İş Makinası Sektörü Haberleri

Komatsu'dan Sürücüsüz Yük Kamyonu

Temsa İş Makinaları’ının 1983 yılından itibaren distribütörlüğünü yaptığı Komatsu, sürücüsüz yük kamyonu yapacağını duyurdu. Günümüzde otomobillerde uygulanmaya çalışılan sürücüsüz sistemler artık yük kamyonlarında da kullanılmaya başlanıyor.

Dünya genelinde iş makinaları üretimi yapan Komatsu firması Otonom Taşıma Sistemi (AHS) olarak adlandırdığı teknoloji ile birlikte şoför kabini olmayan yük kamyonları ile her iki yöne aynı hızda gidebiliyor. Bu kamyonlarda ise sürücü kabini için ayrılan yer, daha fazla yük taşıma için küçültülüyor.

2008 yılından itibaren sürücüsüz kamyon çalışmalarını yapan firma Şili ve Avustralya’da bu sistemleri kullandı. Otonom taşıma aracı adı verilerek geliştirilen bu kamyon tamamen kabinsiz olarak tasarlandı. Simetrik olan kamyon, tüm tekerlerine eşit yük dağıtıyor. Bu da daha iyi yol tutmasına neden oluyor. Kamyonda sürücü olmaması, kamyonun verimliliğini arttırdığı gibi tekerleklerin daha az yıpranmasını sağlıyor. Ayrıca geliştirilen bu kamyon 230 tona kadar yük taşıyabildiği gibi, saatte 64 kilometre de hız yapıyor.


1787 kez görüntülendi 16 Kasım 2017

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019
İş makineleri üreticisi JCB, geliştirdiği patenti kullandığı iddiasıyla iş makineleri üreticisi Manitou’ya dava açtı.

06 Mart 2019
Orman Genel Müdürlüğü, makine parkını MST ekskavatörleri ile güçlendirmeyi sürdürdü.

06 Mart 2019
İnşaat ekipmanı şirketleri Caterpillar ve Pon Equipment, Norveç’te 26 ton ağırlığında ve tamamen elektrikli olarak çalışan bir ekskavatör üretti.

01 Şubat 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Malatya'da Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

1 adet, Süre: 12 Ay
Malatya, Yeşilyurt ilçesinde TOKİ şantiyesinde katlara malzeme iletme işinde kullanılacak, Manitou 1840 muadili, operatörlü telehandler Manitou kiralanacaktır. Operatör ... Devamı

1 firma teklif verdi 01 Haziran 2023

Kırklareli'de Kiralık Dozer Aranıyor

1 adet, Süre: 6 Ay
Kırklareli, Pehlivanköy ilçesinde köylerde DSİ işinde toplulaştırma projesinde kullanılacak, Cat D6 muadili, operatörlü dozer kiralanacaktır. Operatör için kalacak yer v... Devamı

1 firma teklif verdi 01 Haziran 2023

Bursa'da Kiralık 10 Teker Kamyon Aranıyor

8 adet, Süre: 12 Ay
Bursa, Yenişehir ilçesinde hızlı tren hattı projesinde 12km mesafede hafriyatta kullanılacak, tek çeker, damperli, hardox kasa, şoförlü 8 adet 10 teker kamyon kiralanaca... Devamı

01 Haziran 2023

Antalya'da Kiralık Hiyap (Araç Üstü) Vinç Aranıyor

3 adet, Süre: 3 Ay
Antalya, Alanya ilçesinde Bayırköy TOKİ şantiyesinde konvansiyonel ahşap kalıp kiremit kereste ve paletli malzeme iletmede kullanılacak,
2 adet tek kırma 16T-20T a... Devamı

01 Haziran 2023

İzmir'de Kiralık Beton Mikseri Aranıyor

1 adet, Süre: 3 Ay
İzmir, Urla ilçesinde hazır sıvada kullanılacak, 9m³-12m³ arası kapasiteli, operatörsüz beton mikseri kiralanacaktır.

01 Haziran 2023

Ankara'da Kiralık Beton Mikseri Aranıyor

1 adet, Süre: 3 Ay
Ankara, Kızılcahamam ilçesinde elektrik altyapı işinde direk çukurlarına beton dökmede kullanılacak, 8m³ kapasiteli, operatörlü beton mikseri kiralanacaktır. Operatör iç... Devamı

01 Haziran 2023
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
20.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

7.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

40.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.