İş Makinası Sektörü Haberleri

TürkTraktör Lastikli Yükleyici Case 1021F’i Türkiye Pazarına Sunuyor

TürkTraktör’ün bünyesinde yer alan Case İş Makinaları, 25 ton sınıfındaki lastikli yükleyici modeli 1021’in yeni serisi F’i Türkiye pazarına sunuyor.320 HP güce sahip olan 25 ton sınıfındaki makine ile maden ve hafriyat sektörüne yönelik iddasını artırmayı hedefleyen marka, özel tasarım ön aks sistemi ile Türkiye’deki zorlu şartlarda daha iyi performans sergilemeyi amaçlıyor

Geçtiğimiz günlerde dünya lansmanı gerçekleştirilen yeni 1021F Serisi ile özellikle maden sektörüne yönelik çalışmalarda elini güçlendirmek isteyen marka, hafriyat ve hazır malzeme işi yapan alanlarda da daha büyük kova seçeneği sunarak fark yaratmayı hedefliyor. Maden için 4 m3, hafriyat ve hazır malzeme için ise, 4.2 m3 kova seçeneklerinin sunulduğu yeni 1021F serisi 320 HP güce sahip 6 silindirli Cursor 9 motor kullanılıyor. İkinci nesil Common Rail Cursor 9 motorlar düşük yakıt tüketimi sunarken, yüke verilen tepki, maksimum tork, maksimum güç gibi konularda üst düzey performans vaat ediyor. 2004 yılından beri Avrupa pazarında kamyon ve Tır’larda kullanılan motor çalıştığı devre göre kontrollü performans sağlıyor. Bu sayede de önceki modellere göre yüzde 10 yakıt tasarrufu elde edilmesine imkan sunuyor.

Ağır hizmet tipi ön aks

Yeni Case 1021F maksimum, ekonomi, normal ve normal otomatik gibi 4 farklı çalışma moduna sahip. Bu modlardan uygun olan ile çalışıldığında yakıt sarfiyatını da buna göre ayarlayan makine, bu sayede operatöre tek tuş ile yakıt sarfiyatını kontrol etme imkanı sunuyor. Yeni Case 1021F lastikli yükleyiciler de, ZF’nin ağır hizmet tipi ön diferansiyel kilitli aksları kullanılıyor. Yüksek çalışma saati gerektiren zorlu çalışma koşulları için üretilmiş olan bu aks sistemi, özellikle Türkiye’deki maden sahaları için uygun. Soğutmalı ağır hizmet tipi ZF akslarda yağ sıcaklığı sabir değerlerde tutularak daha güvenli bir çalışma sağlanması amaçlanıyor. Ağır hizmet tipi ön diferansiyel kilitli akslar ile torkun tamamı (%100) patinaja düşmüş tekerleğe iletiliyor ve güç kaybı sıfıra indiriliyor. Torkun tamamının tekerlere iletilmesi ile sınırlı kaymalı diferansiyele göre yüzde 40 daha fazla itme kuvveti elde ediliyor.

Küp tasarımlı radyatör

Pazara sunulan diğer lastikli yükleyici modellerinde radyatörler art arda yerleştiriliyor. Yeni Case 1021F’de ise, 5 radyatör küp şeklinde konumlandırılmış. Bu sayede her bir radyatörün temiz hava alması sağlanıyor. 1021F serisinde soğutmalı sıvıların ömrü 15 bin saate kadar artması bekleniyor. Case 1021F lastikli yükleyicilerde standart olarak sunulan ters fan özelliği kabin içerisinden kontrol edilebiliyor. Düşük olan fan hızı (1200rpm) kabin içerisinde bulunan operatörü rahatsız etmeyerek konforlu bir çalışma alanı sunuyor.


4786 kez görüntülendi 11 Ekim 2017

Güncel İş Makinası Sektörü Haberleri

İnşaattan madenciliğe, tarımdan sanayiye kadar geniş bir yelpazede hizmet sunan iş makineleri sektörü, 2023 yılında kendini gösteren güçlü satış trendiyle dikkat çekiyor.

14 Kasım 2023
Ülkemizde çeşitli sektörlere doğrudan veya dolaylı hizmet sağlayan iş makineleri sektörü, 2023 yılında da güçlü bir satış ivmesi sergilemeye devam ediyor. İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) tarafından açıklanan tahminlere göre, temmuz ayında T&uum...

14 Ağustos 2023
İş ve istif makineleri sektöründe talep, üç yıl önce başlayan artış eğilimini mayıs ayında da sürdürdü. Türkiye'de İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) ve İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER) tarafından açı...

05 Temmuz 2023
Ekonomideki daralmayı en sert şekilde yaşayan sektörlerin başında gelen Türkiye iş makineleri pazarında 2019 yılının ilk 2 ayında iş makineleri satışları %75,5 ve istif makinesi satışları %51,1 azaldı.

12 Mart 2019

Kiralık İş Makinası Arayanlar

Antalya'da Kiralık Makaslı Platform Aranıyor

1 adet, Süre: 3 Ay
Antalya Havalimanı içerisinde tank montajı ve boya işlerinde personel yükseltmede kullanılacak, 18m yüksekliğe ulaşabilen makaslı platform kiralanacaktır.

1 firma teklif verdi 13 Haziran 2024

Karabük'de Kiralık Traktör Aranıyor

1 adet, Süre: 2 Ay
Karabük, Yenice ilçesinde ormanda odun ve tomruk çekmede kullanılacak, 85'lik veya üzeri kapasitesi olan, şoförlü veya şoförsüz traktör kiralanacaktır. Şoför için kalaca... Devamı

13 Haziran 2024

Isparta'da Kiralık Beko Loder Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Hafta
Isparta, Merkez'de bulunan tarım arazisinde 40 adet toprak profili açılmasında kullanılacak, JCB 3CX muadili, operatörlü kazıcı yükleyici (beko loder) kiralanacaktır. Op... Devamı

13 Haziran 2024

Tokat'da Kiralık Asfalt Silindiri Aranıyor

2 adet, Süre: 1 Ay
Tokat-Niksar yolu projesinde kullanılacak, HAM 90W muadili, operatörsüz 2 adet asfalt silindiri kiralanacaktır.

1 firma teklif verdi 13 Haziran 2024

Artvin'de Kiralık Telehandler Manitou Aranıyor

1 adet, Süre: 15 Gün
Artvin, Arhavi ilçesinde konut şantiyesinde paletli malzeme iletmede kullanılacak, 16m-21m arası yüksekliğe ulaşabilen, operatörlü telehandler (Manitou) kiralanacaktır.

13 Haziran 2024

Tokat'da Kiralık Finişer Aranıyor

1 adet, Süre: 1 Ay
Tokat-Niksar arasında yol asfaltlamasnda kullanılacak, Vögele 1900-2 muadili, operatörsüz finişer kiralanacaktır.

1 firma teklif verdi 13 Haziran 2024
Makinaparkuru'na, 2016 yılından itibaren;
20.000

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.

7.000

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.

40.000
Firma Fiyat Teklifi Gönderdi

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.