Hafriyat İçin Fiyat Teklifi Alın

Hafriyat (moloz atma) ihtiyacınız için tedarikçi ağımızı kullanarak hafriyat hizmeti veren firmalarından talepte bulunabilirsiniz. Hafriyat yapılırken farklı amaçlar ile farklı şartlarda çalışan (yükleyici, ekskavatör, dozer, kamyon vb... ) çeşitli iş makinaları kullanılır.

Hafriyat hizmeti veren 5 firma fiyat teklifi vermek için bekliyor.
Makinaparkuru.com Nasıl Çalışır ?
1. Kiralık İş Makinası Arayanlar Talep Oluşturur

Kiralık iş makinası arayan müşteriler istedikleri iş makinası detaylarını (hangi iş makinası, kaç adet, ne için kiralanmak isteniyor vb...) Makinaparkuru.com'a ileterek talep oluşturur.
2. Talep Anlaşmalı Makina Sahiplerine Gönderilir

Makinaparkuru.com, gelen talepleri iş makinası tedarikçisi olarak kayıt olan anlaşmalı iş makinası sahiplerine gönderir.
3. Makina Sahipleri Fiyat Teklifini İletir

İş makinası sahipleri en kısa sürede fiyat tekliflerini iletir. Talep sahibi ve iş makinası sahibi firmaya hızlı iletişim için gerekli bilgiler gönderilir. Makinaparkuru.com herhangi bir komisyon talep etmez.

Hafriyat Hakkında

Moloz atımı çuvallı veya çuvalsız olarak yapılabilir. Atıkların belediyelerin mevzuat gereği belirlediği bir alanda toplanması gereklidir. Eğer hafriyat yapılmaz ise çalışma koşulları zorlaşabilir, sağlık açısından çalışan işçilere ve çevreye zarar verebilir.

İnşaat çalışması veya bir yerde yapılan tadilat/bakım işi sonrası oluşan toprak, taş, kaya, beton enkazı, çöp ve katı atık gibi işe yaramayan molozların bulunduğu yerden yükleyici, ekskavatör, dozer ve kamyonlar yardımıyla kaldırılması, yüklenmesi ve taşınarak uzaklaştırılması işidir.

Kullanılan iş makinaları ve amaçları;

Yükleyiciler; öne hareket ederek toprak, moloz gibi malzemeleri kova ile kaldırıp kamyon veya uygun bir yere eğilerek boşaltılır. Düz olmayan kayalıklı, zor arazilerde hafriyat işinde paletli yükleyiciler, düz zeminlerde moloz atılırken lastik tekerlekli yükleyiciler kullanılır.

Ekskavatör; sert yerlerin kazılması gibi işlerde kullanılır, büyük kepçeli ekskavatörlerin daha büyük hafriyat kapasiteleri vardır.

Dozer; sığ kazı yapma, yakın mesafede toprak taşıma, kamyonların döktüğü toprağı dağıtma, ağaç sökme, kaya çıkarma, zemin düzeltme gibi hafriyat işlerinde kullanılır.