İş Makinası Sektörü Haberleri

Komatsu'dan Sürücüsüz Yük Kamyonu

Temsa İş Makinaları’ının 1983 yılından itibaren distribütörlüğünü yaptığı Komatsu, sürücüsüz yük kamyonu yapacağını duyurdu. Günümüzde otomobillerde uygulanmaya çalışılan sürücüsüz sistemler artık yük kamyonlarında da kullanılmaya başlanıyor.

Dünya genelinde iş makinaları üretimi yapan Komatsu firması Otonom Taşıma Sistemi (AHS) olarak adlandırdığı teknoloji ile birlikte şoför kabini olmayan yük kamyonları ile her iki yöne aynı hızda gidebiliyor. Bu kamyonlarda ise sürücü kabini için ayrılan yer, daha fazla yük taşıma için küçültülüyor.

2008 yılından itibaren sürücüsüz kamyon çalışmalarını yapan firma Şili ve Avustralya’da bu sistemleri kullandı. Otonom taşıma aracı adı verilerek geliştirilen bu kamyon tamamen kabinsiz olarak tasarlandı. Simetrik olan kamyon, tüm tekerlerine eşit yük dağıtıyor. Bu da daha iyi yol tutmasına neden oluyor. Kamyonda sürücü olmaması, kamyonun verimliliğini arttırdığı gibi tekerleklerin daha az yıpranmasını sağlıyor. Ayrıca geliştirilen bu kamyon 230 tona kadar yük taşıyabildiği gibi, saatte 64 kilometre de hız yapıyor.


2015 kez görüntülendi 16 Kasım 2017

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

İnşaattan madenciliğe, tarımdan sanayiye kadar geniş bir yelpazede hizmet sunan iş makineleri sektörü, 2023 yılında kendini gösteren güçlü satış trendiyle dikkat çekiyor.

14 Kasım 2023
Ülkemizde çeşitli sektörlere doğrudan veya dolaylı hizmet sağlayan iş makineleri sektörü, 2023 yılında da güçlü bir satış ivmesi sergilemeye devam ediyor. İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) tarafından açıklanan tahminlere göre, temmuz ayında T&uum...

14 Ağustos 2023
İş ve istif makineleri sektöründe talep, üç yıl önce başlayan artış eğilimini mayıs ayında da sürdürdü. Türkiye'de İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ve İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER) tarafından açı...

05 Temmuz 2023
Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Antalya'da Kiralık 10 Teker Kamyon Aranıyor

2 adet, Süre: 12 Ay
Antalya, Alanya ilçesinde saha içerisinde atık malzeme taşımada kullanılacak, tek çeker, sac kasa, şoförlü 2 adet 10 teker kamyon kiralanacaktır. Şoförler için kalacak y... Devamı

1 firma teklif verdi 23 Mayıs 2024

Antalya'da Kiralık Lastikli Yükleyici Aranıyor

1 adet, Süre: 12 Ay
Antalya, Alanya ilçesinde atık malzeme yüklemede kullanılacak, 16T kapasiteli, operatörlü lastikli yükleyici kiralanacaktır. Operatör için kalacak yer ve yemek temin edi... Devamı

6 firma teklif verdi 23 Mayıs 2024

İstanbul'da Kiralık Portatif Dizel Jeneratör Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Ay
İstanbul, Bahçeşehir ilçesinde kaynak makinası için güç üretmede kullanılacak, 10kVA-15kVA arası kapasiteli portatif dizel jeneratör kiralanacaktır.

23 Mayıs 2024

Ankara'da Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Ay
Ankara, Polatlı ilçesinde depodan malzeme taşımada kullanılacak, 18m yüksekliğe ulaşabilen, operatörlü telehandler Manitou kiralanacaktır. Operatör için yemek temin edil... Devamı

1 firma teklif verdi 22 Mayıs 2024

Ankara'da Kiralık 10 Teker Kamyon Aranıyor

2 adet, Süre: 4 Ay
Ankara, Sincan alt yapı çevre düzenlemesinde saha içerisinde kullanılacak çift çeker, hardox kasa, şoförlü 2 adet 10 teker kamyon kiralanacaktır. Şoförler için yemek tem... Devamı

22 Mayıs 2024

Muğla'da Kiralık Su Tankeri (Arazöz) Aranıyor

1 adet, Süre: 3 Ay
Muğla, Bodrum ilçesinde bulunan şantiyede temel ve yol sulamada kullanılacak, 20T-25T arası kapasiteli, tam sistemli olan, operatörsüz su tankeri Arazöz kiralanacaktır.

1 firma teklif verdi 22 Mayıs 2024
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
20.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

7.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

40.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.