İş Makinası Sektörü Haberleri

Kanal İstanbul'un Detayları Belli Oldu!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, iş makinası sektörünün de merakla beklediği Kanal İstanbul Projesi'ne ilişkin detayları anlattı. Bakan Arslan, Kanal İstanbul'un güzergahının Küçükçekmece-Sazlıdere-Durusu arasında olacağını açıkladı. Dev projede ilk kazma bu yıl vurulacak.

İŞ MAKİNASI SEKTÖRÜNÜN MERAKLA BEKLEDİĞİ KANAL İSTANBUL'UN GÜZERGAHI

Küçükçekmece-Sazlıdere-Durusu koridroru Kanal İstanbul projesinin yolu olarak tespit edilmiştir. Güzergah 45 kilometredir.  Küçükçekmece Gölü'nden başlayacaktır.  Bütün bu çalışmalar yapılırken liman ve lojistik merkezi gibi entegre projelerde bununla birlikte değerlendirildi. Karadeniz'de çıkacak dolgu malzemelerinden dolayı lojistik merkezi olarak kullanabileceğimiz proje alanı... Projede ilk kazma bu yıl vurulacak.

17 bin metre sondaj 2017 yılı sonu itibarıyla tamamlandı

Ağustos 2017 tarihi itibarıyla çalışmalara başlandı. Güzergahların tespiti buna bağlı olacaktır. Sayısal model çalışmaların yapılması, deprem risk değerlendirmelerinin yapılması, rüzgar ve dalga ikliminin çalışmalarının yapılması ve entegre olacağı bütün projelerin yapılmsı bu yılbaşı itibarıyla çalışmalarımızı tamamladık.

Çevresel koşullar ile maden alanlarını, sit alanları, hassas alanları, yer altı ve yer üstü toprak ve su kaynakları ayrıca kanal uzunluğu, kamulaştırma gibi etkenler çerçevesinde de dikkate alınarak 5 farklı güzergah üzerinde çalışmalar devam ettirildi.

Kanal güzergahı boyunca tek bir yer altı sularının bulunmadığı tespit edildi.  Kanal İstanbul projesinde tsunami ile parametreler belirlenirken, kayıtlı tüm veriler çerçevesinde detaylı çalışmalar yapılmış ve olumsuz etkisinin olmayacağı da tespit edilmiştir. 17 bin metre sondaj 2017 yılı sonu itibarıyla tamamlanmıştır.
 
Avcılar, Arnavutköy, Başakşehir ve Küçükçekmece'deki ev ve arsa fiyatları yükselecek

Kanal İstanbul'un güzergahının belli olmasıyla birlikte İstanbul'un 4 ilçesine adeta talih kuşu kondu. Kanal İstanbul'un güzergahına yakın ilçeler olan Avcılar, Arnavutköy, Başakşehir ve Küçükçekmece'deki ev ve arsa fiyatlarının ciddi derecede yükselmesi bekleniyor.


2097 kez görüntülendi 16 Ocak 2018

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

İnşaattan madenciliğe, tarımdan sanayiye kadar geniş bir yelpazede hizmet sunan iş makineleri sektörü, 2023 yılında kendini gösteren güçlü satış trendiyle dikkat çekiyor.

14 Kasım 2023
Ülkemizde çeşitli sektörlere doğrudan veya dolaylı hizmet sağlayan iş makineleri sektörü, 2023 yılında da güçlü bir satış ivmesi sergilemeye devam ediyor. İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) tarafından açıklanan tahminlere göre, temmuz ayında T&uum...

14 Ağustos 2023
İş ve istif makineleri sektöründe talep, üç yıl önce başlayan artış eğilimini mayıs ayında da sürdürdü. Türkiye'de İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ve İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER) tarafından açı...

05 Temmuz 2023
Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Eskişehir'de Kiralık Paletli Yükleyici Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Hafta
Eskişehir, Mihalgazi ilçesinde bulunan kaplıcalarda bahçe düzenleme için kullanılacak, Cat 963 muadili, operatörlü paletli yükleyici kiralanacaktır. Operatör için kalaca... Devamı

11 Aralık 2023

İstanbul'da Kiralık Sabit Beton Pompası Aranıyor

1 adet, Süre: 10 Gün
İstanbul, Bakırköy ilçesinde İncirli metro istasyonun şantiyesinde kullanılacak, 100m uzunluğa sahip operatörlü sabit beton pompası kiralanacaktır. Operatör için yer ve ... Devamı

1 firma teklif verdi 11 Aralık 2023

Kırşehir'de Kiralık Traktör Aranıyor

1 adet, Süre: 15 Gün
Kırşehir, Merkez'de tarla sürmede kullanılacak, şoförsüz traktör kiralanacaktır.

11 Aralık 2023

Aydın'da Kiralık Paletli Ekskavatör Aranıyor

1 adet, Süre: 6 Ay
Aydın, Didim ilçesinde konut hafriyatında kullanılacak, 35T-40T kapasiteli, kırıcısı olan, operatörlü paletli ekskavatör kiralanacaktır. Operatör için kalacak yer ve yem... Devamı

11 Aralık 2023

Trabzon'da Kiralık Paletli Mini Ekskavatör Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Gün
Trabzon, Çaykırı ilçesinde bulunan bir binanın bodrum katında tesviye ve bahçe düzenlemede kullanılacak 1T-2T kapasiteli operatörlü paletli mini ekskavatör kiralanacaktı... Devamı

08 Aralık 2023

Düzce'de Kiralık Vibrasyonlu El Silindiri Aranıyor

1 adet, Süre: 2 Ay
Düzce, Kaynaşlı ilçesinde bulunan villa bahçesinde toprak sıkıştırmada kullanılacak, operatörsüz vibrasyonlu el silindiri kiralanacaktır.

08 Aralık 2023
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
20.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

7.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

40.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.