İş Makinası Sektörü Haberleri

Manitou İnşaat Sektöründe Büyümeye Devam Ediyor

Manitou, 2017 yılı üçüncü çeyreğinde güçlü bir büyüme trendi yaşadı. Şirket, bu dönemde geçen yılın aynı çeyreğine göre satışlarını yüzde 10 artırarak 354 milyon Euro toplam gelir elde etti.

Dokuz aylık toplam geliri ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artarak 1,16 milyar Euro oldu. Manitou Genel Müdürü Michel Denis, bu olağandışı büyümenin Avrupa motor standartlarının olumsuz etkilerinin düzeltilmesinin bir sonucu olduğunu, satışlardaki büyümenin 2017 yılı toplam performansına yakın, övülecek bir performans olduğunu belirtti.

Yapılan açıklamalarda, inşaat segmenti ürünlerinin en güçlü büyümesini yaşamaya devam ettiği ve bu büyümede gelişmiş ülkelerdeki iş makinası kiralama şirketlerinin önemli bir katkısı olduğu ifade edildi. Tarım segmenti satışlarında ise düşük gıda fiyatlarının olumsuz etkisinin Manitou ürün hattının modernizasyonu ile giderilmesiyle geçen yıl ile aynı seviyenin sağlandığı belirtildi. Son olarak, hammadde fiyatlarındaki iyileşme sayesinde büyüyen maden sektörüne yapılan satışlarda iyileşme yaşandığı kaydedildi.

Kaynak: Forum Makina


1939 kez görüntülendi 08 Kasım 2017

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019
İş makineleri üreticisi JCB, geliştirdiği patenti kullandığı iddiasıyla iş makineleri üreticisi Manitou’ya dava açtı.

06 Mart 2019
Orman Genel Müdürlüğü, makine parkını MST ekskavatörleri ile güçlendirmeyi sürdürdü.

06 Mart 2019
İnşaat ekipmanı şirketleri Caterpillar ve Pon Equipment, Norveç’te 26 ton ağırlığında ve tamamen elektrikli olarak çalışan bir ekskavatör üretti.

01 Şubat 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Kahramanmaraş'da Kiralık Beko Loder Aranıyor

3 adet, Süre: 6 Ay
Kahramanmaraş, Elbistan ilçesinde tek katlı köy konutlarının yapımında kullanılacak, Jcb 3CX-4CX muadili, operatörlü 3 adet kazıcı yükleyici (beko-loder) kiralanacaktır.... Devamı

2 firma teklif verdi 10 Haziran 2023

Kahramanmaraş'da Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

3 adet, Süre: 6 Ay
Kahramanmaraş, Elbistan ilçesinde tek katlı köy konutlarının yapımında kullanılacak, 9m-14m arası yüksekliğe ulaşabilen, operatörlü 3 adet telehandler Manitou kiralanaca... Devamı

3 firma teklif verdi 10 Haziran 2023

Bursa'da Kiralık Beton Mikseri Aranıyor

1 adet, Süre: 6 Ay
Bursa, Nilüfer ilçesinde GES projesinde panel ayaklarına beton dökmede yaklaşık 20km mesafede kullanılacak, 12m³ kapasiteli, operatörlü beton mikseri kiralanacaktır. Ope... Devamı

2 firma teklif verdi 10 Haziran 2023

Kahramanmaraş'da Kiralık Lastikli Ekskavatör Aranıyor

2 adet, Süre: 2 Ay
Kahramanmaraş, Ekinözü ilçesinde yıkım ve yükleme için kullanılacak, 20T-30T arası kapasiteli, operatörlü 2 adet lastikli ekskavatör kiralanacaktır.

09 Haziran 2023

Mersin'de Kiralık Paletli Ekskavatör Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Ay
Mersin, Merkez' de %40 eğimli yamaç tepede kazım işinde kullanılacak, 14m-15m uzunluğunda boma sahip, operatörlü paletli ekskavatör kiralanacaktır.

09 Haziran 2023

Elazığ'da Kiralık Kırkayak Kamyon Aranıyor

2 adet, Süre: 15 Gün
Elazığ-Kahramanmaraş arasında çimento ve benzeri inşaat malzemeleri taşımasında kullanılacak, 20T taşıma kapasiteli, şoförlü 2 adet kırkayak kamyon kiralanacaktır. Şoför... Devamı

09 Haziran 2023
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
20.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

7.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

40.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.