan ilk ürün ile birlikte JCB motor lansmanı yapıldı. Projenin derinlemesine araştırma ve geliştirme aşaması sırasında dünyanın önde gelen uluslararası tedarikçileri ve motor teknolojisi danışmanlarının uzmanlık alanlarından birinde taslak hazırlandı. Yüzlerce prototip yapıldı, bunlar geniş bir uygulama yelpazesinde denendi ve 100.000 saatlik titiz testler gerçekleştirildi.

Kendini kanıtladı

JCB motora sahip JCB DizelMax adlı araç, 2007 yılında saatte 563,418 km hızı ile ‘Karadaki En Hızlı Dizel Araç’ olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na gireken, JCB marka motorların gücünü tüm dünyaya kanıtlandı. 2 yıl gibi kısa bir sürede 50.000 adetlik satış rakamına ulaşan JCB motorlar ile jeneratör üretimine de geçildi.Talebin hızlı artmasının bir sonucu olarak 2011 yılında Hindistan fabrikası üretime başlamıştır. 2012 yılında Stage IIB/Tier4i üretimi ile 200.000 adede ulaşan JCB, 2013 yılında 6 silindirli motorların üretimine başlamıştır. Gelişen teknoloji ile 2015 yılında Stage IV/Tier4 üretimi başlamasından bir yıl sonra 2016 yılında 500.000 adet motor satışı gerçekleştirilmiştir.

Düşük maliyetli motor

Kuruluşundan bu yana geçen 14 yıllık süre zarfında JCB Power Systems, üretim tesisi, montaj hattı, Ar-Ge merkezi gibi yatırımlarını aralıksız sürdürmekte ve büyümesini devam ettiriyor. JCB Motorlar, yenilik, kalite, güven ve yakıt verimliliği ile JCB’nin gücü ve güvenilirliğini birleştirilerek üstün performans sunuyor. JCB üretimi motorlar, kompakt ve kurulumu kolay olmalarının yanısıra daha düşük maliyetli olarak dikkat çekiyor. Kullanıcı geri bildirimlerinden yola çıkarak tasarlanan bu ürünler, binlerce saat teste tabi tutulmaktadır. En yeni JCB EcoMAX motorları, geliştirilmiş soğutmalı EGR ve eşsiz yanma ile pahalı ve gerekli olmayan Dizel partikül filtreleri (DPF) olmadan emisyon değerlerini karşılıyor.

JCB, motorlarında ana komponentlere 2 yıl sınırsız saat garantisi veriyor

Bundan sonra Türkiye’deki kullanıcılara SİF İş Makinaları güvencesi ile sunulacak JCB Power Systems'e ait dizel motorlar, yol ve yol dışı araç ve traktör, jeneratör, kompresör, pompa, araç üstü ekipman, yer altı ve üstü maden makinesi üreticileri, savunma sanayi, petrol, endüstri, marin ve diğer birçok sektörde yoğun talep görmesi bekleniyor.

Kaynak: Formen Dergisi


1141 kez görüntülendi 06 Temmuz 2018

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

İş makinası sahipleri ve iş makinası arayanlar Android uygulamamızı makinaparkuru. com/android adresinden indirebilirsiniz.

17 Şubat 2021
Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019
İş makineleri üreticisi JCB, geliştirdiği patenti kullandığı iddiasıyla iş makineleri üreticisi Manitou’ya dava açtı.

06 Mart 2019
Orman Genel Müdürlüğü, makine parkını MST ekskavatörleri ile güçlendirmeyi sürdürdü.

06 Mart 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Ankara'da Kiralık Kırkayak Kamyon Aranıyor

2 adet, Süre: 12 Ay
Ankara, Bala ilçesinde kurumsal firma tarafından taş ocağında saha içerisinde alçı taşı taşımada kullanılacak, çift çeker, damperli, hardox kasa, şoförlü 2 kırkayak kamy... Devamı

2 firma teklif verdi 07 Aralık 2022

Bursa'da Kiralık Kule Vinç Aranıyor

1 adet, Süre: 6 Ay
Bursa, Karabey bölgesinde kurumsal firma tarafından fabrika inşaatında kullanılacak, 8T kapasiteli, 60m bom, 50m kanca altı yüksekliği, bom ucunda 1.2T kaldırabilecek, o... Devamı

1 firma teklif verdi 07 Aralık 2022

Muğla'da Kiralık Belden Kırma Kamyon Aranıyor

1 adet, Süre: 2 Ay
Muğla, Akbük' de villa projesinde saha içi işlerde kullanılacak, Volvo A25E muadili, şoförlü belden kırma kamyon kiralanacaktır. Şoföre kalacak yer ve yemek temin edilec... Devamı

1 firma teklif verdi 06 Aralık 2022

Antalya'da Kiralık Kule Vinç Aranıyor

1 adet, Süre: 6 + 6 Ay
Antalya, Alanya ilçesinde konut projesinde kullanılacak, 8T-10T kapasiteli, 50m boma sahip, 50m kanca altı yüksekliği olan, operatörsüz kule vinç kiralanacaktır.

06 Aralık 2022

Mersin'de Kiralık Su Tankeri (Arazöz) Aranıyor

10 adet, Süre: 6 Ay
Mersin, Akkuyu Nükleer Enerji Santrali’ nde, yol sulama ve taşıma alanında kullanılacak, 2010 model ve üzeri, min. 20T, tomalı, şanzımanlı, şoförlü, 10 adet su tankeri (... Devamı

06 Aralık 2022

Isparta'da Kiralık Beko Loder Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Ay
Isparta, Merkez' de okul projesinde kullanılacak, Jcb 3CX-4CX muadili, kırıcılı, operatörsüz kazıcı yükleyici (beko-loder) kiralanacaktır.

06 Aralık 2022
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
20.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

7.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

40.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.