İş Makinası Sektörü Haberleri

Tarımda Teleskopik Yükleyici Kiralama Talebi Artıyor

Tarımda iş makinelerinin kullanımı her geçen gün artıyor. Bu doğrultuda İzmir Foça'da pamuk üretimi yapan Celepler Pamuk Sanayi'de bünyesinde bulundurduğu çırçır fabrikalarında pamuk yükleme, boşaltma ve istifleme gibi zorlu işlerde MST İş ve Tarım Makinalar'ından kiraladığı ve satın aldığı teleskopik yükleyicileri ve kazıcı yükleyicileri kullanıyor.

İzmir’in Foça ilçesine bağlı olan Gerenköy Beldesi'nde 1952 yılında Mustafa Celep tarafından ticari faaliyetlere başlamış olan Celepler Pamuk Sanayi, günümüzde zirai alanda Ege bölgesinde sayılı firmalar arasında yer alarak üretimlerini sürdürüyor. 1984 yılında şirketleşerek Celepler Pamuk Sanayi ve Ticaret unvanını alan şirket, başta pamuk olmak üzere, buğday, mısır, arpa, saman, slaj, zeytin, enginar, erik, üzüm, nar gibi ürünlerin üretimi, işlenmesi ve borsalar nezdinde ticaretini gerçekleştiriyor. Firma, adı geçen ürünlerin yetiştirilmesi, hasadı ve işlenmesi sırasında, sahip olduğu teknolojik ekipmanlar ve bin 500’ü aşkın personel ile sektörün önde gelen isimlerinden biri. Firmanın ikinci kuşak yöneticilerinden olan Baki Celep, 1952 yılından bu yana devam eden geleneğin sürüdürülmesinin önemine şu şekilde değiniyor: “Babamız ilk olarak 1952 yılında ticari faaliyetleri başlatmış ve günümüze kadar gelinen süreçte, hiçbir aksama yaşamadan çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Biz bir aile şirketiyiz ve şu anda şirkette üçüncü kuşağımız, yani çocuklarımı hatta yavaş yavaş torumlarımız da görev almaya başladı. Bu geleneği sürdürmek bizim için son derece önemli ve çok değe verdiğimiz bir geçmişimiz var.” Toplamda dört kardeş olduklarını ve üç kardeş olarak baba mesleğini sürdürdüklerini ifade eden Celep, “Kardeşlerimizden biri farklı bir sektörde çalışmalarını sürdürürken biz üç kardeş pamuk, çiftçilik ve gıda üzerinde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” dedi.

Sanko ile çok uzun yıllardır iş birliği içinde olduklarını ve pamuk işlemeye başladıkları yıllardan bu yana Sanko ile ticari bir birliktelik oluşturduklarını hatırlatan Celep, “Sanko ile olan dostluğumuz çok uzun yıllara dayanıyor. Fabrikayı kurduğumuz dönemden bu yana işlediğimiz pamuğun bir kısmını Sanko’ya veriyoruz” dedi. Yıllar içerisinde Sanko’nun iş makinesi üretimini ileri boyutlara taşıması ile birlikte makine ihtiyaçlarını da Sanko İş Makinaları’ndan karşılamaya başladıklarını ifade eden Celep, “Sanko makine üretmeye başlayınca, biz de makinelerimizi onlardan temin etmeye karar verdik. Şu anda her yıl düzenli olarak 10 adet telehandler kiralaması gerçekleştiriyoruz. Bunun haricinde birkaç adet telehandleri de satın aldık ve kendi makine parkımıza ekledik. Ayrıca birkaç adet MST marka kazıcı yükleyicimiz de bulunuyor” dedi. Makineleri depolarda bulunan pamukların taşınması amacı ile kullandıklarını ifade eden Celep, özellikle Ege bölgesinde birkaç adet depolama merkezlerinin bulunduğunu belirtti. Çiftçilerin toplamış olduğu pamukların bu depolara getirildiğini dile getiren Celep, “Alım depolarımıza çiftçiler ürünlerinin işlenmesi için bize getiriyor. Biz de özellikle teleskopik yükleyicileri depoların doldurulup boşaltılmasında kullanıyoruz. Yani hem çiftçiden malı alıp depoluyoruz, hem de depodaki malları sevkıyat için taşıyoruz” dedi.

Kaynak: Makina Market


1110 kez görüntülendi 06 Kasım 2017

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

İş makinası sahipleri ve iş makinası arayanlar Android uygulamamızı makinaparkuru. com/android adresinden indirebilirsiniz.

17 Şubat 2021
Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019
İş makineleri üreticisi JCB, geliştirdiği patenti kullandığı iddiasıyla iş makineleri üreticisi Manitou’ya dava açtı.

06 Mart 2019
Orman Genel Müdürlüğü, makine parkını MST ekskavatörleri ile güçlendirmeyi sürdürdü.

06 Mart 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

İstanbul'da Kiralık Paletli Ekskavatör Aranıyor

1 adet, Süre: 2 aylık
İstanbul Beykoz'da Kum sahasında düzenleme işinde çalıştırılmak üzere 20-25 ton KAPASİTELİ 1 adet PALETLİ ekskavatör 2 aylık operatörlü olarak kiralanacaktır

03 Aralık 2021

Ankara'da Kiralık Kule Vinç Aranıyor

1 adet, Süre: 7 aylık
Ankara Çayyolu'nda 25 katlı konut projesine uygun 1 adet kule vinç yaklaşık en az 7 aylık operatörlü olarak kiralanacaktır. İş 01 ocak 2022 tarihinde başlayacaktır.

03 Aralık 2021

Muğla'da Kiralık Kule Vinç Aranıyor

1 adet, Süre: 5 aylık
Muğla Bodrum'da konut projesinde çalıştırılmak üzere 30 metre yükseklik 65 metre bom, bom ucunda 1-1,5 ton taşıma kapasiteli 6-8 ton taşıma kapasiteli sabit şaseli 1 ade... Devamı

03 Aralık 2021

Ağrı'da Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

1 adet, Süre: 1 yıllık
Ağrı'da Çimento fabrikasında kullanılmak üzere 10 metre kapasiteli 1 adet telehandler 1 yıllık ACİL operatörlü olarak kiralanacaktır.

1 firma teklif verdi 02 Aralık 2021

Bursa'da Kiralık Kule Vinç Aranıyor

2 adet, Süre: 8 aylık
Bursa Nilüfer'de konut projesinde çalıştırılmak üzere 50-55 metre yükseklik 1 adet 65 metre yükseklik 1 adet, 60 metre bom, 8 ton kapasiteli 2 adet kule vinç 8 aylık ope... Devamı

1 firma teklif verdi 02 Aralık 2021

Trabzon'da Kiralık Lastikli Ekskavatör Aranıyor

1 adet, Süre: 3 aylık
Trabzon Maçka'da Elektrik kanalı işinde çalıştırılmak üzere 1 adet lastikli ekskavatör 3 aylık operatörlü olarak kiralanacaktır.

1 firma teklif verdi 02 Aralık 2021
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
10.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

6.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

20.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.