İş Makinası Sektörü Haberleri

TürkTraktör Lastikli Yükleyici Case 1021F’i Türkiye Pazarına Sunuyor

TürkTraktör’ün bünyesinde yer alan Case İş Makinaları, 25 ton sınıfındaki lastikli yükleyici modeli 1021’in yeni serisi F’i Türkiye pazarına sunuyor.320 HP güce sahip olan 25 ton sınıfındaki makine ile maden ve hafriyat sektörüne yönelik iddasını artırmayı hedefleyen marka, özel tasarım ön aks sistemi ile Türkiye’deki zorlu şartlarda daha iyi performans sergilemeyi amaçlıyor

Geçtiğimiz günlerde dünya lansmanı gerçekleştirilen yeni 1021F Serisi ile özellikle maden sektörüne yönelik çalışmalarda elini güçlendirmek isteyen marka, hafriyat ve hazır malzeme işi yapan alanlarda da daha büyük kova seçeneği sunarak fark yaratmayı hedefliyor. Maden için 4 m3, hafriyat ve hazır malzeme için ise, 4.2 m3 kova seçeneklerinin sunulduğu yeni 1021F serisi 320 HP güce sahip 6 silindirli Cursor 9 motor kullanılıyor. İkinci nesil Common Rail Cursor 9 motorlar düşük yakıt tüketimi sunarken, yüke verilen tepki, maksimum tork, maksimum güç gibi konularda üst düzey performans vaat ediyor. 2004 yılından beri Avrupa pazarında kamyon ve Tır’larda kullanılan motor çalıştığı devre göre kontrollü performans sağlıyor. Bu sayede de önceki modellere göre yüzde 10 yakıt tasarrufu elde edilmesine imkan sunuyor.

Ağır hizmet tipi ön aks

Yeni Case 1021F maksimum, ekonomi, normal ve normal otomatik gibi 4 farklı çalışma moduna sahip. Bu modlardan uygun olan ile çalışıldığında yakıt sarfiyatını da buna göre ayarlayan makine, bu sayede operatöre tek tuş ile yakıt sarfiyatını kontrol etme imkanı sunuyor. Yeni Case 1021F lastikli yükleyiciler de, ZF’nin ağır hizmet tipi ön diferansiyel kilitli aksları kullanılıyor. Yüksek çalışma saati gerektiren zorlu çalışma koşulları için üretilmiş olan bu aks sistemi, özellikle Türkiye’deki maden sahaları için uygun. Soğutmalı ağır hizmet tipi ZF akslarda yağ sıcaklığı sabir değerlerde tutularak daha güvenli bir çalışma sağlanması amaçlanıyor. Ağır hizmet tipi ön diferansiyel kilitli akslar ile torkun tamamı (%100) patinaja düşmüş tekerleğe iletiliyor ve güç kaybı sıfıra indiriliyor. Torkun tamamının tekerlere iletilmesi ile sınırlı kaymalı diferansiyele göre yüzde 40 daha fazla itme kuvveti elde ediliyor.

Küp tasarımlı radyatör

Pazara sunulan diğer lastikli yükleyici modellerinde radyatörler art arda yerleştiriliyor. Yeni Case 1021F’de ise, 5 radyatör küp şeklinde konumlandırılmış. Bu sayede her bir radyatörün temiz hava alması sağlanıyor. 1021F serisinde soğutmalı sıvıların ömrü 15 bin saate kadar artması bekleniyor. Case 1021F lastikli yükleyicilerde standart olarak sunulan ters fan özelliği kabin içerisinden kontrol edilebiliyor. Düşük olan fan hızı (1200rpm) kabin içerisinde bulunan operatörü rahatsız etmeyerek konforlu bir çalışma alanı sunuyor.


4217 kez görüntülendi 11 Ekim 2017

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

İş makinası sahipleri ve iş makinası arayanlar Android uygulamamızı makinaparkuru. com/android adresinden indirebilirsiniz.

17 Şubat 2021
Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019
İş makineleri üreticisi JCB, geliştirdiği patenti kullandığı iddiasıyla iş makineleri üreticisi Manitou’ya dava açtı.

06 Mart 2019
Orman Genel Müdürlüğü, makine parkını MST ekskavatörleri ile güçlendirmeyi sürdürdü.

06 Mart 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Antalya'da Kiralık Sabit Beton Pompası Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Hafta
Antalya, Alanya ilçesinde kurumsal firma tarafından soğuk depoya beton dökmede kullanılacak, 60m uzunluğuna sahip, operatörlü sabit beton pompası kiralanacaktır.

21 Mart 2023

İstanbul'da Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

1 adet, Süre: 12 Ay
İstanbul, Anadolu Yakası Çekmeköy ilçesinde kurumsal firma tarafından konut projesinde kullanılacak, Manitou MTX 14.4 muadili, operatörlü telehandler Manitou kiralanacak... Devamı

21 Mart 2023

Mersin'de Kiralık Su Tankeri (Arazöz) Aranıyor

1 adet, Süre: 7 Gün
Mersin, Toroslar ilçesinde Liman İşletmeciliği'nde tanka su aktarma işinde 2km mesafede çalışacak, 20T-30T arası kapasiteli, operatörlü su tankeri (arazöz) kiralanacaktı... Devamı

21 Mart 2023

Bingöl'de Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

1 adet, Süre: 4-5 Ay
Bingöl, Kığı ilçesinde 176 AFAD konutlarının yapımında katlara malzeme iletme gibi işlerde kullanılacak, 18m yüksekliğe ulaşabilen, operatörlü telehandler Manitou kirala... Devamı

21 Mart 2023

Diyarbakır'da Kiralık Su Tankeri (Arazöz) Aranıyor

16 adet, Süre: 7 Ay
Diyarbakır, Merkez' de Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılacak, 2014 model ve üzeri, şoförsüz
10T kapasiteli 8 adet
20T kapasiteli 8 adet
... Devamı

21 Mart 2023

Kahramanmaraş'da Kiralık Dizel Forklift Aranıyor

1 adet, Süre: 3 Ay
Kahramanmaraş AFAD deposunda çalıştırılmak üzere, 3.5T kapasiteli, operatörsüz dizel forklift kiralanacaktır.

21 Mart 2023
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
20.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

7.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

40.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.