İş Makinası Sektörü Haberleri

Manitou İnşaat Sektöründe Büyümeye Devam Ediyor

Manitou, 2017 yılı üçüncü çeyreğinde güçlü bir büyüme trendi yaşadı. Şirket, bu dönemde geçen yılın aynı çeyreğine göre satışlarını yüzde 10 artırarak 354 milyon Euro toplam gelir elde etti.

Dokuz aylık toplam geliri ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artarak 1,16 milyar Euro oldu. Manitou Genel Müdürü Michel Denis, bu olağandışı büyümenin Avrupa motor standartlarının olumsuz etkilerinin düzeltilmesinin bir sonucu olduğunu, satışlardaki büyümenin 2017 yılı toplam performansına yakın, övülecek bir performans olduğunu belirtti.

Yapılan açıklamalarda, inşaat segmenti ürünlerinin en güçlü büyümesini yaşamaya devam ettiği ve bu büyümede gelişmiş ülkelerdeki iş makinası kiralama şirketlerinin önemli bir katkısı olduğu ifade edildi. Tarım segmenti satışlarında ise düşük gıda fiyatlarının olumsuz etkisinin Manitou ürün hattının modernizasyonu ile giderilmesiyle geçen yıl ile aynı seviyenin sağlandığı belirtildi. Son olarak, hammadde fiyatlarındaki iyileşme sayesinde büyüyen maden sektörüne yapılan satışlarda iyileşme yaşandığı kaydedildi.

Kaynak: Forum Makina


2141 kez görüntülendi 08 Kasım 2017

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

İnşaattan madenciliğe, tarımdan sanayiye kadar geniş bir yelpazede hizmet sunan iş makineleri sektörü, 2023 yılında kendini gösteren güçlü satış trendiyle dikkat çekiyor.

14 Kasım 2023
Ülkemizde çeşitli sektörlere doğrudan veya dolaylı hizmet sağlayan iş makineleri sektörü, 2023 yılında da güçlü bir satış ivmesi sergilemeye devam ediyor. İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) tarafından açıklanan tahminlere göre, temmuz ayında T&uum...

14 Ağustos 2023
İş ve istif makineleri sektöründe talep, üç yıl önce başlayan artış eğilimini mayıs ayında da sürdürdü. Türkiye'de İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ve İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER) tarafından açı...

05 Temmuz 2023
Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Çanakkale'de Kiralık Kaya Delici (Ankraj) Aranıyor

1 adet, Süre: 2 Gün
Çanakkale, Eski Bayramiç ilçesinde bulunan RES şantiyesinde 2m derinliğinde 300 adet delik açmada kullanılacak, operatörlü kaya delici (Ankraj) kiralanacaktır.

28 Mayıs 2024

Taşkent, Özbekistan'da Kiralık Fore Kazık Makinası Aranıyor

1 adet, Süre: 4 Ay
Kazakistan'da elektrik santrali projesinde boru hattı temeli için 25m derinliğinde 80cm çapında delik açmada kullanılacak, operatörsüz fore kazık makinası kiralanacaktır.

28 Mayıs 2024

Malatya'da Kiralık Paletli Ekskavatör Aranıyor

2 adet, Süre: 1 Hafta
Malatya, Bostanbaşı ilçesinde bina temelinde hafriyat taşımada kullanılacak, 30T-35T arası kapasiteli, kırıcısı ve kovası olan, operatörlü veya operatörsüz, 2 adet palet... Devamı

1 firma teklif verdi 27 Mayıs 2024

Ağrı'da Kiralık Kompaktör Aranıyor

1 adet, Süre: 6 Ay
Ağrı, Doğubeyazıt ilçesinde Botaş projesinde kullanılmak üzere, 3T-3.5T arası kapasiteli kompaktör kiralanacaktır.

2 firma teklif verdi 27 Mayıs 2024

Muğla'da Kiralık Su Tankeri (Arazöz) Aranıyor

1 adet, Süre: 3 Ay
Muğla, Bodrum ilçesinde yangın söndürmede kullanılacak, tam sistemi olan 20T-25T, operatörlü su tankeri Arazöz kiralanacaktır. 2 operatör olması tercihimizdir.

2 firma teklif verdi 27 Mayıs 2024

Siirt'de Kiralık Beko Loder Aranıyor

1 adet, Süre: 3 Gün
Siirt, Eruh ilçesinde bahçe düzenlemede kullanılacak, JCB 4CX muadili, operatörlü kazıcı yükleyici (beko loder) kiralanacaktır.

27 Mayıs 2024
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
20.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

7.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

40.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.